2020-05-20

OWCA lub multiagent - kto to jest? Czym się zajmuje?

Sprawdź, jakie obowiązki ma OWCA i multiagent.

OWCA lub multiagent - kto to jest? Czym się zajmuje?

Pojęć związanych z osobami pracującymi w branży ubezpieczeń jest dosyć sporo. Trudno też zdecydować się na to, u kogo najlepiej poszukać idealnej polisy. W tym artykule dowiesz się kim jest multiagent, a także jakie korzyści płyną z poszukiwania ubezpieczeń w multiagencji. 

Kim jest OFWCA (OWCA)?

Pod dość tajemniczym skrótem OFWCA (OWCA) kryje się rozwinięcie Osoba Fizycznie Wykonująca Czynności Agencyjne. W praktyce, oznacza to, że jest to najczęściej pracownik multiagencji lub wyłączny agent ubezpieczeniowy, którego zadaniem jest pozyskanie klientów, przedstawienie oferty czy podpisywanie z nim umów. Jego praca niewiele różni się od tradycyjnego agenta ubezpieczeniowego. Ma do dyspozycji wiele ofert ubezpieczeniowych.

Jak pracuje OFWCA?

OFWCA (OWCA) powinien przejść specjalne szkolenie agencyjne, które pozwala mu podjąć pracę w firmie. Poza tym, musi też mieć zdany egzamin w towarzystwie ubezpieczeń, z którym chce współpracować oraz dostać zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego. Nie ma konieczności zakładania działalności gospodarczej, ponieważ staje się on pracownikiem danej firmy. 

Dopasujemy ubezpieczenie firmowe do Twoich potrzeb. Zostaw kontakt, a zadzwonimy do Ciebie.

Kim jest multiagent?

Multiagent różni się od wyłącznego agenta ubezpieczeniowego, ponieważ jest on związany umową z więcej niż jednym towarzystwem ubezpieczeniowym. Może to być jedna osoba, a także multiagencja, np. ogólnopolska sieć. Jako CUK Ubezpieczenia pracujemy właśnie w formie multiagencji. Oznacza to, że proponujemy naszym klientom wiele ciekawych ofert, nie zamykając się na jedną z nich. W dalszej części artykułu, przekonamy Cię do tego, że jest to optymalne rozwiązanie.

Jaki jest cel multiagencji?

Przede wszystkim, najważniejsze dla multiagencji jest spełnienie potrzeb klientów oraz reprezentowanie interesów towarzystwa ubezpieczeniowego. Do podstawowych zadań należy przedstawienie produktów ubezpieczeniowych, np. polis mieszkaniowych czy podróżnych, a także dopasowanie ich do stylu życia klienta.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Czym cechuje się dobry multiagent ubezpieczeniowy?

Zwróć uwagę na cechy dobrego multiagenta ubezpieczeniowego. Powinien on mieć szeroki dostęp do ofert oraz zaproponować wyłącznie takie produkty, które spełniają potrzeby klienta (np. chodzi tu o zakres ochrony, zaproponowanie sum ubezpieczenia, które realnie odzwierciedlą koszty pokrycia szkód czy możliwości finansowe). Multiagent ubezpieczeniowy doskonale zna swoją branżę, dlatego klienci mogą na nim polegać i liczyć na pełne wsparcie. Powinien też w łatwy i przejrzysty sposób przekazać szczegóły na temat umowy oraz rozwiać wątpliwości co do trudnych pojęć, np. regres ubezpieczeniowy, franszyza integralna czy karencja. 

Jak działa współpraca z multiagentem lub multiagencją?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaką formę kontaktu wolisz. W CUK Ubezpieczenia możesz liczyć na wsparcie konkretnego doradcy, który stanie się Twoim opiekunem. Zajmie się wszelkimi formalnościami, a także będzie proponował Ci najbardziej opłacalne propozycje. Poza tym, możesz też zadzwonić na infolinię lub odwiedzić jedną z placówek. Ale to nie wszystko! Nowoczesne technologie znacznie ułatwiają pracę multiagencji. Do dyspozycji masz np. kalkulator online, dzięki któremu samodzielnie i błyskawicznie obliczysz składkę za ubezpieczenie komunikacyjne czy mieszkaniowe. Następnie, możesz zdecydować o tym, która propozycja jest dla Ciebie najlepsza i dopełnić formalności bez wychodzenia z domu.

Jakie są plusy korzystania z multiagencji?

Przygotowanie ofert dla klienta wcale nie jest trudne czy czasochłonne. Multiagencja błyskawicznie przedstawi Ci propozycje wielu towarzystw ubezpieczeniowych. To zasługa nowoczesnego i autorskiego systemu, na którym pracujemy na co dzień. Poza tym, oferty są aktualizowane na bieżąco. Warto śledzić też specjalne promocje, które pojawiają się cyklicznie. Największym jednak plusem jest to, o czym już wspominaliśmy, czyli dopasowanie elastycznej oferty stricte pod klienta. 

Porównaj superoferty!

Sprawdź nasz kalkulator online i porównuj ceny za ubezpieczenia. Możesz też zadzwonić na infolinię lub odwiedzić placówkę.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku