2020-01-08

Maksymalna zniżka OC – jak ją otrzymać?

Chcesz mieć wyższą zniżkę na OC? Przedstawiamy, jak to działa.

Maksymalna zniżka OC – jak ją otrzymać?

Gdy zbliża się termin wygaśnięcia ubezpieczenia OC, każdy właściciel samochodu staje przed corocznym dylematem - jakie wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe i jaka oferta będzie najkorzystniejsza? Zawsze trudnością staje się obliczanie zniżek. W teorii nieskomplikowane, jednak w praktyce okazuje się to często problemem nie do przezwyciężenia. Teraz to nic prostszego. Zastanawiasz się, gdzie dostaniesz maksymalną zniżkę na ubezpieczenie komunikacyjne? Nie musisz zgadywać. Podpowiadamy, jak w kilka minut porównać zniżki OC.

Zniżka OC – jak zdobyć maksymalną?

Aby móc cieszyć się wysokimi zniżkami OC należy przede wszystkim jeździć bezpiecznie. Rok bezszkodowej jazdy daje nam zazwyczaj już 10% zniżek, a zatem po sześciu latach możemy się cieszyć 60% zniżką przy zakupie ubezpieczenia OC w niektórych towarzystwach. Niemniej jednak polskie prawo nie reguluje systemu wyliczania zniżek, dlatego też często każdy ubezpieczyciel ma własne sposoby kalkulacji. I tak w zależności od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego pełne zniżki, czyli 60%, możemy uzyskać już po 3 latach bezszkodowej jazdy, bądź dopiero po 8 lub 10 latach. 

Podobnie różnice występują w przypadku utraty zniżek w wyniku zdarzenia drogowego. W większości przypadków ubezpieczalnie zabierają 10% zniżki za każdą szkodę, jednak są i takie, które odliczają nawet 30%. 

Co do czasu, na jaki zniżki są odbierane, to zależy również od oferty danego ubezpieczyciela. Niektóre towarzystwa zabierają prawo do zniżek na OC za szkodę wyrządzoną 7 czy nawet 10 lat temu, inne biorą pod uwagę jedynie okres ostatnich 4-5 lat.

Czy są inne sposoby uzyskania zniżek OC?

Kierowca otrzymuje zniżki za każdy rok bezszkodowej jazdy. Jednak ubezpieczyciele oferują jeszcze parę sposobów pozwalających szybciej uzyskać prawo do wyższych zniżek. Jednym z nich jest przeniesienie zniżek OC na współmałżonka. Wystarczy, że będziecie posiadać wspólność majątkową bądź zostaniecie współwłaścicielami samochodu. Mimo że wydaje się to skomplikowane, sama procedura przenoszenia zniżek na małżonka jest wyjątkowa prosta. Więcej na ten temat możesz przeczytać w tekście: Czy zniżki OC przechodzą na małżonka?

Nie tylko małżonkowie mogą korzystać z dodatkowych opcji. Jeśli pierwszy raz ubezpieczasz auto, ale na swoim koncie masz naliczoną już zniżkę za ubezpieczenie innego pojazdu, takiego jak motocykl czy ciągnik, również możesz liczyć, że niektóre z towarzystw przeniosą zgromadzone wcześniej zniżki na nową umowę ubezpieczenia OC samochodu.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Kalkulator OC w CUK – sprawdź, jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu

Biorąc pod uwagę liczbę towarzystw ubezpieczeniowych dostępnych na rynku oraz ofert, jakie przedstawiają, trudno jest wybrać najlepszą z nich, szczególnie nie mając wiedzy na temat swoich zniżek OC. Ostateczna cena zależy od wielu czynników - liczby lat “za kółkiem”, miejsca zamieszkania, rodzaju samochodu czy pojemności jego silnika. Dlatego każdy przykład trzeba analizować indywidualnie. Czy wiesz, że możesz to zrobić sam?

Wystarczy, że usiądziesz wygodnie w fotelu i wpiszesz do formularza kalkulatora online na cuk.pl potrzebne dane na podstawie dokumentów, takich jak prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Resztę porównywarka OC zrobi za Ciebie! W ciągu kilku sekund otrzymasz dostęp do ofert ubezpieczeniowych najlepszych towarzystw. Dzięki dokładnej porównywarce polis online z łatwością i w krótkim czasie sprawdzisz, gdzie dostaniesz maksymalną zniżkę, a polisę będziesz mógł zakupić od razu przez Internet!

Jeżeli jednak wolisz porozmawiać o polisie z doradcą, wystarczy, że zadzwonisz na infolinię lub udasz się do jednej z placówek CUK.

Oceń artykuł

0
(0)

Sprawdź OC/AC dla swojego auta

Zostaw numer – oddzwonimy

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku