2024-05-10

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w pracy – współfinansowanie opieki z pracodawcą

Czy warto skorzystać?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w pracy – współfinansowanie opieki z pracodawcą

Zdrowie to podstawa i każdy z nas ceni sobie możliwość korzystania z profesjonalnej opieki medycznej. Niemniej jednak Polska jest jednym z krajów na świecie, który zajmuje ostatnie miejsca w ilości funduszy przeznaczanych na ochronę zdrowia. Nie czekaj zatem w długich kolejkach do specjalisty, tylko wybierz prywatne ubezpieczenie zdrowotne w pracy i ciesz się nieograniczonym dostępem do badań diagnostycznych oraz wizyt u specjalistów. Pakiety medyczne w pracy oferuje coraz więcej firm!

Najważniejsze informacje:

 • Do zalet ubezpieczenia zdrowotnego NFZ z pewnością należy dostęp do bezpłatnej opieki i leczenia, w tym rehabilitacji, pobyt w szpitalu czy sanatorium. Ponadto osoba opłacająca składki ma prawo do bezpłatnej profilaktyki zdrowotnej.
 • Wadą ubezpieczenia zdrowotnego NFZ jest długi czas oczekiwania na wizytę, szczególnie u lekarzy specjalistów.
 • Zaletą dodatkowego ubezpieczenia w pracy jest dostęp do lekarzy specjalistów w prywatnych placówkach bez konieczności ponoszenia wysokich opłat. Miesięczna składka to czasem równowartość wizyty u jednego lekarza w prywatnym gabinecie, a w jej ramach możesz skorzystać z wielu wizyt. Do pakietu medycznego mogą dołączyć także bliscy.
 • Jeśli niemożliwe jest dołączenie do dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego w pracy, możesz przystąpić do Krajowego Programu Zdrowotnego.

Czy kolejki do lekarza można uniknąć?

W naszym kraju zdecydowana większość usług w ramach opieki zdrowotnej finansowana jest ze środków pochodzących z Narodowego Funduszu Zdrowia, przez co spędzamy tak wiele czasu, oczekując na wizytę u lekarza. Nawet zwiększenie wydatków na służbę zdrowia i dokupienie przez NFZ większej liczby świadczeń nie wpłynęło znacząco na skrócenie kolejek. Co więcej, do niektórych specjalistów, jak np. do poradni kardiologicznej, kolejki wręcz wzrosły.

Czy wiesz, że…

Każdy z nas opłaca składki zdrowotne, niemniej jednak nie korzystamy tylko z publicznej opieki medycznej. Ponad połowa Polaków, mimo opłaconego ubezpieczenia publicznego, decyduje się na korzystanie z usług prywatnie, płacąc za nie z własnej kieszeni, często niemałe pieniądze.

Wśród wielu z nas rodzi się jednak pytanie, czy można korzystać z usług gabinetów prywatnych w inny, tańszy sposób. Okazuje się, że tak, i coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę, korzystając z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w pracy, oferowanych przez wiele firm. Dzięki takim rozwiązaniom i lepszej dostępności do lekarzy wzrasta poziom świadomości wśród pacjentów, głównie odnośnie do profilaktyki, która jest tak ważna w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowia.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w pracy – leczenie na Twoją kieszeń

Jeżeli chcesz zapewnić sobie bezpieczeństwo zdrowotne, zapytaj w firmie, w której jesteś zatrudniony o pakiet medyczny. Coraz więcej zakładów oferuje swoim pracownikom dostęp do takiego ubezpieczenia. Niektórzy pracodawcy decydują się na pokrycie kosztów takiego ubezpieczenia w całości, inni tylko częściowo. Miesięczna składka na ubezpieczenie zdrowotne z reguły jest niewielka w porównaniu z wygórowanymi cenami usług medycznych świadczonych przez lekarzy w gabinetach prywatnych. Co ważne, jeśli chcesz, możesz włączyć do takiego pakietu medycznego członków rodziny lub partnera.

Jak działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

W zależności od towarzystwa, w którym wykupiony jest pakiet medyczny, można rejestrować się online, telefonicznie lub poprzez aplikację. Umawiasz się na konkretny dzień i godzinę do wybranego lub poleconego przez konsultanta specjalisty w placówce, która ma podpisaną z ubezpieczycielem umowę. Czasami trzeba upewnić się, czy pakiet medyczny obejmuje daną usługę, by nie musieć dodatkowo za nią płacić.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Pakiet medyczny w pracy – korzyści dla pracodawcy

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w pracy to korzyść nie tylko dla pracowników. Na współfinansowaniu opieki zdrowotnej korzysta bowiem także pracodawca. Lepsza profilaktyka, szybszy dostęp do lekarza i skuteczne leczenie przyczynią się do poprawy ogólnego stanu zdrowia pracowników i pozwolą znacznie zmniejszyć wydatki związane z nieobecnością pracowników związaną z chorobami.

Czy wiesz, że…

Ok. 11 mld zł rocznie kosztują ZUS nieobecności związane z chorobą.

Co zrobić, gdy niemożliwe jest dołączenie do prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego w pracy?

W Twoim miejscu pracy nie ma możliwości przystąpienia do prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego? Chcesz jednak korzystać z nieograniczonego dostępu do prywatnej opieki zdrowotnej w każdym miejscu w kraju? Pomyśl, nie musiałbyś już martwić się, do którego lekarza się zgłosić, gdzie zarejestrować i jak długo oczekiwać na wizytę.

W ofercie CUK znajdziesz kilka produktów ubezpieczeniowych, ułatwiających poruszanie się po meandrach systemu opieki zdrowotnej. Wybierając taką polisę, decydujesz się na wysoki standard usług medycznych, świadczonych przez profesjonalistów. Niewielkie miesięczne kwoty, wpłacane regularnie, pozwolą Ci szybko skorzystać z wizyty u kardiologa czy też, tak trudno dostępnego w ramach NFZ, endokrynologa lub dermatologa. Z prywatnym ubezpieczeniem zapomnisz również o wyczekiwaniu na specjalistyczne badania diagnostyczne. Łatwo i bez zbędnych formalności umówisz się na przykład na badanie krwi.

Zapewnij sobie ochronę!

Skończ z długim oczekiwaniem w kolejkach do lekarzy i zadbaj o swoje zdrowie już dziś. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Zadzwoń na infolinię lub odwiedź jedną z placówek CUK i dowiedz się więcej. Do ubezpieczenia możesz też przystąpić online.

FAQ:

 • 1
  Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne na własną rękę?

  Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w postaci pakietu medycznego, obsługiwanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe to wydatek około 100 zł, w zależności od zakresu i firmy.

 • 2
  Czy warto brać dodatkowe ubezpieczenie w pracy?

  Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w pracy to z reguły szansa na dostęp do prywatnej opieki medycznej w ramach korzystnej składki miesięcznej. Często można dodać do takiego ubezpieczenia zdrowotnego w pracy także dziecko i innych bliskich.

 • 3
  Ile wynosi najtańsze ubezpieczenie zdrowotne?

  Korzystny cenowo pakiet medyczny wykupisz już nawet za ok. 30 zł.

Oceń artykuł

5.00
(1)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku