VIG – co to jest?

Co to jest VIG? Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe do niego należą? Zobacz w Słowniku Ubezpieczeniowym CUK.

VIG, inaczej Vienna Insurance Group to koncern ubezpieczeniowy, który działa w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Główna siedziba znajduje się w Wiedniu. Jest rozpoznawalny, a w jego skład wchodzi aż 50 poszczególnych spółek ubezpieczeniowych. Działają one prężnie w 25 państwach, w tym w Albanii, Niemczech, Gruzji, Czarnogórze, Rumunii, Turcji, a także Polsce. 

Co ciekawe, Vienna Insurance Group jest najwyżej ocenianą firmą indeksu ATX, czyli spółek na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Akcje są także notowane na giełdzie w stolicy Czech, czyli Pradze.

W Polsce Vienna Insurance Group to koncern, do którego należą spółki: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group, Vienna Life TU na Życie S.A. oraz Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group.

Prężne działanie i dynamiczny rozwój to zasługa długiej tradycji w branży ubezpieczeń - aż 190 lat. Nie można też zapomnieć o dziesiątkach tysięcy pracowników, którzy dbają o zadowolenie swoich klientów. Dobra pozycja na rynku przekłada się na elastyczne oferty i atrakcyjne cenowo warunki. Rozbudowana sieć dystrybucji VIG to szerokie spektrum możliwości. Wiele lat na rynku przekłada się też na doświadczony zespół doradców ubezpieczeniowych, którzy bezsprzecznie znają się na tym, co robią. 

Vienna Insurance Group zaznacza, że działa na rynku ubezpieczeń, kierując się wartościami takimi jak równość szans, różnorodność, szacunek oraz wiarygodność.