Direct – co to jest?

Wiesz, że ubezpieczenie możesz kupić opcją direct przez Internet lub telefon? To sposoby na szybki i wygodny zakup polisy metodą direct. Sprawdź, jak to działa.

Direct - sposób zawarcia umowy ubezpieczenia bezpośrednim kanałem zakupu - przez telefon lub Internet. Metoda nie wymaga osobistego kontaktu z agentem ubezpieczeniowym. Pierwsze takie rozwiązania direct w Polsce były wprowadzane w 2003 roku i ich popularność dynamicznie rosła. 

Pierwszą opcją jest kontakt z infolinią. Wystarczy zadzwonić do towarzystwa ubezpieczeniowego, swojego agenta lub multiagencji (takiej jak CUK), aby wykupić potrzebną polisę. 

Drugą opcją jest ubezpieczenie online. Przykładowo, kiedy ubezpieczony potrzebuje obowiązkowej polisy OC, bo okazuje się, że po zakupie używanego samochodu, kończy się ono w przeciągu dwóch dni, może skorzystać z zakupu przez Internet. Nie musi wychodzić on z domu ani tracić czasu na formalności. Wystarczy, że skorzysta z kalkulatora online i sprawdzi, które towarzystwa ubezpieczeniowe proponują taką opcję. Następnie, może błyskawicznie porównać ceny i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Dodatki w postaci AC lub assistance? Też nie ma problemu na dobór odpowiednich rozszerzeń. Płatność odbywa się przez Internet, a wszystkie dokumenty dostarczone są w bezpieczny sposób na skrzynkę mailową. 

W trybie direct można także wykupić np. polisę podróżną. Jeśli podróżujący zapomniał zrobić tego odpowiednio wcześniej, nawet dzień przed wylotem za granicę, może dopełnić formalności przez Internet. 

Czy wiesz, że...

Według badań najczęściej z metody direct korzystają osoby pomiędzy dwudziestym a czterdziestym rokiem życie. Wynika to pewnie z częstszego korzystania z nowoczesnych technologii.