Sprzęt AGD, który najczęściej przechowywany jest w kuchni i łazience, narażony jest na wiele rodzajów zagrożeń. Przepięcie czy pożar mogą naprawdę uszkodzić Twoje urządzenia, które są niezbędne do codziennego użytkowania. Zobacz, jak działa ubezpieczenie pralki, lodówki oraz innego AGD w Twoim domu.
Jak ubezpieczyć pralkę?
Tak naprawdę, masz kilka opcji do wyboru, jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie pralki. Już podczas zakupu, pracownik w sklepie może zaproponować Ci tzw. przedłużoną gwarancję. Tradycyjna forma takiego zabezpieczenia trwa 2 lata. Po tym czasie, jeśli dojdzie do awarii z winy producenta, nie możesz starać się o naprawę czy zwrot pieniędzy. Za opłatą możesz jednak przedłużyć gwarancję o kolejne lata. Ochrona zależy jednak od rodzaju umowy. Sklepy z AGD współpracują z różnymi ubezpieczycielami, dlatego warto sprawdzić, w jakich sytuacjach możesz liczyć na pomoc.
Drugim sposobem na ubezpieczenie pralki jest uwzględnienie jej w ruchomościach domowych w polisie mieszkaniowej. Tych na rynku jest dosyć sporo, więc z pewnością dopasujesz je do swoich potrzeb.
Jeśli pralka jest trwałym wyposażeniem Twojego przedsiębiorstwa, możesz ją także ubezpieczyć w polisie firmowej.
Ubezpieczenie pralki w ramach ubezpieczenia firmy
Przybliżymy Ci teraz najważniejsze informacje na temat ubezpieczenia pralki w ramach polisy firmowej. Jeśli prowadzisz działalność, w której niezbędne jest posiadanie takiego sprzętu, możesz go zabezpieczyć. Przykładowo, jest to dobre rozwiązanie dla specjalistycznej pralni.
W ramach ubezpieczenia firmy, możesz liczyć na wypłatę odszkodowania w razie takich zdarzeń jak pożar, powódź, przepięcie, ale nie tylko. W PZU jest możliwość zabezpieczenia pralki także, jeśli ulegnie ona awarii przez nieodpowiednie działanie Twojego pracownika.
Dopasujemy ubezpieczenie firmowe do Twoich potrzeb. Zostaw kontakt, a zadzwonimy do Ciebie.
Ubezpieczenie pralki w ramach polisy mieszkaniowej
Pomijając pewne wyjątki, w każdym domu znajduje się pralka. To cenny sprzęt, który może ulec zniszczeniom. Jakie są zagrożenia nieruchomości na co dzień? To pożar, powódź, huragan czy nawet uderzenie pioruna. Od takich zdarzeń możesz ubezpieczyć nie tylko mury, ale także wyposażenie Twojego mieszkania lub domu. Mienie ruchome nie jest jednak podstawą polisy, dlatego za tego typu rozszerzenie, możesz zapłacić nieco wyższą składkę.
Czy warto postawić na ubezpieczenie pralki i innego sprzętu AGD i RTV? Oczywiście, że tak. Jeśli dojdzie do zalania czy zniszczenia całej łazienki przez pożar, otrzymasz odszkodowanie, dzięki któremu będziesz mógł naprawić sprzęt lub kupić nowy.
Ubezpieczenie pralki jest zatem skuteczną ochroną w razie zdarzeń losowych, na które nie masz wpływu. Odszkodowanie jest wypłacane według dwóch możliwości. Pierwsza z nich to wartość odtworzeniowa, czyli taka, która odzwierciedla cenę pralki w momencie zakupu. Druga z nich to wartość rzeczywista, czyli kwota pomniejszona o zużycie urządzenia.
Jeśli chcesz postawić na kompleksową ochronę, wybierz home assistance. To rozszerzenie podstawowej polisy o usługi fachowca w razie nagłej awarii. W praktyce oznacza to, że jeśli z Twoją pralką dzieje się coś niepokojącego, możesz zadzwonić do swojego ubezpieczyciela, a on zorganizuje pomoc. Dotyczy ona nie tylko sprzętu AGD, ale często także wsparcia ślusarskiego czy informatycznego. Warto jednak zapoznać się z ofertą danego ubezpieczyciela i zobaczyć, jakie są limity w umowie. Przykładowo, mogą to być dwa zgłoszenia rocznie.
Ubezpieczenie nieruchomości
Nie przepłacaj za ubezpieczenie domu lub mieszkania.
Od czego zależy cena ubezpieczenia pralki?
Ubezpieczenie pralki czy lodówki to dodatkowy koszt, z którym musisz się liczyć podpisując umowę z ubezpieczycielem. A cena polisy mieszkaniowej z uwzględnieniem ruchomości domowych zależy od wielu czynników. Wśród nich są:
- suma ubezpieczenia - im wyższa wartość wyposażenia, tym może być większa składka za polisę,
- zakres ochrony - podstawowy czy z dodatkami (rozszerzeniami),
- czas trwania umowy oraz sposób opłacania składek,
- lokalizacja nieruchomości.
Każdy ubezpieczyciel indywidualnie oblicza składkę. Brane są pod uwagę także inne czynniki. Warto jednak porównać oferty u wielu ubezpieczycieli, aby wybrać rozsądny pakiet oraz opłacalną polisę. Dobrym sposobem jest skorzystanie z kalkulatora online, dzięki któremu w wygodny sposób zweryfikujesz dostępne możliwości.
Z DORADCĄ
Od czego można ubezpieczyć pralkę?
Jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia pralki i innego sprzętu? To zależy od konkretnej oferty. W polisie mieszkaniowej możesz jednak znaleźć takie zdarzenia jak:
- pożar, huragan, grad, uderzenie pioruna i inne zdarzenie losowe,
- kradzież z włamaniem,
- rabunek,
- przepięcia.
Ryzyko przepięć często jest rozszerzeniem podstawowym polisy, dlatego warto przyjrzeć się umowie.
Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu pralki
Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala wyłączenia odpowiedzialności oraz pewne limity. Dzieje się tak, aby uniknąć wyłudzeń czy naruszeń ze strony klientów. Niektórzy ubezpieczyciele nie wypłacą Ci odszkodowania, jeśli nie zostanie przekroczona pewna kwota wartości szkody. Chroni to ich interesy i zapobiega wypłacaniu świadczeń za małe szkody. Towarzystwa nie odpowiadają także za wady konstrukcyjne ubezpieczonego przedmiotu czy awarie, które są spowodowane błędem producentów. W takich przypadkach polisa mieszkaniowa nie zadziała.
W wyłączeniach odpowiedzialności znajduje się często rażące niedbalstwo, czyli uszkodzenie spowodowane przez nieumyślne działanie ubezpieczającego. W praktyce oznacza to, że np. jeśli pozostawisz otwarte drzwi balkonowe, przez które silny huragan czy obfite opady deszczu uszkodzą bezpośrednio Twój sprzęt, nie otrzymasz odszkodowania.
Warto zapoznać się z listą wyłączeń odpowiedzialności jeszcze przed podpisaniem umowy.
Ubezpieczenie pralki w CUK!
Pomożemy wybrać Ci najlepsze ubezpieczenie Twojego sprzętu AGD i RTV. Zadzwoń do nas lub odwiedź jedną z placówek. Zobacz też nasz kalkulator online, dzięki któremu wyliczysz składkę!
Oceń artykuł