Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2020-01-04

Tajlandia - jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Sprawdź, jakie ubezpieczenie warto mieć w Tajlandii!

Wyjazdy do dalekich zakątków świata często wiążą się z ryzykiem. Ugryzienie tropikalnego owada, dzikiego zwierzęcia, wypadek na skuterze czy utrata bagażu to tylko niektóre z niebezpieczeństw. Właśnie dlatego, powinieneś zapewnić sobie zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia turystycznego. Nie masz pojęcia czym się kierować podczas wyboru polisy? Podpowiemy Ci, jak to zrobić w 5 prostych krokach.

Brak polisy podróżnej w Azji może słono kosztować. Dlatego warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Tajlandii.

Pokrycie kosztów leczenia i hospitalizacji

Wyjazd do Azji niesie za sobą wiele niebezpieczeństw, które musisz wziąć pod uwagę. Przede wszystkim, jeśli pierwszy raz planujesz wyjazd poza Europę, może okazać się, że Twój żołądek będzie wrażliwy na lokalne jedzenie. W Tajlandii panują zupełnie inne warunki jeśli chodzi o klimat i naturę. Możesz np. zostać ugryziony przed dotąd niespotykanego owada lub zaatakowany przez dzikie zwierzę.

Wszystko zależy oczywiście od kierunku Twojej wyprawy. Zawsze przyda Ci się jednak ubezpieczenie turystyczne, chociażby w podstawowej wersji. Towarzystwo pokryje koszty leczenia, pobytu w szpitalu, zakupu leków oraz konsultacji lekarskich. W przypadku poważniejszych chorób czy uszkodzeń ciała, może okazać się niezbędny transport do kraju. Warto, aby został uwzględniony w zakresie ochrony. To samo dotyczy także ratownictwa medycznego. Wyobraź sobie, że podczas wyjazdu na skuterze czy zwiedzaniu tropikalnych zakątków, dojdzie do wypadku. Wtedy pierwsza pomoc okaże się niezbędna.

Suma ubezpieczenia - im wyższa, tym lepiej

Wiesz już, że ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne podczas wyjazdu do Tajlandii. Zwróć jednak uwagę na kwoty, które znajdują się w polisie. Niestety, leczenie oraz badania laboratoryjne są w tym kraju bardzo drogie. Nawet krótka wizyta u specjalisty może Cię kosztować 200 złotych. Jeśli do tego dojdzie podanie leków lub ewentualny, kilkudniowy pobyt w szpitalu, będziesz musiał liczyć się z opłatami sięgającymi nawet kilkunastu tysięcy złotych. Minimalna kwota, jaką pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe w razie leczenia, powinna wynosić minimum 300 tysięcy złotych. To gwarancja opieki lekarskiej, hospitalizacji, wykupienia leków, jak i ewentualnych zabiegów w szpitalu bez sięgania do własnego portfela.

Sposób rozliczenia z placówką medyczną

Jeśli wybierasz się do tak egzotycznego kraju jak Tajlandia, musisz zachować pewną ostrożność. Mimo wszystko, jeśli zdarzy się coś nieprzewidywalnego i trafisz do szpitala, będziesz mógł liczyć na pomoc w ramach ubezpieczenia turystycznego. Jest jednak jeden istotny szczegół. Dowiedz się, czy dana firma samodzielnie rozliczy się z placówką medyczną. Jeśli nie, będziesz musiał z własnej kieszeni wyłożyć pieniądze. A który turysta posiada bezproblemowy dostęp do kilkudziesięciu tysięcy złotych, które mogą okazać się niezbędne?

Uzupełnienie ubezpieczenia w postaci NNW

Przyjrzyj się także ofercie ubezpieczenia NNW. To właśnie ono będzie chronić Cię w najtrudniejszych sytuacjach. Przykładowo, jeśli ktoś potrąci Cię na przejściu dla pieszych i złamiesz rękę, będziesz mógł dostać odszkodowanie. Niestety, w zatłoczonej Tajlandii jest to bardzo prawdopodobne. Mieszkańcy poruszają się tutaj często niezgodnie z prawem, ignorując przepisy drogowe oraz znaki. W tym kraju modnym sposobem na przemieszczenie się jest jazda na skuterze. To atrakcyjny sposób na zwiedzanie Tajlandii. Wiąże się jednak z ryzykiem wypadku, wskutek którego może dojść do uszczerbku na zdrowiu. Dlatego rozszerzenie w postaci NNW jest niezbędne. Zapewni Ci wsparcie finansowe w razie uszczerbku na zdrowiu po nieszczęśliwym wypadku na drodze.

Uważaj na kradzieże!

Tajlandia to także kraj, w którym często zdarzają są kradzieże, zarówno torebek, jak i walizek podręcznych. Przykładowo, podczas zwiedzania, kierowca skutera sprawnie i błyskawicznie chwyci Twoją torbę i odjedzie. W tłumie ludzi nie masz możliwości odszukania złodzieja i odzyskania swoich cennych przedmiotów. Właśnie dlatego musisz wziąć pod uwagę także ubezpieczenie bagażu. To szczególnie istotne, jeśli masz ze sobą aparat fotograficzny czy wysokiej klasy smartfon. 

Wybierz ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii!

W CUK Ubezpieczenia porównamy dla Ciebie oferty ubezpieczeń turystycznych i znajdziemy polisę dopasowaną do Twoich potrzeb. Zadzwoń na infolinię lub zajrzyj do jednej z ponad 300 placówek.