2020-02-05

Jak przygotować się do dłuższej trasy rowerowej?

Rozpocznij sezon rowerowy z odpowiednim przygotowaniem.

Jak przygotować się do dłuższej trasy rowerowej?

Jesteś miłośnikiem aktywności sportowej na świeżym powietrzu? Przed Tobą pierwsza poważniejsza wyprawa rowerowa? Przygotuj się do niej i czerp jak najwięcej przyjemności z jazdy jednośladem. Zobacz nasze porady!

Czy masz odpowiednią kondycję?

Nieodpowiednie przygotowanie fizyczne do wyprawy rowerowej może przełożyć się na szybką kontuzję. Właśnie dlatego warto sprawdzić swój stan zdrowia, a przede wszystkim rozpocząć treningi o wiele wcześniej niż kilka dni przed wyjazdem. Pamiętaj o regularnych ćwiczeniach i rozciąganiu mięśni, aby przygotować organizm do wielogodzinnego wysiłku na rowerze. Miałeś niedawno kontuzję kolana lub nadgarstka? Tym bardziej musisz przyłożyć się do przygotowań, aby dolegliwości nie powróciły w najmniej odpowiednim momencie.

Jaki masz rower?

Wyjeżdżasz w góry? A może więcej będziesz jeździć po asfalcie? Koniecznie zastanów się, czy posiadasz odpowiedni rower. Przede wszystkim, musi być wygodny. Pozycja, którą będziesz utrzymywać przez wiele godzin, nie powinna powodować dyskomfortu. Wpływa na to konstrukcja roweru, materiał, z którego jest wykonany, a także cała geometria pojazdu. Pamiętaj, aby dokładnie poznać budowę swojego jednośladu. Dlaczego to ważne? W razie drobnej awarii, powinieneś potrafić sobie z nią poradzić. Zdobądź chociaż podstawową wiedzę na temat napraw rowerowych.

Wygodne siodełko i kierownica - także są ważne

Siodełko to jedna z ważniejszych części Twojego jednośladu. Powinno być wygodne i dopasowane do Twoich potrzeb. To samo dotyczy kierownicy, na której można oprzeć swoje ręce podczas długiej jazdy. Dzięki temu, wyprawa będzie jeszcze przyjemniejsza.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Przygotuj się do wyjazdu - rozeznaj się w terenie

Czy wiesz dokładnie, dokąd chcesz jechać? Co zrobisz, jeśli coś stanie się z rowerem? Jaka będzie pogoda w tym czasie? Co planujesz zwiedzić? Przygotuj się do wyjazdu jak najdokładniej. Zrób rozeznanie, gdzie będziesz spać, a także co może Cię zaskoczyć podczas samej drogi do miejsca zakwaterowania. Być może według map w Internecie dotrzesz na miejsce w godzinę, a potem okaże się, że teren jest tak trudny, że nie da się osiągnąć takiego czasu. 

Co musisz ze sobą zabrać?

Jeśli będziesz nocować pod gołym niebem, przyda Ci się namiot, karimata, śpiwór oraz podstawowy zestaw, dzięki któremu przygotujesz gorącą herbatę czy podgrzejesz jedzenie. W ciągu kilku dni na świeżym powietrzu na pewno będziesz potrzebować ciepłą bluzę, czapkę z daszkiem i kurtkę przeciwdeszczową. Weź ze sobą także gotówkę (najlepiej nie za dużo), a także kartę płatniczą. Podczas jazdy jednośladem przyda Ci się latarka, mapa oraz narzędzia rowerowe. Nie możesz wyjechać z domu bez pompki do opon i zapięcia, które pomoże Ci zabezpieczyć Twój sprzęt.

Zabezpiecz się i wybierz ubezpieczenie roweru

Niezależnie od tego, gdzie się wybierasz, przyda Ci się ubezpieczenie roweru. Jego zakres jest zależny od oferty konkretnej firmy. Warto jednak zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia lub kradzieży roweru, czyli zdecydować się na tak zwane casco. Na długiej trasie możesz przez przypadek wyrządzić szkodę osobie trzeciej. W takiej sytuacji dzięki ubezpieczeniu OC rowerzysty, poszkodowany dostanie odszkodowanie, a Ty nie będziesz musiał ponosić kosztów z własnej kieszeni. Ciekawym dodatkiem jest ochrona Twojego bagażu i wyposażenia jednośladu. Podczas zniszczenia lub kradzieży, dostaniesz odszkodowanie.

NNW - przydatne podczas wyprawy rowerem

Zastanów się także nad ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewnia Ci wsparcie finansowe np. w związku z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Oznacza to, że jeśli złamiesz nogę lub skręcisz kostkę, będziesz mógł liczyć na pieniądze od ubezpieczyciela. Przeznaczysz je na leczenie, rehabilitację i potrzebne leki.

Superochrona Twojego jednośladu

Oblicz błyskawicznę cenę składki za ubezpieczenie rowerowe, korzystając z kalkulatora online. Jeśli wolisz odwiedzić nas osobiście, sprawdź dostępne placówki w Polsce. Możesz też zadzwonić na infolinię.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku