Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-08-01

Ubezpieczenie dzieci na obozy sportowe

Jak dobrze wybrać polisę na aktywny wypoczynek?

Lato jest dla uczniów czasem na odpoczynek i doskonalenie hobby z dala od szkolnej ławki, książek, zeszytów i komputera. Wielu z nich nie może doczekać się wyjazdu na obozy sportowe, aby potrenować ulubioną dyscyplinę. Zbliża się termin kolonii sportowych? Dowiedz się, co każdy rodzic musi wiedzieć o ubezpieczeniu dzieci na obozy sportowe.

Koszt leczenia kontuzji za granicą może być wysoki. Odszkodowanie z polisy turystycznej zapewni środki na podjęcie leczenia.

Co zawiera ubezpieczenie podróżne dla dzieci?

Ochrona w ramach polisy podróżnej dla dziecka może obejmować koszty leczenia, NNW, assistance (w tym koszty ratownictwa i transportu medycznego), OC, ubezpieczenie bagażu podróżnego i sprzętu sportowego.

Warto wybrać odpowiednie składniki zgodnie z profilem wycieczki Twojego dziecka. Podstawowym kryterium jest cel podróży. Na wyjazd krajowy najmłodszym przyda się przede wszystkim polisa NNW oraz ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego. Uszczerbek na zdrowiu, utrata, zniszczenie lub uszkodzenie bagażu przyniosą za sobą odszkodowanie, które złagodzi trochę niesmak przykrych wydarzeń.

Z kolei w przypadku podróży zagranicznych najważniejszym elementem polisy są koszty leczenia. Twoje dziecko otrzyma kompleksową pomoc medyczną, a Ty nie będziesz się martwić rachunkami od specjalistów w obcej walucie. Na obóz poza Polską warto wykupić także ubezpieczenie assistance, w ramach którego otrzymamy wsparcie w razie konieczności transportu medycznego. Niezależnie od celu podróży rozważ zakup OC. Jeśli Twoje dziecko uszkodzi np. sprzęt sportowy kolegi, towarzystwo wypłaci rekompensatę za szkodę.

Czy nie wystarczy szkolne NNW?

Większość rodziców decyduje się na ubezpieczenie dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków w ramach polisy grupowej oferowanej w szkole. Czas trwania ochrony zwykle wynosi 12 miesięcy i kończy się wraz z ostatnimi dniami sierpnia. Polisa jest ważna również w czasie wakacji, ale zwykle nie spełnia wymogów ubezpieczenia NNW na aktywny wypoczynek latem. Problem tkwi w wyczynowym uprawianiu sportu.

Obóz sportowy a wyczynowe uprawianie sportu

Wyczynowego uprawiania sportu nie należy mylić ze sportami wysokiego ryzyka! Na obozie tenisowym Twoje dziecko nie będzie skakało na bungee, ale sam tenis wystarczy, żeby uprawiało sport wyczynowo. Jak to działa? Wyczynowe uprawianie sportu nie zależy od dyscypliny, tylko od charakteru i okoliczności treningów.

Pod pojęciem wyczynowego uprawiania sportu ubezpieczyciele rozumieją aktywność fizyczną, która przejawia się między innymi przynależnością do klubu, udziałem w treningach, zawodach i turniejach oraz obozach kondycyjnych i szkoleniowych.
Twój jedenastoletni syn jedzie pierwszy raz na obóz piłkarski? Koniecznie wykup ubezpieczenie z klauzulą obejmującą wyczynowe uprawianie sportu. W razie nieszczęśliwego wypadku oszczędzisz sobie problemów z otrzymaniem wypłaty od towarzystwa. Zasada dotyczy także wyjazdów mieszanych np. obozu sportowo-tanecznego.

Twoje dziecko wyjeżdża na obóz sportowy?

Wyposaż je w niezbędne ubezpieczenie! Zadzwoń na infolinię lub przyjdź do placówki CUK Ubezpieczenia.

Oceń artykuł

0
(0)