Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2020-02-04

Przyszła mama na zagranicznych wakacjach – jak wybrać polisę turystyczną

Zaplanuj bezpieczne wakacje.

Planujesz spędzać czas z całą rodziną na wakacjach za granicą? Musisz się odpowiednio przygotować do wyjazdu. Niezwykle ważny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, dzięki któremu będziesz mogła zapewnić komfort i ochronę. Co ciekawe, nie dotyczy ono wyłącznie wizyt u lekarza. Sprawdź, czym się kierować podczas wyboru polisy.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne dla Ciebie i całej rodziny? Sprawdź.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wakacje kojarzą się z beztroską, rodzinnym czasem i ładowaniem akumulatorów na kolejny rok. Nie zawsze jednak los będzie Ci sprzyjać, dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek nagłego zachorowania, utraty cennego bagażu czy uszkodzenia sprzętu sportowego. Pełną ochronę oraz bezpieczeństwo zapewni Ci ubezpieczenie turystyczne. W odróżnieniu od karty EKUZ prywatna polisa ma zdecydowanie szerszy zakres. Przykładowo dzięki karcie EKUZ, jeśli poczujesz się słabo, będziesz mogła w ramach podstawowego ubezpieczenia wybrać się do placówek publicznych, które mają podpisaną umowę w ramach odpowiednika polskiego NFZ. Polisa turystyczna obejmuje wizyty i badania także w prywatnych przychodniach czy klinikach. Poza tym, karta EKUZ pokrywa koszty wyłącznie jeśli chodzi o sprawy zdrowotne, czyli wizyty u lekarza, pierwszą pomoc czy podstawowe badania w szpitalu. Z odpowiednim zakresem ubezpieczenia turystycznego nie musisz też martwić się np. o zgubiony bagaż na lotnisku.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

W zależności od rodzaju umowy, w tym zakresu ochrony, ubezpieczenie turystyczne może zapewnić zwrot kosztów:

  • leczenia,
  • akcji ratowniczych lub poszukiwawczych (np. podczas wyjazdu na narty),
  • transportu medycznego do Polski,
  • zagubionego bagażu,
  • utraconych kart płatniczych,
  • utraconych dokumentów osobistych,
  • naprawy sprzętu sportowego.

Taka polisa turystyczna zapewni Ci ochronę podczas wyjazdu w czasie ciąży, ale uwaga! Zazwyczaj ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność tylko do 32. tygodnia ciąży. Na bardziej zaawansowanym etapie ciąży towarzystwo nie odpowiada za komplikacje czy ewentualny poród w czasie podróży.

Dodatki, które są niezbędne podczas wyjazdu z dzieckiem

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko podczas zwiedzania ogromnego centrum handlowego stłucze szybę na wystawie lub kopnie piłkę na plaży, która uszkodzi stojący obok rower. W takich sytuacjach warto posiadać OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu, nie będziesz musiał ponosić kosztów szkód wyrządzonych przez malucha pod Twoją opieką. Warto także zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Wtedy możesz liczyć na odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego, kiedy wystąpi trwały uszczerbek na zdrowiu. 

O czym musisz pamiętać kupując polisę?

Zanim wykupisz ubezpieczenie turystyczne, musisz przygotować kilka informacji na temat samego wyjazdu. Przede wszystkim, podczas podpisywania umowy, będzie potrzebne podanie miejsca podróży. Określ też czas trwania polisy, który obejmuje dzień wyjazdu oraz dzień powrotu. Weź pod uwagę także wszelkie opóźnienia, które mogą się przytrafić podczas podróży. Przykładowo, jeśli samolot do Polski będziesz mieć w sobotę wieczorem, lepiej kiedy umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym będzie trwać również przez całą niedzielę. Niektóre firmy w Ogólnych Warunkach Umowy ubezpieczenia turystycznego przewidują tego typu sytuacje i uwzględniają je w polisie. Sprawdź również sumę kosztów leczenia, która jest niezwykle istotna. Najlepiej jeśli kwota nie będzie niższa niż 30 000-50 000 euro. Weź pod uwagę, że koszty leczenia za granicą są o wiele wyższe niż w Polsce.

Czy musisz kupić ubezpieczenie dla rodziców i dziecka osobno?

Jeśli kupujesz gotową wycieczkę w biurze turystycznym, będziesz mieć możliwość zakupu grupowego ubezpieczenia. Sprawdź dokładnie jego cenę oraz zakres ochrony. Porównaj ją z ofertami indywidualnego ubezpieczenia turystycznego innych firm. Możesz to zrobić także w kilku krokach online. Polisaprzypisana jest konkretnej osobie, ale jeśli masz już dzieci możesz ubezpieczyć dwie osoby na tej samej umowie. W ciąży obowiązuje oczywiście jedno ubezpieczenie dla matki. Wyjeżdżasz z całą rodziną? Zaoszczędzisz, kupując wspólną polisę turystyczną dla wszystkich.

Superubezpieczenie tylko w CUK!

Znasz już termin wyjazdu? Kup ubezpieczenie, odwiedzając placówkę lub dzwoniąc na infolinię. Doradcy wybiorą dla Ciebie najbardziej korzystną opcję.