Tanie OC dla młodego kierowcy

11/04/2014

Ubezpieczyciele kalkulują składki na podstawie statystyk, a te jednoznacznie przemawiają na niekorzyść kierowców w wieku 18-24 lat - od kilku lat ta grupa wiekowa powoduje najwięcej wypadków. W rezultacie w większości Towarzystw każdy młody kierowca płaci więcej, niezależnie od tego, czy spowodował kiedyś wypadek, czy nie. Właściciel auta powinien więc przed zakupem ubezpieczenia OC pamiętać o porównaniu różnych ofert i wybraniu tej najtańszej.

Oprócz porównania cen, istnieje jednak kilka sposobów, które pozwolą obniżyć składkę OC. Jednym z  nich jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego starszego kierowcy (np. rodzica) i skorzystanie z jego zniżek. Dzięki temu osoby, które ubezpieczają swój pierwszy samochód mogą liczyć nawet na 60 % upustu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli młody kierowca spowoduje szkodę, utrata części zniżek dotknie też drugiego właściciela pojazdu. Oferty dla młodych kierowców ciągle się zmieniają, dlatego warto porównywać propozycje Towarzystw Ubezpieczeniowych i wtedy zdecydować się na tę najlepszą.

Przyjdź do CUK Ubezpieczenia albo skontaktuj się z naszym doradcą (22 27 00 337), który porówna ceny i wskaże najtańsze OC.

2014-04-11