Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2020-03-08

Ubezpieczenie szkolne - ile kosztuje i co obejmuje?

Sprawdź, jak zabezpieczyć swoją pociechę

Jako odpowiedzialny rodzic na pewno chcesz jak najlepiej zadbać o swoje dziecko. Upewnij się, że będzie miało ochronę podczas nauki oraz zabawy. Dowiedz się więcej na temat ubezpieczenia szkolnego. Sprawdź od czego zależy jego cena i co może obejmować. 

Wszystko na temat ubezpieczenia szkolnego.

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Polisa szkolna to pakiet ochronny dla dziecka, mający zabezpieczyć je zarówno podczas czasu spędzanego w szkole, jak i poza nią. Obejmuje zarówno zdarzenia, które wydarzyły się podczas pobytu w placówce oświatowej, jak i na zewnątrz. Tego typu ubezpieczenie z reguły trwa 12 miesięcy, dzięki czemu Twoja pociecha zyskuje zabezpieczenie podczas roku szkolnego i wakacji. Zwykle placówki szkolne oferują polisę grupową, jednak to nie jest jedyna, dostępna opcja. Możesz się zdecydować na takie rozwiązanie bądź wybrać dopasowany do Twoich potrzeb pakiet indywidualny, który może zastąpić polisę grupową lub być jej doskonałym uzupełnieniem.

Co obejmuje polisa szkolna?

Ubezpieczenie szkolne to doskonałe zabezpieczenie na wypadek różnych, nieprzewidzianych zdarzeń. Jest to polisa ochronna, dotyczy więc niespodziewanych wydarzeń. Tego typu polisa z reguły obejmuje niespodziewaną śmierć dziecka, np. wynikającą z nieszczęśliwego wypadku, zawału lub udaru. Ochrona najczęściej dotyczy też stałego uszczerbku na zdrowiu, spowodowanego nieszczęśliwym zdarzeniem. Ubezpieczenie dotyczy także poważnego zachorowania, takiego jak choroba nowotworowa, odmrożenie czy zatrucie. 

Na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie dziecka w szkole?

Jeśli decydujesz się ubezpieczyć swoją pociechę czy to w szkole, czy to na własną rękę, sprawdź jakie są warunki polisy. Przede wszystkim zwróć uwagę na okres jaki obejmuje ochrona. Najczęściej jest to 12 miesięcy, jednak część towarzystw ubezpieczeniowych oferuje także krótkoterminowe NWW. O szczegóły zapytaj doradcę. Ważna jest suma ubezpieczenia oraz to, jakie zdarzenia są objęte ochroną. Istotne jest to, żeby polisa dotyczyła jak największej ilości zdarzeń i uwzględniała tryb życia dziecka (np. treningi w klubach sportowych). Ubezpieczenie ma za zadanie zabezpieczyć Twoje dziecko przed takimi wydarzeniami jak wypadek komunikacyjny czy nieszczęśliwy wypadek. Koniecznie sprawdź sumy ubezpieczenia, od których zależy wysokość odszkodowania. Zazwyczaj za trwały uszczerbek na zdrowiu, wypłata świadczenia uzależniona jest od procentu uszczerbku na zdrowiu, który zostaje orzeczony przez lekarza. Szczegóły na ten temat znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy) w tabelach uszerbkowych.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Od czego zależy kwota ubezpieczenia szkolnego?

Polisa szkolna może mieć różną cenę. Wartość zależy od tego, co dokładnie obejmuje umowa. Standardowe ubezpieczenia obejmują ochronę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń czy zgonu. Na wysokość składki wpływa to, jakie zdarzenia są objęte ochroną. Cena polisy może też się różnić w zależności od tego w jakim wieku jest Twoja pociecha. Firmy ubezpieczeniowe często oferują różne pakiety dla przedszkolaków, licealistów czy studentów. Suma ubezpieczenia ma z kolei największy wpływ na cenę.

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Polisa szkolna nie jest obowiązkowa, lecz warto żeby Twoje dziecko miało zapewnioną ochronę. W większości placówek oświatowych sprzedawane są polisy przez ubezpieczyciela wybranego przez szkołę. Możesz zdecydować się na pakiet w szkole, lecz musisz być świadomy, że to rozwiązanie grupowe, które może nie obejmować wszystkiego, na czym Ci zależy. Jeśli wolisz, żeby ubezpieczenie było dopasowane do wszystkich Twoich potrzeb, wybierz polisę indywidualną. Umowę możesz zatem podpisać z wybranym towarzystwem. Takie rozwiązanie gwarantuje, że samodzielnie wybierzesz, co obejmuje ochrona Twojego dziecka i jaka jest jego cena. 

Wybierz ubezpieczenie dla swojego dziecka

Jesteś zainteresowany ofertą ubezpieczenia dla dziecka? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać odpowiedni wariant. Wybierz się do placówki CUK lub zadzwoń na infolinię. Nasi doradcy nie tylko rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości.