Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2020-02-10

Ubezpieczenie motocykla od kradzieży

Jak zabezpieczyć motocykl przed niespodziewaną kradzieżą? Sprawdź!

Martwisz się o bezpieczeństwo Twojego pojazdu? Chcesz zapewnić wsparcie w razie kradzieży motocykla? Przyda Ci się odpowiednie ubezpieczenie. Zobacz, o czym musisz pamiętać, zanim kupisz polisę.

Chcesz ochronić motocykl od kradzieży? Wybierz odpowiednie ubezpieczenie.

Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?

Przede wszystkim, rozpocznijmy od obowiązkowego ubezpieczenia, które musisz posiadać jako właściciel motocykla. Tak jak w przypadku samochodu, bezwarunkowo powinieneś zawrzeć umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym i posiadać ważne OC. Niezależnie, jak często korzystasz z tego pojazdu, musi być on zarejestrowany. Nawet jeśli sezon dla motocyklistów rozpoczyna się wiosną, a kończy jesienią, przez cały rok OC powinno być ważne. Pamiętaj także, że funkcjonariusze policji podczas każdej standardowej kontroli mogą sprawdzić ważność polisy. Teraz to bardzo proste dzięki bazie, która jest ogólnodostępna w Internecie. Brak ubezpieczenia OC wiąże się z poniesieniem kary finansowej, która nakładana jest przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. 

Ochrona przed kradzieżą? Potrzebujesz AC

Jeśli chcesz zapewnić wsparcie finansowe podczas kradzieży Twojego motocykla, musisz wykupić polisę AC. Dokładnie jednak sprawdź warunki ochrony, które zawarte są w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Może zdarzyć się tak, że firma zaproponuje Ci polisę, która nie obejmuje odszkodowania za skradziony motocykl. Wtedy trzeba będzie zapłacić dodatkową składkę, która jest ustalana indywidualnie. W warunkach ochrony AC znajdziesz także wymagania co do odpowiedniego zabezpieczenia pojazdu, aby zminimalizować ryzyko kradzieży, a towarzystwo w ogóle objęło go ochroną.

Jak znaleźć ubezpieczenie AC dla motocykla?

Musisz wziąć pod uwagę fakt, że towarzystwa ubezpieczeniowe rzadko mają w swojej ofercie AC dla motocykla. Dlaczego tak się dzieje? Niestety, ryzyko uszkodzenia pojazdu jest bardzo wysokie. Wiąże się to również z ponoszeniem kosztów za liczne naprawy. To samo dotyczy jego kradzieży. Znalezienie atrakcyjnej polisy może być dosyć trudne. Z pomocą przychodzi Ci nasz kalkulator online, dzięki któremu będziesz mógł porównać ze sobą kilka opcji. Wystarczy, że podasz podstawowe dane na temat motocykla, takie jak:

  • marka oraz model motocykla,
  • rok produkcji i nabycia,
  • pojemność i moc silnika,
  • aktualny przebieg,
  • liczba miejsc,
  • numer rejestracyjny,
  • cel wykorzystywania pojazdu.

Następnie, musisz podać informacje na temat właściciela. Czy pojazd ma być zarejestrowany na Ciebie? Czy jednocześnie będziesz użytkownikiem pojazdu? Przydadzą się także dane do polisy, którą możesz wykupić online. Wystarczy, że wybierzesz atrakcyjną ofertę, a następnie dokonasz płatności przez Internet. To rozwiązanie jest niesamowicie komfortowe, a ochrona Twojego motocykla może rozpocząć się od zaraz.

AC dla motocykla - przed czym chroni?

Jeśli znajdziesz ofertę autocasco dla swojego pojazdu, dokładnie sprawdź warunki ochrony. Najczęściej tego typu rozszerzenie do OC zapewnia wypłatę odszkodowania wskutek zdarzeń losowych takich jak huragan czy pożar. To także kompleksowa ochrona w momencie uszkodzenia motocykla na trasie. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują także udogodnienia dla kierowców w postaci braku udziału własnego czy pakiety rabatowe na wybrane usługi.

Co wpływa na cenę składki AC?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe wylicza składkę indywidualnie. Na całkowity koszt AC motocykla ma wpływ między innymi rodzaj ubezpieczanego pojazdu, a także jego wiek czy dotychczasowa eksploatacja. Duże znaczenie ma również wyposażenie w ABS oraz system zabezpieczeń. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują atrakcyjne zniżki za podwójne zabezpieczenie w postaci odpowiedniego zamka oraz alarmu. Niestety, ceny składek AC motocykla mogą okazać się bardzo wysokie. Czasem sięgają nawet 20% wartości pojazdu. Mimo wszystko, warto zagwarantować sobie bezpieczeństwo i wsparcie finansowe w momencie kradzieży lub uszkodzenia.

Sprawdź cenę AC

Porównaj oferty od wielu towarzystw w naszym kalkulatorze ubezpieczeń motocykla, zadzwoń na naszą infolinię lub odwiedź jedną z placówek. Porównaj ceny ofert w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych i wybierz najbardziej opłacalną opcję.

Oceń artykuł

0
(0)