2020-05-25

Ubezpieczenie Auto Assistance w TUZ Ubezpieczenia

Kiedy przyda Ci się assistance na drodze? Jakie są jego atuty?

Ubezpieczenie Auto Assistance w TUZ Ubezpieczenia

Brak powietrza w oponie, zatrzaśnięcie kluczyków w aucie, rozładowanie akumulatora… To tylko niektóre ze zdarzeń, które mogą nam się przytrafić podczas jazdy autem. Decydując się na ubezpieczenie obowiązkowe OC samochodu w  firmie warto sprawdzić jakie dodatkowe ubezpieczenia ma w ofercie dane Towarzystwo. Oprócz ubezpieczenia NNW jednym z najbardziej popularnych produktów jest ubezpieczenie Auto Assistance, dzięki któremu możemy uzyskać pomoc w razie awarii lub wypadku.  Produkt ten dostępny jest najczęściej w różnych wariantach cenowych w zależności od zakresu usług. 

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie Auto Assistance?

Najbardziej oczywistym argumentem jest komfort własny oraz osób z nami podróżujących. Każda awaria czy zdarzenie na drodze wiąże się z ogromnym stresem. Posiadając taki rodzaj ubezpieczenia mamy pewność, że w razie potrzeby mamy możliwość zatelefonowania po pomoc 24h na dobę. Jeśli naprawa na miejscu zdarzenia nie będzie możliwa, holownik odholuje auto do warsztatu. Limit kilometrowy oraz zakres pomocy zależy od wariantu posiadanego ubezpieczenia, dlatego warto dokładnie sprawdzić dostępne opcje przed zakupem usługi. Skorzystanie z tego typu pomocy, nie wpływa oczywiście na historię naszego dotychczasowego przebiegu ubezpieczenia.

Warianty Auto Assistance w TUZ ubezpieczenia

TUZ Ubezpieczenia w swojej ofercie ma do wyboru aż 4 warianty ubezpieczenia Assistance. Różnią się przede wszystkim ceną oraz zakresem usług. Klienci coraz częściej decydują się na rozszerzone warianty, aby zapewnić sobie pomoc w razie np. zatrzaśnięcia kluczyków w pojeździe czy innych zdarzeń losowych.

Auto Assistance podstawowy zapewnia  holowanie w razie kolizji na terenie Polski, natomiast Auto Assistance Standard i Comfort mają znacznie zwiększone limity holowania z rozszerzeniem również  o Europę oraz awarię pojazdu (pękniecie/stłuczenie szyby czołowej, rozładowanie lub niewłaściwe działania akumulatora, uszkodzenie stacyjki, zapewnienie noclegu itd...). Dla najbardziej wymagających Klientów stworzony został Pakiet Auto Assistance VIP, posiadający szeroki wachlarz usług łącznie z zapewnieniem opieki nad dziećmi czy kierowcą zastępczym. Nie ma tez ograniczenia kilometrowego co do holowania na terenie Polski. 

Jak dobrać dla siebie najlepszy wariant ubezpieczenia?

Dobierając wariant najlepszy dla siebie warto wziąć pod uwagę kwestie związane ze sposobem użytkowania pojazdu oraz jego wiek. Ważnym punktem przy doborze jest również odpowiedź na pytanie czy wyjeżdżamy za granicę (w takim wypadku na pewno warto wziąć pod uwagę rozszerzone warianty o pomoc na terenie Europy), czy nasze auto jest awaryjne oraz w jakim obrębie najczęściej się nim poruszamy.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku