2020-01-10

Czy wyprzedaż rocznika to rzeczywiście dobra okazja do zakupu auta?

Przekonaj się, czy warto kupić samochód na wyprzedaży rocznika!

Czy wyprzedaż rocznika to rzeczywiście dobra okazja do zakupu auta?

Rabaty i promocje związane z wyprzedażą rocznika są bardzo kuszące. Rozważasz zakup nowego auta prosto z salonu? Zobacz, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania. Dowiedz się także, o jakich formalnościach musisz koniecznie pamiętać.

Dlaczego warto kupić auto podczas wyprzedaży rocznika?

Zakup samochodu z salonu ma wiele zalet. Przede wszystkim, jest to auto ze znaną historią pojazdu. Nie musisz martwić się, że za kilkadziesiąt kilometrów okaże się, że samochód nieoczekiwanie ulegnie awarii i trudne będzie ustalenie jej przyczyny. To także gwarancja dobrego samopoczucia, bo każdy kierowca, który czuje świeżą tapicerkę i dotyka nowiutkiej kierownicy, może poczuć odrobinę luksusu. Wiele marek wprowadza promocję, którą powszechnie nazywa się wyprzedażą rocznika, ponieważ dotychczas nie udało się sprzedać wszystkich pojazdów lub wprowadzany jest zupełnie nowy model. Promocje sięgają nawet 30%, co jest kuszące dla klientów. Często dorzucane są również korzystne dodatki, takie jak komplet opon zimowych.

Minusy wyprzedaży rocznika

Weź jednak pod uwagę, że samochód nie jest już taki nowy, na jaki wygląda. Oznacza to, że od razu po zakupie, straci na swojej wartości. Właśnie dlatego, warto negocjować cenę z dealerem. Jeśli planujesz zakup auta wyłącznie na kilka lat, może okazać się to nieopłacalne. W dodatku, często modele z wyprzedaży rocznika mają stałe wyposażenie. Nie masz zatem pewności, że w danym salonie auto zostanie dopasowane do Twoich potrzeb. Warto jednak przejrzeć oferty kilku salonów i porównać ceny.

Ubezpieczenie nowego auta

Każde nowo zakupione auto musi być zarejestrowane oraz ubezpieczone. Podstawową polisą jest oczywiście obowiązkowe OC, bez którego nie możesz użytkować pojazdu. Kary za brak ubezpieczenia są bardzo wysokie, dlatego jest to zupełnie nieopłacalne. Jeśli zdarzy się kolizja lub wypadek na trasie, za szkodę zapłaci Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, ale na tym się nie skończy. W wyniku regresu ubezpieczeniowego finalnie rachunek za likwidację szkody trafi do Ciebie i będziesz miał jeszcze więcej kosztów do pokrycia.

Zakup ubezpieczenia u dealera

Podczas zakupu samochodu dostaniesz propozycję pakietu ubezpieczeń od sprzedawcy. To komfortowe rozwiązanie, ponieważ wszystkie formalności załatwisz w jednym miejscu. Niestety, nie masz wpływu na warunki umowy, a także na to, u jakiego ubezpieczyciela będziesz mieć polisę. Może okazać się, że w polisie znajdują się niepotrzebne dodatki, za które będziesz płacić sporą sumę.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ubezpieczenie nowego samochodu na własną rękę

Zapoznaj się z ofertami ubezpieczeń w wielu towarzystwach. Jak to zrobić? Teraz nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora online, wpiszesz dane dotyczące pojazdu oraz właściciela, a następnie porównasz oferty. Dzięki temu, będziesz mógł wybrać najbardziej opłacalną opcję. Ceny, które wyświetlą Ci się na ekranie smartfonu czy laptopa, są rzeczywiste. To oznacza, że nie ma dodatkowych ukrytych opłat. Polisę opłacisz także przez Internet, dlatego wszelkie formalności trwają kilkanaście minut.

Dodatki do obowiązkowego ubezpieczenia

W przypadku auta z salonu, przydadzą Ci się także rozszerzenia, np. w postaci AC. Kolizja na parkingu? Wgnieciona karoseria i zarysowania? Nie tak powinien wyglądać nowy samochód. Dzięki AC w momencie uszkodzenia, które jest dość kosztowne w przypadku nowych samochodów, dostaniesz gotówkę na naprawę pojazdu lub firma rozliczy się bezpośrednio z warsztatem. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę czy będziesz musiał pokryć część kosztów z własnej kieszeni. Zobacz również, jakie części obejmuje umowa - oryginalne czy zamienne? W ten sposób łatwiej określisz, czy jest to rozwiązanie optymalne dla Ciebie.

Ubezpiecz nowe auto

Ubezpieczenie samochodu znajdziesz w naszej porównywarce online, na infolinii oraz we wszystkich placówkach CUK Ubezpieczenia. U nas wybierzesz polisę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku