2023-02-17

Jakie ubezpieczenie dla ciężarnej kobiety w Polsce?

Sprawdź, czy możesz otrzymać świadczenie z tytułu urodzenia dziecka.

Jakie ubezpieczenie dla ciężarnej kobiety w Polsce?

Planujesz ciążę? Zastanawiasz się, czy istnieje ubezpieczenie, które da Ci wsparcie i poczucie bezpieczeństwa po urodzeniu dziecka? Oczywiście! Ubezpieczenie na życie w ciąży gwarantuje Ci wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia dziecka. Koniecznie jednak trzeba rozważyć zakup takiego ubezpieczenia przed ciążą, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe w takim przypadku stosują karencję. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe stosują nawet 12-miesięczną karencję, co oznacza, że o takiej polisie warto pomyśleć już w momencie planowania powiększenia rodziny.

Sprawdź, czy inne ubezpieczenie w ciąży jest możliwe i jaki zakres obejmuje.

Ubezpieczenie w ciąży – co to dokładnie oznacza?

Ubezpieczenie w ciąży ma na celu przede wszystkim zapewnienie Ci wsparcia finansowego podczas prowadzenia ciąży oraz po urodzeniu dziecka. Polisa zdrowotna może mieć nałożoną karencję na świadczenia związane z ciążą, ale nie musi. Jest to indywidualna decyzja danego towarzystwa. Oznacza to, że np. obecnie kupując polisę zdrowotną w InterRisk prowadzenie ciąży masz w zakresie. Ubezpieczenie możesz zawrzeć będąc już w ciąży – nie jest to żadnym ograniczeniem w przypadku tego towarzystwa.

Ubezpieczenie w ciąży jest świetnym rozwiązaniem dla par, które starają się o dziecko. W ramach polisy zdrowotnej możesz liczyć na pokrycie kosztów wizyt u ginekologa czy wykonywanych zabiegów laboratoryjnych. Zarówno polisa na życie, jak i polisa zdrowotna dają Ci przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, co jest bardzo ważne w okresie wyczekiwania na dziecko.

Opieka medyczna w ciąży – wszystko pod kontrolą

Ochroną ubezpieczeniową w ciąży możesz zostać objęta w ramach polisy na życie oraz ubezpieczenia zdrowotnego. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie na życie gwarantuje wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia dziecka, natomiast polisa zdrowotna ma inny zakres ochrony. Jako ciężarnej przysługuje Ci w jej ramach pakiet złożony z wizyt u ginekologa czy badań USG i laboratoryjnych, które wykonywane są z krwi.

Poza świadczeniami związanymi z prowadzeniem ciąży w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego możesz liczyć na możliwość skorzystania z takich usług jak:

  • dostęp do lekarzy i specjalistów (w tym oczywiście również ginekologów) oraz konsultacje z lekarzem POZ i pediatrą;
  • zabiegi pielęgniarskie;
  • diagnostyka laboratoryjna – badania krwi, moczu, cytologia, EKG, RTG, USG, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa;
  • fizjoterapia;
  • profilaktyczny przegląd stanu zdrowia;
  • domowe wizyty lekarskie;
  • druga opinia medyczna;
  • transporty medyczne.

Oczywiście zdarzenia, które są objęte ochroną ubezpieczeniową uzależnione są od wybranego przez Ciebie pakietu indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego.

W przypadku kobiet będących już w ciąży również istnieje możliwość zawarcia polisy. Ubezpieczenie w ciąży bez karencji jest możliwe w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych, ale tylko w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych.

Poniżej przedstawiamy przykładową ofertę ubezpieczeń medycznych z InterRisk, gdzie ubezpieczenie w ciąży nie wymaga odczekania określonego czasu, zanim zacznie działać. Brak karencji w tym przypadku jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdej ciężarnej kobiety. Prowadzenie ciąży w ramach prywatnej opieki medycznej jest przede wszystkim znacznie bardziej komfortowe niż korzystanie z usług Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zakres ochronyPakiet StandardPakiet PełnyPakiet PrestiżPakiet Komfort POLMED

Konsultacje z lekarzami POZ

Nielimitowane   

Nielimitowane  

Nielimitowane   

Nielimitowane

Konsultacje ze specjalistami (liczba specjalizacji)

7

33

34

16

Konsultacje z zakresu psychologii, psychiatrii, seksuologii, logopedii

NIE

Psychiatra

Psychiatra

NIE

Zabiegi pielęgniarskie

TAK

TAK

TAK

TAK

Zabiegi ambulatoryjne

NIE

NIE

NIE

TAK

Szczepienie przeciw grypie i tężcowi

TAK

TAK

TAK

10% rabatu

Diagnostyka laboratoryjna i obrazowa w tym:

TAK

TAK

TAK

10% rabatu

Badanie krwi, moczu i kału 

TAK

TAK

TAK

TAK

Cytologia

TAK

TAK

TAK

TAK

EKG

1 rodzaj 

TAK

TAK

2 rodzaje 

RTG

TAK

TAK

TAK

TAK

USG

TAK

TAK

TAK

TAK

Rezonans magnetyczny 

NIE

TAK

TAK

TAK

Tomografia komputerowa

NIE

TAK

TAK

TAK

Testy alergiczne

NIE

Testy skórne

Testy skórne

Testy skórne

Prowadzenie ciąży

TAK

TAK

TAK

TAK

Fizjoterapia

NIE

NIE

10 zabiegów

15 zabiegów

Wizyty domowe

NIE

NIE

10 wizyt/rok

TAK

Czy warto kupić ubezpieczenie w ciąży prywatnie?

Jeżeli zastanawiasz się, czy zakup prywatnego ubezpieczenia w ciąży ma sens – odpowiedź brzmi – tak! Kupując taką polisę masz dostęp nie tylko do świadczenia, jakim jest prowadzenie ciąży, ale przede wszystkim możesz skorzystać z dodatkowych świadczeń oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Informację o dostępnych świadczeniach znajdziesz w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Przed zakupem polisy warto zapoznać się z tym dokumentem, by mieć pewność, w jakich sytuacjach możesz skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej.

Nie tylko InterRisk ma w swojej ofercie prowadzenie ciąży. Jeżeli zdecydujesz się na ubezpieczenie w ciąży w towarzystwie Compensa, również będziesz mieć gwarancję możliwości skorzystania z tego świadczenia.

W przypadku ubezpieczenia w ciąży w towarzystwie PZU (pakiet Ogólny lub Rozszerzony) w ramach polisy przysługuje ubezpieczonej tzw. Plan na zdrowie, który obejmuje tylko 2 wizyty u ginekologa w ramach świadczenia „prowadzenia ciąży”.

Jak widzisz, różnice w liczbie dostępnych świadczeń są znaczne, dlatego pamiętaj, żeby przed zawarciem polisy dokładnie sprawdzić jej zakres i wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ubezpieczenie w ciąży – polisa na życie

Polisa na życie gwarantuje Ci wypłatę świadczenia po urodzenia dziecka. Oznacza to, że za urodzenie dziecka otrzymasz jednorazową wypłatę świadczenia, które jest określone w umowie ubezpieczenia.

W ramach tego rozszerzenia możesz liczyć na szeroką ochronę zarówno przy ciąży pojedynczej, jak i mnogiej. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również takie sytuacje jak urodzenia wcześniaka lub dziecka z wadą wrodzoną. W przypadku utraty dziecka rodzice mogą liczyć również na wypłatę odszkodowania, które pokryje koszty opieki medycznej.

Jakie świadczenie po urodzeniu dziecka możesz otrzymać? W zależności o wybranego wariantu, sumy ubezpieczenia czy ubezpieczyciela, wypłata wyniesie minimum 1000-1500 zł. W przypadku ciąży mnogiej niektóre polisy gwarantują wypłatę świadczenia nawet w wysokości 150% sumy ubezpieczenia. Więcej informacji na temat wysokości wypłaty znajdziesz w umowie potwierdzającej przystąpienie do umowy ubezpieczenia.

Przykład:

Ubezpieczenie w ciąży w PZU gwarantuje Ci wypłatę świadczenia po narodzinach dziecka w ramach polisy grupowej. W przypadku, gdy urodzi się żywe dziecko, otrzymasz 100% sumy ubezpieczenia. W sytuacji, kiedy niestety dojdzie do zgonu, towarzystwo wypłaca 200% sumy ubezpieczenia. W przypadku narodzin żywego dziecka karencja wynosi 9 miesięcy, natomiast w drugim przypadku 6 miesięcy.
 

Czy ubezpieczenie ciąży jest opłacalne?

Decyzja o wykupieniu ubezpieczenia w ciąży zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że prowadzenie ciąży w ramach NFZ jest Ci zapewnione, jeżeli jesteś ubezpieczona. Natomiast prywatne ubezpieczenie zdrowotne da Ci gwarancję dostania się do lekarza bez kolejek oraz zapewni pomoc innych specjalistów.

Ubezpieczenie na życie z takim rozszerzeniem gwarantuje Ci wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia dziecka, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Dodatkowo gwarantuje ochronę Twojej rodziny – w razie Twojej śmierci otrzymają oni wypłatę świadczenia zgodnie z sumą ubezpieczenia wskazaną w polisie.

Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia przed ciążą dokładnie przeanalizuj ofertę ubezpieczeniową i upewnij się, czy odpowiada ona Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Ubezpieczenie w ciąży bez karencji?

Tak jak wspominaliśmy w przypadku polis życiowych, podobnie jak w polisach majątkowych ma zastosowanie karencja w ubezpieczeniach. Najczęściej wynosi ona 9-10 miesięcy, jednak niektóre towarzystwa stosują również 12-miesięczną karencję. Ciąża bez karencji możliwa jest tylko w przypadku niektórych ubezpieczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń turystycznych. Ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży chroni Cię na wyjeździe zagranicznym. Polisa turystyczna pokryje ubezpieczenie za pobyt w szpitalu w ciąży do 32 tygodnia ciąży. Do tego momentu towarzystwo pokrywa wszelkie koszty związane z porodem i opieką poporodową. Po tym terminie koszty z tym związane będziesz musiała pokryć z własnej kieszeni.

Superochrona tylko w CUK!

Szukasz ubezpieczenia w ciąży? Nie czekaj i już dziś sprawdź, jakie masz możliwości. Przyjdź do jednej z naszych placówek lub zadzwoń na infolinię. Doradcy dobiorą najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę. Jeżeli chcesz tylko porównać oferty – wejdź na nasz kalkulator ubezpieczeń na życie i zobacz, ile zapłacisz.

Oceń artykuł

4.67
(3)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku