2019-11-23

Ubezpieczenie roweru — na które warto się zdecydować?

Jakie ubezpieczenie powinien mieć rowerzysta?

Ubezpieczenie roweru — na które warto się zdecydować?

Jesteś miłośnikiem jazdy na rowerze? Chcesz zagwarantować sobie bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem? Przyda Ci się nie tylko kask i odpowiednia odzież ochronna. Postaw na ubezpieczenie dla siebie i  roweru, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. Zobacz, jakie masz możliwości i na które z nich warto się zdecydować.

Ubezpieczenie OC — podstawowa ochrona

Tak jak w przypadku prowadzenia samochodu, tak samo podczas jazdy rowerem możesz niespodziewanie wyrządzić szkodę na drodze drugiej osobie. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym sportowcem czy jeździsz tylko rekreacyjnie, wyjeżdżając z domu, stajesz się uczestnikiem ruchu drogowego, który może spowodować zagrożenie. Przyda Ci się wtedy podstawowe ubezpieczenie OC rowerzysty, które posiadamy w swojej bogatej ofercie. Czasem wystarczy drobne zarysowanie karoserii auta na parkingu czy delikatne potrącenie pieszego, abyś miał kłopoty, szczególnie jeśli chodzi o odpowiedzialność finansową. Szkody wyrządzone na drodze mogą mieć poważne konsekwencje. Ubezpieczenie OC rowerzysty, które wykupisz w CUK, gwarantuje Ci ochronę i zabezpieczenie finansowe w przypadku zadośćuczynienia nawet do 200 tysięcy złotych.

Casco, które chroni Twój rower

Zainwestowałeś w sprzęt rowerowy, który jest dużo wart? Założyłeś alarm w piwnicy, ale martwisz się, że to nie wystarczy? Obawiasz się uszkodzenia roweru czy jego kradzieży, które mogą narazić Cię na duże straty finansowe? W takiej sytuacji warto się dodatkowo zabezpieczyć i wykupić ubezpieczenie casco. Dzięki niemu otrzymasz odszkodowanie w przypadku kradzieży roweru z pomieszczenia gospodarczego czy terenu domu. A co, jeśli wybierzesz się do sklepu swoim jednośladem i pomimo przypięcia do stojaka zostanie skradziony? Jeśli posiadasz ubezpieczenie casco, to możesz liczyć na odszkodowanie z udziałem własnym na wypadek kradzieży w wysokości 5%-20%. Wymiar udziału własnego zależy od wybranego towarzystwa. Możesz liczyć również na zwrot kosztów w przypadku naprawy poważniejszych awarii, przez które nie będziesz mógł korzystać ze swojego jednośladu.

Które ubezpieczenie przyda się podczas nieszczęśliwego wypadku?

Podczas jazdy rowerem możesz doznać wielu obrażeń, np. złamania ręki, urazu głowy czy skręcenia kostki. Aby zagwarantować sobie pełną ochronę, możesz wykupić ubezpieczenie NNW rowerzysty. To komfortowe rozwiązanie, które uprawnia Cię do otrzymania pieniędzy na leczenie czy rehabilitację. Co ciekawe, ubezpieczenie roweru możesz dopasować do swoich potrzeb nie tylko pod kątem zakresu ubezpieczenia, ale też pod kątem zakresu terytorialnego. Dostępne są 4 konkretne zakresy terytorialne, w których obowiązywać będzie dowolna wybrana przez Ciebie polisa, w tym także NNW: 

  • Polska, 
  • każde dowolne miejsce na świecie z wyłączeniem USA i Kanady, 
  • Polska, USA i Kanada, 
  • cały świat. 

To rozwiązanie, które doskonale przyda się podczas planowania podróży i tras rowerowych za granicą.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ubezpieczenie bagażu

Powyższe warianty ubezpieczenia roweru to jeszcze nie wszystko. Do dyspozycji masz także ubezpieczenie bagażu, które będzie przydatne szczególnie podczas kilkudniowych wyjazdów. Tego typu ubezpieczenie gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania w przypadku utraty lub zniszczenia ważnych dla Ciebie przedmiotów.

Kup ubezpieczenie roweru na sezon lub na cały rok

Oblicz składkę w naszym kalkulatorze rowerowym online, zadzwoń na infolinię lub przyjdź do jednej z ponad 300 placówek w całej Polsce.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku