2020-01-16

Jesteś za granicą i kończy Ci się OC? Sprawdź jak możesz ubezpieczyć auto!

Porównaj ceny ubezpieczenia OC gdziekolwiek jesteś!

Jesteś za granicą i kończy Ci się OC? Sprawdź jak możesz ubezpieczyć auto!

Zapomniałeś o kończącym się terminie polisy samochodowej i wyjechałeś za granicę? Nic nie szkodzi! Wszystkie formalności możesz załatwić od ręki, nie rezygnując z wypoczynku. Zobacz, jak to zrobić oraz jakich danych potrzebujesz.

Czy polisa OC przedłuży się automatycznie?

Tak naprawdę, nie musisz się przejmować swoim ubezpieczeniem samochodu. Nawet jeśli zapomnisz o kończącym się terminie umowy, polisa automatycznie się przedłuży. Musisz jednak pamiętać o opłaceniu składki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której kupiłeś używane auto i przejąłeś ubezpieczenie od poprzedniego właściciela. Musisz wtedy załatwić formalności, aby Twój pojazd był pod ochroną. Automatyczne przedłużenie umowy to rozwiązanie komfortowe, jednak ma pewną wadę. Nie porównujesz ofert innych towarzystw ubezpieczeniowych, a tym samym może Cię ominąć ciekawa propozycja. Warto wiedzieć, że już po automatycznym wznowieniu Twojej obecnej polisy, będziesz mógł ją jeszcze wypowiedzieć, ale nie ominie Cię opłacenie części składki za każdy dzień, w którym byłeś pod ochroną.

Sposób pierwszy: zakup polisy online

Pierwszą, prostą metodą na ubezpieczenie samochodu jest skorzystanie z naszego kalkulatora online. Wystarczy, że podasz podstawowe dane na temat Twojego pojazdu, informacje o właścicielu, a następnie wybierzesz interesującą Cię ofertę. Wszystko to możesz zrobić przez Internet, korzystając np. ze smartfonu. Formularz jest prosty w obsłudze i wypełnisz go w kilka minut. Do dyspozycji masz propozycje od wielu towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego jesteśmy pewni, że wybierzesz opłacalną dla Ciebie opcję. Warto zaznaczyć, że cena, która Ci się wyświetli jest rzeczywista i nie musisz uwzględniać dodatkowych, ukrytych opłat. W dodatku, błyskawicznie przelejesz pieniądze do wybranego towarzystwa. Zrobisz to, korzystając z przelewu elektronicznego.

Niezbędne dane do ubezpieczenia auta online

Pierwszym krokiem do ubezpieczenia samochodu jest uzupełnienie danych na temat pojazdu. Chodzi tu przede wszystkim o markę, model oraz rok produkcji. W formularzu musisz także umieścić informację o przebiegu, dacie pierwszej rejestracji oraz roku nabycia auta. Następnie, potrzebne będą dane na temat właściciela pojazdu. Wystarczy, że udzielisz odpowiedzi na pytania czy pojazd ma być zarejestrowany na osobę fizyczną, czy to właściciel i użytkownik samochodu. Aby wyliczyć składkę i podpisać umowę online, musisz także umieścić swoje podstawowe dane osobowe w naszym kalkulatorze ubezpieczeń.

Jakie dokumenty są niezbędne?

Aby zobaczyć rzeczywiste ceny składki za ubezpieczenie samochodu oraz załatwić wszelkie formalności, potrzebne będzie Ci prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Zazwyczaj są to dokumenty, które zawsze masz przy sobie. Dzięki temu, nawet podczas urlopu, będziesz mógł wybrać atrakcyjną ofertę oraz kupić polisę online.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Nie tylko OC, czyli zakup ubezpieczenia dobrowolnego

Kalkulator online pokaże Ci oferty, które dotyczą zarówno obowiązkowego, jak i dobrowolnego ubezpieczenia samochodu. Możesz wybrać także opcję AC, NNW lub assistance. Co ciekawe, jeśli składka będzie wydawać Ci się wysoka i nie dasz rady opłacić jej jednorazowo, możesz zobaczyć jakie są możliwości rozłożenia jej na raty. Wszystko to w trosce o Twój komfort.

Sposób drugi: zakup polisy przez telefon

Jeśli nie jesteś zwolennikiem kupowania polisy przez Internet, możesz liczyć na pełne wsparcie naszych doradców. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię pod numer 22 27 00 337 i powiesz, czego potrzebujesz. Możesz także zostawić swój numer kontaktowy na stronie internetowej, a konsultant skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Zalety zakupu polisy przez telefon

OC komunikacyjne jest obowiązkowe, dlatego warunki ochrony są takie same w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu, nie musisz długo się zastanawiać, a wszystkie formalności załatwisz przez telefon. Konsultant poda Ci kilka opcji do wyboru, a Ty możesz wybrać najtańszą z nich. Może okaże się, że opłacalny jest pakiet OC i AC? Rozmawiając z doradcą, dowiesz się więcej na temat takiej ochrony oraz zakresu dodatkowych rozszerzeń. Dużym atutem zakupu polisy przez telefon lub Internet jest możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni. Nie musisz podawać żadnej konkretnej przyczyny.

Kup polisę gdziekolwiek jesteś

Dzięki naszej porównywarce ubezpieczeń samochodowych oraz infolinii CUK ubezpieczenie OC kupisz z dowolnego miejsca na świecie!

Oceń artykuł

0
(0)

Oszczędź na OC/AC

wyceń i kup w 2 minuty

Numer rejestracyjny pojazdu
Data urodzenia właściciela pojazdu

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku