Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-06-05

Do czego służy aplikacja mPojazd?

Dane z dowodu rejestracyjnego i polisy OC zawsze w zasięgu ręki? Teraz to możliwe dzięki usłudze mPojazd.

Dane z dowodu rejestracyjnego i polisy OC zawsze w zasięgu ręki? Teraz to możliwe dzięki usłudze mPojazd, która ułatwi życie wielu kierowcom.

Czym jest wspomniany system? Jakie ma wady i zalety? Kto może z niego korzystać?
 

Z aplikacji mPojazd korzystać mogą użytkownicy smartfonów z systemem Android oraz iOS.

Co to jest system mPojazd?

Czym jest mPojazd? To innowacyjna usługa dostarczana przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach aplikacji mObywatel. To usługa, dzięki której kierowcy mają zawsze pod ręką dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym, karcie samochodu i na polisie OC.

W aplikacji mObywatel, poza usługą mPojazd, znajdziemy też mTożsamość, mLegitymację szkolną oraz mLegitymację studencką.

Wady i zalety systemu mPojazd

W usłudze mPojazd znajdziemy dane o posiadanym ubezpieczeniu OC samochodu (zobacz też nasz artykuł "Jak sprawdzić ważność OC"– w tym nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego, serię oraz numer polisy, czas ubezpieczenia i jego rodzaj. Ponadto 30 dni przed końcem ważności ubezpieczenia OC lub terminu przeglądu, aplikacja wyświetli komunikat z przypomnieniem.

W mPojazd znajdziemy też przydatne informacje dotyczące samochodu, takie jak marka, typ nadwozia, rok produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN, data ostatniego badania technicznego. Taka ilość informacji, która jest dostępna w aplikacji sprawia, że mPojazd w niektórych sytuacjach skutecznie zastępuje papierowe dokumenty.

Dzięki usłudze mPojazd mamy też możliwość przekazania informacji w formie kodu QR innym aplikacjom. 

Czy w mPojazd znajdą się informacje o wszystkich autach?

W mPojazd nie znajdziemy informacji o niektórych pojazdach. Trzeba podkreślić, że nie będą dostępne informacje o pojazdach wypożyczonych, wziętych w leasing i o samochodach służbowych

Kto może korzystać z usługi mPojazd i jak zacząć?

Z usługi mPojazd mogą korzystać wszyscy właściciele i współwłaściciele samochodów zapisani w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP), czyli osoby, które są wprowadzone do systemu i tradycyjnego dowodu rejestracyjnego. 

Jak pobrać mPojazd na telefon?

Aplikację można zainstalować na smartfonach z systemem Android (wersja 6.0 i wyższe) oraz z systemem iOS (wersja 10.3 lub wyższa). Aplikację mObywatel możesz pobrać na swój smartfon ze sklepu Google Play lub Apple Store

Do aktywacji usługi na smartfony potrzebujemy profilu zaufanego. Możesz wypełnić wniosek przez internet (np. za pośrednictwem strony internetowej banku) lub potwierdzić w wybranym urzędzie (w tym urzędzie miasta, gminy, najbliższym oddziale ZUS lub w placówce Poczty Polskiej). Profil zaufany potwierdza Twoją autentyczność w sieci. 

Szukasz OC dla swojego pojazdu?

Porównaj ofertę od wielu towarzystw bez wychodzenia z domu — skorzystaj z kalkulatora OC/AC.

Wolisz kupić polisę u doradcy? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź jedną z licznych placówek!