2019-11-03

Autocasco – kiedy warto kupić polisę AC?

Przekonaj się, czy Twoje auto potrzebuje dodatkowej ochrony.

Autocasco – kiedy warto kupić polisę AC?

Tak naprawdę zawsze warto rozszerzyć swoje ubezpieczenie komunikacyjne o polisę AC. Nieprzyjemne sytuacje na drodze, a także poza nią często mocno obciążają portfel. Odszkodowanie z autocasco pozwala tego uniknąć. Jeśli zastanawiasz się, kiedy szczególnie warto kupić polisę AC, to przeczytaj ten tekst.

Autocasco – co to jest i co nam daje?

Autocasco jest ubezpieczeniem komunikacyjnym, które chroni Twoje auto m.in. na wypadek kradzieży, zniszczenia przez osoby trzecie (np. zarysowanie auta na parkingu), uszkodzenia w wyniku działania żywiołów, a także pozwoli uzyskać odszkodowanie, gdy to Ty będziesz sprawcą wypadku. AC nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, ale wielu właścicieli aut decyduje się na autocasco podczas kupna obligatoryjnego ubezpieczenia OC samochodu

Więcej na temat tego, jak działa AC możesz przeczytać w artykule: Jakie są warianty ubezpieczenia AC?

Masz samochód niemieckiej lub japońskiej marki?

Kiedy warto kupić autocasco? Gdy zdecydowałeś się na kupno samochodu auta popularnej marki. Najczęściej kradzione są auta marek niemieckich i japońskich. Dlaczego? Wiele osób decyduje się na wybór aut tych marek ze względu na ich parametry i jakość. Właśnie z powodu popularności tego typu samochodów złodzieje łatwo znajdują rynek zbytu. Sprzedaż części takiego auta jest po prostu łatwiejsza. Dlatego, jeśli jesteś właścicielem samochodu marki Audi, BMW, Volkswagen, Toyota, Mazda czy Honda, zastanów się nad zakupem polisy AC. Dzięki autocasco dostaniesz odszkodowanie, gdy Twoje auto zostanie skradzione.

Kupiłeś auto z salonu?

To kolejny powód, dla którego warto kupić polisę AC. Czy to za gotówkę, czy na kredyt - zakup auta z salonu to często spore obciążenie dla portfela. Wyjeżdżając z salonu nowiutkim autem, pomyśl jak go zabezpieczyć. Przykro będzie oglądać nawet najmniejszą rysę na takim samochodzie, prawda? A co dopiero, gdy powstanie poważna szkoda np. podczas stłuczki! Pamiętaj, że części do najnowszych modeli aut są o wiele droższe niż do starszych. Jeśli kupiłeś drogie auto z salonu, dołącz do swojego ubezpieczenia komunikacyjnego autocasco. Odszkodowanie w razie poważnego wypadku i zniszczenia auta pozwoli szybko naprawić auto bez naruszania domowego budżetu.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Parkujesz w niestrzeżonych miejscach?

W takiej okolicy częściej dochodzi do aktów wandalizmu. Zarysowanie karoserii, wybicie szyby, kradzież części samochodu, a nawet całego auta to sytuacje, które nie należą do przyjemnych. Jeśli nie masz polisy AC, będziesz musiał sam pokryć koszty naprawy auta w przypadku jego zniszczenia. Ale z autocasco nie jesteś na to skazany. Jeśli Twój samochód zostanie zniszczony lub skradziony, otrzymasz odszkodowanie.

Parkujesz “pod chmurką”?

Klimat w Polsce się zmienia. Wichury, gradobicie czy ulewne deszcze są o wiele silniejsze niż kilkanaście lat temu. Jeśli parkujesz auto na zewnątrz, pomyśl o ubezpieczeniu AC, które wspomoże Cię finansowo, gdy Twój samochód zostanie zniszczony w wyniku działania sił przyrody.

Często podróżujesz?

Ryzyko wypadku jest wtedy o wiele większe. Poruszasz się po mieście? Do stłuczki może dojść nawet w korku - zdarza się to nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Mieszkasz na wsi i dojeżdżasz do pracy w mieście? Na wiejskiej drodze częściej możesz zderzyć się ze zwierzęciem. Gdy dojdzie do stłuczki z Twojej winy albo z roztargnienia uderzysz w słup czy inny przedmiot, koszty naprawy auta będziesz mógł pokryć z odszkodowania z AC.

Autocasco – do jakiego wieku auta?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia ubezpieczenie auta do 15 lat. Dlaczego? Wartość rynkowa starszego samochodu często jest o wiele niższa niż koszty naprawy auta np. po wypadku. Firmy ubezpieczeniowe często nie chcą narażać się na tak duży koszt. Jednak nie oznacza to, że na rynku nie znajdziesz oferty AC dla samochodu starszego niż 15 lat. Niektóre towarzystwo umożliwiają ubezpieczenie auta bez limitu wiekowego. Warto sprawdzić, czy oferta AC w Warcie przewiduje taką możliwość.

Kiedy warto kupić autocasco?

Podsumowując, polisa AC przyda Ci się szczególnie, gdy:
 

  • często jeździsz,
  • kupiłeś samochód z salonu,
  • zdecydowałeś się na zakup auta popularnej marki,
  • parkujesz na niestrzeżonym parkingu, na zewnątrz.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto kupić polisę AC albo chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztowało autocasco dla Twojego samochodu, skorzystaj z kalkulatora OC/AC. Możesz także zadzwonić na infolinię lub odwiedzić placówkę CUK.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku