2023-09-15

Assistance bez limitu kilometrów – czy jest tak naprawdę potrzebne?

Dowiedz się więcej o assistance na daleką podróż.

Assistance bez limitu kilometrów – czy jest tak naprawdę potrzebne?

Wybierasz się na zagraniczne wakacje swoim autem i poszukujesz ubezpieczenia assistance bez limitu kilometrów? Musisz wiedzieć, że tego rodzaju ubezpieczenie nie jest popularne wśród towarzystw. Niewiele ubezpieczycieli decyduje się na sprzedaż assistance bez limitu holowania. Warto wiedzieć, że obowiązuje zasada – im większy zakres kilometrów w przypadku holowania auta w ramach assistance, tym ubezpieczenie jest droższe. Sprawdźmy razem, jak wygląda rynek ubezpieczeń komunikacyjnych pod kątem assistance bez limitu kilometrów.

Assistance za granicą bez limitu kilometrów

Zacznijmy od tego, że ubezpieczenie ASS (to skrót od assistance), które zapewnia holowanie auta bez limitu kilometrów, gdy do zdarzenia dojdzie za granicą, to naprawdę rzadkość. Jak na razie jedną z takich polis jest oferta Generali. Trzeba jednak wiedzieć, że assistance bez limitu kilometrów to naprawdę spory wydatek w tym wypadku. Towarzystwo zastrzega sobie, że ubezpieczenie może wykupić tylko kierowca, decydujący się równocześnie na ubezpieczenie autocasco. Jeśli jeździsz np. nowym modelem auta, zakupionym niedawno w salonie, ubezpieczenie AC oraz assistance w Generali może być naprawdę sporym wydatkiem.

Dlatego zastanówmy się wspólnie, czy naprawdę potrzebujesz assistance za granicą bez limitu kilometrów?

Czy naprawdę potrzebujesz assistance bez limitu kilometrów?

Zazwyczaj ubezpieczenie assistance przewiduje pewien ustalony limit kilometrów, jeśli chodzi o holowanie auta. W zależności od pakietu możemy liczyć na holowanie pojazdu w ramach granic Polski, ale też jeśli jesteśmy za granicą, w krajach europejskich. Oczywiście ta druga opcja będzie znacznie droższa.

Jak wiemy assistance za granicą bez limitu kilometrów holowania kupimy w Generali. W innych towarzystwach natomiast możemy kupić taką polisę, która zapewni nam transport auta do 1000 km. Nieco dalej opiszemy z kolei ubezpieczenie assistance, które przewiduje holowanie nawet do 2000 kilometrów w ramach Europy. Jednak najpierw sprawdźmy, ile kilometrów mają przykładowe trasy z Polski do krajów europejskich.

TrasaLiczba kilometrów (według Google Maps)

Wrocław-Berno

1090 km

Gdańsk-Praga
 

734 km

Białystok-Wiedeń

872 km

Łódź-Zagrzeb

946 km

Kraków-Wenecja

1080 km

Poznań-Bruksela

991 km

Warszawa-Tallin

973 km

Analizując te trasy widzimy, że tak naprawdę, jeśli potrzebujemy assistance tylko po to, by czuć się bezpiecznie podczas wyjazdu autem do jednego z europejskich krajów, to niepotrzebne jest nam bardzo drogie assistance za granicą bez limitu kilometrów.

Assistance Polska bez limitu kilometrów holowania – czy jest potrzebne?

Warto sobie odpowiedzieć także na pytanie o to, czy dużo jeździmy również w trasy po Polsce. Sprawdźmy, jak wyglądają przykładowe trasy w ramach granic naszego kraju.

TrasaLiczba kilometrów (według Google Maps)

Gdańsk-Zakopane    

694 km

Szczecin-Zamość

824 km

Świnoujście-Zakopane

835 km

Suwałki-Wałbrzych

720 km

Ze względu na ograniczenia terytorialne Polski, trudno mówić o naprawdę długich trasach. Jak widać wystarczającym rozwiązaniem na wycieczki po kraju jest assistance z limitem kilometrów wynoszącym 1000 km.

Assistance bez limitu kilometrów – co w zamian?

No dobrze, w takim razie, co możemy zaproponować Ci w zamian, skoro assistance bez limitu jest zbędnym luksusem? W CUK Ubezpieczenia razem ze światowym liderem w branży assistance przygotowaliśmy specjalne ubezpieczenie pod nazwą CUK Assistance. Nasi klienci mogą wybierać spośród kilku wariantów. Jeden z nich – CUK Assistance Premium zapewnia holowanie pojazdu na terenie Polski i Europy, przewidując limit wynoszący 2000 km.

Co ważne, nie wymagamy dokupowania innych ubezpieczeń komunikacyjnych np. OC czy AC. Dzięki temu nie przepłacasz i możesz wybrać OC lub AC, które rzeczywiście Ci odpowiada, a nie takie, które jest Ci narzucone.

CUK Assistance – jaki limit kilometrowy wybrać?

Zobaczmy teraz, jaki limit kilometrów, jeśli chodzi o holowanie przewiduje nasze ubezpieczenie i ile trzeba zapłacić za dany wariant dla aut osobowych,

Rodzaj wariantuCUK Assistance MiniCUK Assistance PodstawowyCUK Assistance RozszerzonyCUK Assistance Premium

Limit holowania

do 150 km

do 400 km

do 1000 km

do 2000 km

Zakres terytorialny

Polska

Polska

Polska i Europa

Polska i Europa

Cena za ochronę roczną

51 zł

256 zł

614 zł

734 zł

Cena za ochronę 30. dniową

14 zł

147 zł

320 zł

449 zł

Jeśli często jeździsz w trasy po Polsce, wystarczy, że kupisz wariant Podstawowy lub Rozszerzony. Jeśli jednak wybierasz się samochodem na zagraniczne wakacje, by czuć się bezpiecznie i zapewnić sobie maksymalną ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń, warto zdecydować się na pakiet Premium.

Nie musisz kupować takiego ubezpieczenia na cały rok. Podczas kilkudniowego urlopu wystarczy assistance krótkoterminowe w Europie. Jak wiesz z tabeli wyżej, możesz kupić ubezpieczenie krótkoterminowe, zapewniające holowanie pojazdu do 2000 km na terenie zarówno Polski, jak i Europy. To naprawdę niewielki wydatek, biorąc pod uwagę wysokie ceny holowania auta do najbliższego warsztatu, będąc za granicą (np. w Austrii zapłacimy średnio od 220 do 270 euro), ubezpieczenie assistance wydaje się być koniecznością.

Co jeszcze zyskujesz z ubezpieczeniem CUK Assistance?

Sprawdźmy, co zyskasz oprócz holowania do 2000 km w ramach najwyższego pakietu, kupując ubezpieczenie CUK Assistance. Możesz to ubezpieczenie kupić dla pojazdu niezależnie od jego wieku. Przecież to na holowaniu starszych pojazdów, które częściej się psują niż te nowe nam zależy, prawda? Wiedząc o tym, umożliwiamy zakup polisy dla takich aut.

Jeśli nie wyobrażasz sobie funkcjonowania bez samochodu, mamy dobre wieści. W ramach pakietu Podstawowego, Rozszerzonego i Premium zapewniamy pojazd zastępczy, jeśli Twój ulegnie wypadkowi, awarii lub zostanie skradziony. W ramach najwyższego pakietu będziesz mógł korzystać z samochodu zastępczego do 21 dni po wypadku czy kradzieży lub 15 po awarii.       

W ramach trzech wyższych pakietów usługa CUK Assistance zapewni Ci pomoc m.in. przy rozładowaniu akumulatora, uszkodzenia ogumienia czy zatrzaśnięciu kluczyków. Wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dalekie trasy jest pomoc w postaci dostarczenia paliwa.

Dla tych, którzy chcą kupić ubezpieczenie assistance tylko na wyjazd, polecamy dwa wyższe pakiety. W ich ramach można liczyć na transport osób w razie zdarzenia na drodze, a także, jeśli zajdzie taka potrzeba nocleg dla pasażerów i kierowcy lub organizację dalszej podróży. Podczas zagranicznych wyjazdów w trudnej sytuacji na drodze pomoże na pewno konsultant-tłumacz. To zbawienie, gdy nie znamy języka, a chcemy porozumieć się np. z innymi uczestnikami kolizji czy wypadku. Pamiętaj, że gdy potrzebne Ci assistance tylko na czas urlopu możesz zdecydować się na polisę krótkoterminową!      

Warto wiedzieć!

W ramach ubezpieczenia CUK Assistance nie narzucamy dodatkowych ubezpieczeń, ale umożliwiamy zakup dodatkowej polisy na dobrych warunkach. To NNW komunikacyjne, które może mieć sumę ubezpieczenia nawet 200 000 zł. NNW można kupić na czas trwania polisy, czyli na 30 dni lub nawet na cały rok!

Assistance Mini w ramach OC lub AC

Kierowcy, którzy poruszają się tylko po mieście, dojeżdżając do pracy czy zawożąc dzieci do pracy w zupełności wystarczy tzw. assistance Mini, które często jest bezpłatnym dodatkiem do polisy OC lub AC. Kupowanie drogiego assistance bez limitu kilometrów holowania mija się z celem, ponieważ mocno w tym przypadku przepłacamy. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że takie assistance przy innym ubezpieczeniu komunikacyjnym zapewnia z reguły pomoc tylko po wypadku, a jeśli dodatkowe zdarzenia wchodzą w skład takiego ubezpieczenia, to zazwyczaj w ograniczonym zakresie.

Jeśli nie jeździsz zbyt dużo, Twoje ubezpieczenie OC nie przewiduje holowania pojazdu nawet po wypadku, a zależy Ci na tym, polecamy Ci dodatkową polisę w postaci CUK Assistance Mini. Jej zakres i dokładne kwoty składek w zależności od okresu ubezpieczenia (cały rok lub 30 dni) dostępne są tu: kalkulator CUK assistance.

Assistance bez limitu kilometrów – czy jest tak naprawdę potrzebne? Podsumowanie

 • Na rynku ubezpieczeniowym nie ma ciekawych ofert ubezpieczeniowych, które zapewniają assistance bez limitu kilometrów. Wyjątkiem jest polisa w Generali, ale tutaj trzeba dokupić autocasco, które jest z reguły bardzo drogim ubezpieczeniem.
 • Jeśli wyjeżdżamy na wakacje w Polsce, okazuje się, że wystarczającym limitem holowania pojazdu jest 1000 km.
 • Ciekawą alternatywą dla assistance za granicą bez limitu kilometrów holowania pojazdu jest ubezpieczenie CUK Assistance. W najwyższym pakiecie zapewnia holowanie w ramach aż 2000 kilometrów!
 • CUK Assistance to polisa, którą zawrzeć można na rok, 30 dni, 14 dni lub nawet na 7 dni.
 • Oprócz holowania auta, ubezpieczenie CUK Assistance zapewnia pomoc w razie kradzieży czy rozładowania akumulatora.

FAQ:

 • 1
  Ile kosztuje assistance na cały rok?

Wszystko zależy od zakresu i oferty, która obowiązuje z danym towarzystwie. W CUK Ubezpieczenia kupisz assistance krótkoterminowe (na 30, 14 lub 7 dni) w korzystnej cenie. Możesz też zdecydować się na polisę, która będzie Cię chronić przez cały rok. Ceny polis poznasz w kalkulatorze assistance.

 • 2
  Ile razy można skorzystać z pomocy assistance?

To, ile razy udzielona zostanie kierowcy pomoc w ramach assistance jest zależne od umowy. Niektóre, zazwyczaj te droższe polisy, zapewniają pomoc nawet kilkukrotnie. Wiele towarzystw zastrzega jednak, że w pewnych sytuacjach pomoc udzielona zostanie tylko jednorazowo. Dzieje się tak np. w przypadku assistance krótkoterminowego.

 • 3
  Czy można wykupić assistance na 30 dni?

Tak. Jeśli np. wyjeżdżamy na wakacje i zależy nam na ochronie w ramach assistance, możemy zdecydować się na tzw. krótkoterminowe assistance. Polisę można wykupić na 30 dni, a jej cena jest wtedy o wiele mniejsza niż w przypadku rocznej ochrony. Krótkoterminowe assistance jest szczególnie popularne w przypadku dalekich, zagranicznych podróży, ale można wykupić także takie, które obejmować będzie pomoc na terenie naszego kraju.

Oceń artykuł

5.00
(3)

Oszczędź na OC/AC

wyceń i kup w 2 minuty

Numer rejestracyjny pojazdu
Data urodzenia właściciela pojazdu

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku