2020-08-26

Ubezpieczenie dla całej rodziny - czy to się opłaca?

Wszystko o polisie na życie dla Ciebie i Twoich bliskich w jednej umowie.

Ubezpieczenie dla całej rodziny - czy to się opłaca?

Choć na pierwszy rzut oka ubezpieczenie dla całej rodziny ma charakter grupowy, nadal to produkt, który możesz kupić indywidualnie. Kluczem do dobrego zabezpieczenia na przyszłość jest porównywanie ofert, a także dostosowanie ich do potrzeb. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając polisę na życie dla rodziny.

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie dla rodziny?

Przed podpisaniem umowy, koniecznie dowiedz się, co kryje się pod pojęciem "rodzina" w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Najczęściej do rodzinnej polisy na życie mogą przystąpić rodzice, dzieci, dziadkowie i teściowie, a także rodziny bezdzietne. Częstym warunkiem jest jednak prowadzenie jednego gospodarstwa domowego.

Podstawowym celem ubezpieczenia rodzinnego jest ochrona Ciebie i Twoich bliskich. W podstawowym jego zakresie zazwyczaj jest śmierć jednego z ubezpieczonych, a także poważne zachorowanie. Każdą indywidualną polisę rodzinną można dostosowywać do swoich potrzeb. W zakresie ochrony możesz zatem otrzymać także trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, urodzenie dziecka, pobyt w szpitalu, operacja medyczna czy niezdolność do pracy.

Kiedy ubezpieczenie dla całej rodziny się opłaca?

Koszt ubezpieczenia na życie uzależniony jest między innymi od zakresu ochrony. Jeśli spełnia on maksymalnie Twoje potrzeby, oznacza to, że w trudnej sytuacji otrzymasz dobre wsparcie finansowe. Polisa rodzinna jest zatem opłacalna, szczególnie wtedy, kiedy gwarantuje wypłatę świadczenia w jak największej liczbie zdarzeń. Plusem ubezpieczenia dla rodziny jest to, że członkowie nie muszą podpisywać umowy indywidualnie. W ramach jednej polisy, otrzymujesz kompleksową ochronę. To produkt odpowiedni dla par prowadzących wspólne gospodarstwo domowe i planujących rodzinę, a także rodzin wielodzietnych. Świetnie sprawdza się także dla tych osób, które chcą zabezpieczyć wszystkich swoich bliskich, z którymi żyją na co dzień.

Warto porównać ceny ubezpieczeń rodzinnych w różnych towarzystwach, aby wiedzieć, co możesz otrzymać za konkretną składkę. Kwoty rozpoczynają się już od 33 złotych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia dla rodziny?

Zakup ubezpieczenia na życie na pierwszy rzut oka jest dość trudny, ale tak naprawdę, wystarczy kilka ważnych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę.

Pierwszym z nich jest wiek ubezpieczonego, szczególnie dotyczy to polis dla rodzin, w których ochroną objęci są seniorzy. Zwróć uwagę czy jest określony maksymalny wiek, np. 65 czy 70 lat.

Drugim ważnym elementem polisy na życie jest suma ubezpieczenia. To od niej zależy, ile otrzymasz wypłaty świadczenia w razie zdarzenia objętego ochroną. Suma ubezpieczenia jest uzależniona od konkretnej sytuacji, właśnie dlatego warto sprawdzić kwoty odszkodowań dla każdej z nich.

To, na co musisz zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy są wyłączenia odpowiedzialności. To sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty odszkodowania. Najczęstszym z nich jest śmierć pod wpływem alkoholu czy samobójstwo.

W polisie na życie konieczne jest wskazanie uposażonych, czyli osobę (lub kilka osób), której zostanie wypłacone świadczenie w razie śmierci ubezpieczonego.

Ubezpieczenie dla rodziny w Warcie

Przeanalizujmy teraz produkt Warta dla Ciebie i Rodziny. Do ubezpieczenia może przystąpić małżeństwo lub partnerzy prowadzący wspólne gospodarstwo domowe, dziecko, a także dziadkowie i teściowie. Towarzystwo zapewnia, że ubezpieczenie rodzinne można otrzymać już za 33 złotych miesięcznie niezależnie od wieku ubezpieczonego. Wszystko jednak zależy od tego, jakie będą rozszerzenia. Za zakres ochrony objęty ponad 50. zdarzeniami zapłacisz od 64 złotych do 132 złotych miesięcznie, a za pakiet gwarantujący maksymalne zabezpieczenie finansowe, nawet 350 złotych miesięcznie.

Zaletą ubezpieczenia Warta Dla Ciebie i Rodziny jest jego elastyczność. Z łatwością możesz dopasować zakres ochrony do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych w taki sposób, aby polisa rodzinna była opłacalna.

We wszystkich wariantach ubezpieczenia rodzinnego dostępny jest Pakiet Medyczny, który gwarantuje łatwy i szybki dostęp do specjalistów, wizyt pielęgniarek czy opieki domowej po hospitalizacji. Dla wymagających klientów wprowadzono także wariant VIP, który oferuje wysokie kwoty świadczeń.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Wiek ubezpieczonego

Do ubezpieczenia na życie w Warcie mogą przystąpić osoby od 18. aż do 65. roku życia. Polisa ta trwa do 70 roku życia, a od 71. możliwe jest przejście na indywidualną kontynuację na innych warunkach.

Ankieta medyczna

Przystąpienie do ubezpieczenia na życie poprzedzone jest krótką ankietą medyczną, która zawiera 3 pytania dotyczące zdrowia ubezpieczonego. Wśród nich są informacje na temat zwolnień lekarskich, niepełnosprawności i pobytu w szpitalu.

Okres ubezpieczenia

Ubezpieczenie rodzinne Warcie zawierane jest na okres 1 roku. Umowa odnawia się automatycznie, o ile ubezpieczony nie złoży wypowiedzenia.

Karencje

W ubezpieczeniu dla całej rodziny przewidziane są karencje. Przykładowe z nich to 10 miesięcy na urodzenie dziecka, 6 miesięcy na zgon ubezpieczonego lub małżonka, 3 miesiące na świadczenie szpitalne.

Możliwe rozszerzenia

Każdą polisę w Warcie można rozszerzyć o poważne zachorowanie, które zawiera aż 44 przypadków, poważne zachorowanie dziecka (21 przypadków), leczenie specjalistyczne (8 metod) oraz niebezpieczne sporty, takie jak skoki spadochronowe czy sporty walki.

Ubezpieczenie dla rodziny w Generali

Generali z myślą o życiu PLUS to kolejny produkt przeznaczony dla całych rodzin i nie tylko. Wariant mogą także dopasować z łatwością single oraz seniorzy. Zakres ubezpieczenia jest ustalany indywidualnie, w podstawowej wersji znajdziesz zgon ubezpieczonego. Rodzinom proponowane są rozszerzenia, które dotyczą dzieci, rodziców czy teściów.

Cena za ubezpieczenie dla rodziny wynosi od 32 do 122 złotych. Jeśli jednak zostanie podwyższona suma ubezpieczenia czy okaże się, że ubezpieczony wykonuje zawód o podwyższonym ryzyku, ta kwota może wzrosnąć.

Wiek ubezpieczonego

Ubezpieczenie rodzinne przeznaczone jest dla osób od 15. do 65. roku życia.

Ankieta medyczna

Podobnie jak w przypadku innych produktów tego typu, konieczne jest wypełnienie krótkiej ankiety medycznej. Generali wymaga odpowiedzi na 5 pytań dotyczących między innymi chorób, leczenia szpitalnego, dolegliwości i inwazyjnych badań diagnostycznych.

Okres ubezpieczenia

Umowa w Generali zawierana jest na rok i przedłużana automatycznie, jeśli ubezpieczony nie złoży stosownego wypowiedzenia.

Karencje

Rodzinna polisa na życie ma także pewne ograniczenia w postaci karencji, które zależą od umów dodatkowych. Jeśli chodzi o zgon ubezpieczonego - takiej karencji nie ma.

Możliwe rozszerzenia

Jeśli chcesz postawić na kompleksową ochronę, możesz rozszerzyć polisę na życie. Wśród dodatków znajdują się np. hospitalizacja, poważne zachorowanie (40 zdarzeń), urodzenie dziecka, assistance. Istnieje także specjalny wariant, który upoważnia Cię do wypłaty świadczenia w razie urazu niepowodującego trwałego uszczerbku na zdrowiu, np. skręcenie czy zwichnięcie.

Wybierz rodzinną polisę na życie

Wybierz taką ofertę polisy rodzinnej, która odpowiada Twoim potrzebom. Zadzwoń na infolinię lub odwiedź jedną z naszych placówek.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku