2020-02-10

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Azji?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę?

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Azji?

Zawsze marzyłeś o wyjeździe do Azji? Chcesz zwiedzić tętniący życiem Bangkok czy może wolisz zapierające dech w piersiach krajobrazy ukryte w zakątkach? Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel podróży, musisz pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Wybierz polisę, która będzie opłacalna i zapewni Ci spokój podczas wyprawy.

Dlaczego musisz pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym do Azji?

Wycieczka do Azji może wiązać się z licznymi niebezpieczeństwami. W odróżnieniu od europejskich krajów, czeka tam na Ciebie zetknięcie się z zupełnie inną kulturą, jedzeniem, a także naturą. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed zamachami terrorystycznymi oraz przestępczością, np. na terenie Indii oraz południowych prowincji Tajlandii, jednak to nie jedyne zagrożenie. Wystarczy, że ugryzie Cię tropikalny owad, a Ty trafisz do szpitala i będziesz musiał poddać się tutejszej opiece medycznej. Niestety, leczenie za granicą, a szczególnie w Azji, jest bardzo drogie. Właśnie dlatego musisz pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym. Wystarczy, że wykupisz je kilka dni przed wyjazdem.

Dopasuj zakres ochrony do swojego wyjazdu

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Azji powinno gwarantować koszty leczenia oraz NNW. Będziesz mógł zatem liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach, np. kiedy potkniesz się i złamiesz nogę. Na terenie Azji częste są kradzieże kieszonkowe. Jeśli planujesz zwiedzać zatłoczone miasta lub brać udział w imprezach masowych, przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne. Musisz także uważać na swoje dokumenty. Co się stanie, jeśli ktoś wyrwie Twoją torebkę, a wraz z nią przepadnie paszport i dowód osobisty? Wtedy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne, które w warunkach ochrony gwarantuje wsparcie w razie utratu lub uszkodzenia bagażu podróżnego, a także dokumentów. Dodatek w postaci assistance zapewnia szeroki zakres usług, z których skorzystasz w wyjątkowo trudnych sytuacjach. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, możesz liczyć na pomoc tłumacza i prawnika czy opiekę nad dziećmi. 

Koszty leczenia - podstawa ubezpieczenia podróżnego

Każda polisa turystyczna powinna zapewnić Ci zwrot kosztów leczenia. Oznacza to, że jeśli trafisz do szpitala w momencie zatrucia czy ugryzienia tropikalnego owada, będziesz mógł liczyć na pomoc, za którą nie poniesiesz opłat. Warto wybrać taką ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego, która proponuje samodzielne rozliczenie się z placówką medyczną. W tym celu, dokładnie zapoznaj się z OWU (Ogólnymi Warunkami Umowy). Dzięki temu, jest duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz musiał wykładać pieniędzy z własnej kieszeni. A może okazać się, że podstawowa pomoc będzie Cię kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pokrycie kosztów leczenia wiąże się także ze wsparciem finansowym za ratownictwo medyczne, badania, ewentualne zabiegi i operacje, a także transport do kraju.

Suma ubezpieczenia świadczy o stopniu ochrony

Koszty leczenia w Azji są naprawdę drogie, dlatego musisz dopasować ofertę polisy turystycznej do konkretnego celu swojego wyjazdu. Zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia w swojej polisie. Oczywiście, im jest wyższa, tym lepiej dla Ciebie. Nasi eksperci wskazują minimalną kwotę 200 000 złotych. Przeanalizuj także wyłączenia, o których przeczytasz w Ogólnych Warunkach Ochrony (OWU). 

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Kiedy nie Ty jesteś poszkodowany...

Na ulicach zatłoczonej Azji może zdarzyć się wszystko. Właśnie dlatego przyda Ci się także OC w życiu prywatnym. Takie rozszerzenie podstawowego ubezpieczenia turystycznego gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania, kiedy wyrządzisz szkodę osobie trzeciej. A o taką nietrudno. Wystarczy, że popchniesz kogoś przez przypadek, a on upuści i uszkodzi swój aparat fotograficzny. Planujesz aktywność sportową lub długie wędrówki? Jeśli z Twojej winy np. ulegnie awarii sprzęt rowerowy, będziesz musiał płacić za to z własnej kieszeni. Nie tego spodziewasz się podczas kosztownej wycieczki do Azji, prawda? Zadbaj o taki zakres ochrony swojej polisy turystycznej, abyś nie musiał się niczym przejmować. 
 

Superochrona podczas wycieczki

Zanim spakujesz walizkę, zobacz oferty ubezpieczeniowe od wielu towarzystw. Porozmawiaj z naszymi doradcami osobiście w jednej z placówek lub zadzwoń na infolinię.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku