2022-10-12

Assistance medyczny – co oferuje?

Dowiedz się, na czym polega assistance medyczny i kiedy możesz go wykupić.

Assistance medyczny – co oferuje?

Assistance medyczny jest dodatkową opcją rozszerzającą polisę życiową. Celem tego ubezpieczenia jest zapewnienie Ci pomocy w nieprzewidzianych okolicznościach. Płacąc bardzo niską składkę, możesz w razie potrzeby otrzymać transport medyczny, pomoc domową po hospitalizacji czy pomoc w opiece nad dziećmi. Podpowiemy Ci, na czym polega pomoc w ramach dodatkowego pakietu assistance medycznego, jaki jest jego koszt oraz czy opłaca się z niego korzystać.

Co to jest assistance medyczny i na czym polega?

Assistance medyczny możemy zakupić m.in. razem z ubezpieczeniem na życie lub ubezpieczeniem turystycznym. Taką polisę zawieraną razem z polisą życiową otrzymujemy najczęściej na 12 miesięcy. W przypadku ubezpieczeń turystycznych ochrona trwa dokładnie tyle, ile trwa polisa ubezpieczeniowa.

Każdemu z nas zdarza się chorować. Najczęściej korzystamy z usług NFZ lub z prywatnej opieki zdrowotnej. Jeżeli zdarzy nam się taka sytuacja, warto skorzystać też z dodatkowego rozszerzenia polisy, jakim jest właśnie assistance medyczny. Przyda się on, kiedy ze względu na stan zdrowia będziemy potrzebowali delikatnego wsparcia w codziennym życia. Pomoc, jaką oferują ubezpieczyciele w ramach usług medycznych, które zawiera assistance może być dla Ciebie nieoceniona.

Jaki zakres ochrony obejmuje pakiet usług Medical Assistance?

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym zawieramy polisę, zakres usług medycznych może się różnić. Rodzaj niesionej pomocy w zależności od ubezpieczyciela może być inny. To Ty decydujesz o tym, jaki zakres ubezpieczenia jest Ci potrzebny. Przed zawarciem umowy warto dokładnie sprawdzić i porównać oferty, tak aby wybrać taki zakres ubezpieczenia, który spełni Twoje oczekiwania.
 

Jaki zakres ochrony oferują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Sytuacje, w których zadziała pakiet medyczny w ramach assistance, dotyczą Twojego zdrowia. To, co najczęściej oferują towarzystwa ubezpieczeniowe, to dowóz leków do chorego, transporty medyczne, czy pomoc w zorganizowaniu wizyt lekarskich i rehabilitacji.

Na przykładzie oferty od Allianz i Generali pokażemy przykładowy zakres ubezpieczenia assistance medycznego, sprzedawanego razem z polisą życiową.

Allianz Bezpieczne Życie w ramach usług assistance medycznego oferuje m.in.:

 • dostarczenie do miejsca pobytu leków przepisanych przez lekarza;
 • transport medyczny z miejsca pobytu do placówki medycznej i odwrotnie;
 • transporty medyczne między placówkami medycznymi;
 • organizację i pokrycie procesu rehabilitacyjnego – wizytę fizjoterapeuty w miejscu Twojego pobytu lub transport i wizytę w poradni rehabilitacyjnej;
 • organizację wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego;
 • organizację opieki nad niepełnoletnimi dziećmi w przypadku pobytu w szpitalu Ciebie, Twojego partnera lub dziecka, przez okres dłuższy niż 5 dni;
 • organizację prywatnych lekcji dla dziecka w razie jego pobytu w domu powyżej 7 dni z powodu wskazań lekarskich;
 • pomoc domową (do 5 dni) po pobycie w szpitalu, który trwał dłużej niż 5 dni;
 • opiekę nad zwierzętami domowymi (do 6 dni) w czasie pobytu w szpitalu;
 • pomoc psychologa w trudnych sytuacjach losowych;
 • telemedycynę w razie choroby czy wypadku;
 • dodatkowo również infolinię medyczne, dotyczące zdrowego odżywiania, baby assistance czy pogrzebowe.

Generali w ramach ubezpieczeniach assistance medycznego również oferuje realną pomoc w przypadku nagłej choroby czy nieszczęśliwego wypadku. Zdarzenia, jakie są objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach ubezpieczenia assistance medycznego to m.in.:

 • wizyta lekarza lub organizacja i pokrycie kosztów wizyty w placówce medycznej;
 • wizyty pielęgniarki;
 • dostawa leków;
 • transporty między placówkami medycznymi;
 • transporty do placówki medycznej z miejsca zamieszkania i odwrotnie;
 • organizacja i pokrycie kosztów rehabilitacji, w tym sportowej;
 • dostawa sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego, również organizacja i pokrycie kosztów wypożyczenia lub zakupu drobnego sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego;
 • pomoc domowa po hospitalizacji;
 • opieka nad dziećmi lub osobami niepełnosprawnymi;
 • opieka nad zwierzętami przez okres pierwszych 3 dni po nieszczęśliwym wypadku, a także transport zwierząt domowych;
 • w przypadku narodzin dziecka – wizyta położnej, rehabilitacja po porodzie oraz wsparcie na infolinii medycznej m.in. dotyczące pielęgnacji niemowląt;
 • psycholog na życzenie – konsultacja psychologiczna zarówno dla dorosłego jak i dla dziecka;
 • organizacja telefonicznej konsultacji z lekarzem specjalistą;
 • infolinia medyczna.

Oferty od różnych ubezpieczycieli mogą się różnić, dlatego warto sprawdzić różne możliwości i wybrać ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Dla kogo assistance medyczny to dobre rozwiązanie?

Tak naprawdę, ubezpieczenie polisy na życie rozszerzone o assistance medyczny to rozwiązanie dobre dla każdego z nas. Pakiet medyczny warto zakupić, jeżeli chcesz dodatkowo się zabezpieczyć w przypadku choroby czy pobytu w szpitalu. Jeżeli chcesz czuć się pewnie i bezpiecznie koniecznie zdecyduj się na zakup ubezpieczenia medical assistance. Pomoc w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń będzie nieoceniona. Jeżeli dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia, co będzie miało wpływ na to, że nie będziesz mógł samodzielnie wykonywać niektórych obowiązków – możesz liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego. Assistance medyczny zapewni Ci niezbędną pomoc w codziennych sprawach. Ubezpieczenie to pozwoli Ci również zaoszczędzić pieniądze, które musiałbyś wydać z własnej kieszeni, gdybyś chciał skorzystać z takich usług nie posiadając ubezpieczenia.

Kiedy ochrona ubezpieczeniowa nie zadziała?

Przed zakupem assistance medycznego koniecznie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. W tym dokumencie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące wyłączeń odpowiedzialności. Wyłączenia odpowiedzialności opisują zdarzenia, w związku z którymi nie będzie wypłacone odszkodowanie lub usługa nie zostanie zrealizowana.

Wyłączenia odpowiedzialności będą miały zastosowanie m.in. w sytuacji, gdy do uszczerbku na zdrowiu doszło podczas prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, samookaleczania się, czy prowadzenia pojazdu bez uprawnień.

Poza wyłączeniami odpowiedzialności koniecznie zwróć uwagę także na informacje o limitach świadczeń. Ubezpieczyciele w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia doprecyzowują informację o tym, jak często możesz korzystać z danego świadczenia w roku polisowym. Zapoznaj się również z informacjami dotyczącymi karencji – jest to parametr, który określa po jakim czasie zacznie działać ochrona ubezpieczeniowa w wybranym zakresie.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi najważniejszymi informacjami będziesz wiedział, w jakich sytuacjach zadziała Twoja polisa ubezpieczeniowa.

Ważne informacje!

Zastanawiasz się, czy assistance medyczny możesz kupić jako osobną polisę? Niestety nie ma takiej możliwości. Pakiet assistance medycznego możesz dokupić jako rozszerzenie do podstawowej umowy na życie. Ubezpieczenie najczęściej trwa 12 miesięcy, ale taką umowę oczywiście możemy przedłużyć na kolejny rok ubezpieczeniowy.

Ubezpieczenie medical assistance ma ograniczenia wiekowe. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może nałożyć inny wiek wstępu do tego ubezpieczenia. Właśnie dlatego warto sprawdzić, czy wiek ten dla umów assistance pokrywa się z wiekiem wstępu do umowy podstawowej w ubezpieczeniu na życie. 

Cena pakietu assistance medycznego nie jest wysoka. Usługi medyczne w razie choroby, kontuzji czy pobytu w szpitalu możesz dokupić jako rozszerzenie do umowy podstawowej już za kilka złotych, a dzięki porównaniu ofert w prosty sposób znajdziesz najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Jeżeli chcesz być kompleksowo chroniony kup również ubezpieczenie obejmujące prywatną opiekę zdrowotną. W ramach tego ubezpieczenia wizyta lekarska zostanie opłacona przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Mając takie ubezpieczenie, placówki medyczne są dostępne dla Ciebie także w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Nie czekaj i już dziś kup takie ubezpieczenie dla całej swojej rodziny!

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie?

Pamiętaj, że ubezpieczenie na życie, zarówno w wersji podstawowej jak i w opcji rozszerzonej, powinno spełniać Twoje oczekiwania. Każda osoba zawierająca ubezpieczenie na życie poszukuje czegoś innego, ponieważ ma indywidualne potrzeby dotyczące polisy ubezpieczeniowej. Jeżeli chcesz uniknąć pochopnej decyzji, warto sprawdzić zakres ubezpieczenia i porównać dostępne na rynku produkty.

Wybór ubezpieczenia na życie samodzielnie jest dość trudnym zadaniem. Jeżeli nie posiadasz wiedzy z zakresu ubezpieczeń, koniecznie odwiedź jedną z naszych placówek lub zadzwoń na naszą infolinię.

Pomocnym narzędziem jest również porównywarka ubezpieczeń na życie. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, co pozwoli Ci na znalezienie dla siebie najlepszej oferty. Dzięki porównaniu ubezpieczeń na życie zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze.

Nie zwlekaj ani chwili dłużej i już dziś kup polisę na życie w CUK Ubezpieczenia.

Oceń artykuł

5.00
(1)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku