Porównywarka ubezpieczeń – co to jest?

Nie wiesz, jak działa porównywarka ubezpieczeń? Odpowiedź czeka na Ciebie w słowniku ubezpieczeniowym CUK. Dowiedz się, czym jest porównywarka ubezpieczeń!

Porównywarka ubezpieczeń - inaczej kalkulator ubezpieczeń to bezpłatne narzędzie, które porównuje aktualne ceny polis w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Po wpisaniu Twoich danych w kilka minut uzyskujesz indywidualne zestawienie najlepszych produktów ubezpieczeniowych z wybranej kategorii np. OC.

Porównywarka ubezpieczeń działa na urządzeniach z dostępem do internetu, np. na tablecie, smartfonie czy po prostu laptopie. Jej obsługa jest bardzo prosta. Pierwszym krokiem jest podanie niezbędnych danych do wyliczenia składki, czyli w OC i Ac będą to informacje o kierowcy oraz pojeździe, z kolei przy polisach mieszkaniowych, konieczne będą dane o nieruchomości. Po uzupełnieniu krótkiego formularza, pojawiają się gotowe oferty od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. To jest ten moment, w którym ubezpieczający może wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Tuż obok ceny pojawia się także zakres ochrony konkretnej polisy. Porównywarka ubezpieczeń to nie tylko skuteczny sposób na kalkulację ofert od towarzystw ubezpieczeniowych, ale także dopełnienie formalności. Możesz to wszystko zrobić bez wychodzenia z domu, za pomocą kilku kliknięć. 

Porównywarka ubezpieczeń jest narzędziem, które pozwala na zakup ubezpieczenia w kilka minut. Poza tym, jest to komfortowe rozwiązanie oraz proste w użytkowaniu. Do zakupu polisy online np. OC będziesz potrzebować jedynie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Umowę oraz wszelkie formalności otrzymasz na podany wcześniej adres mailowy. Nie trzeba umawiać się na spotkania czy szukać konkretnego towarzystwa na własną rękę.