2019-11-13

Terminy ferii zimowych w 2020 roku

Wiemy, kiedy uczniowie będą odpoczywać w Twoim województwie w czasie najbliższych ferii zimowych.

Terminy ferii zimowych w 2020 roku

Ferie zimowe to dla dzieci i nauczycieli wyjątkowy czas, w którym mogą odpocząć od codziennych obowiązków. To także świetna szansa na zaplanowanie dwóch tygodni w górach, nad morzem czy za granicą. Zobacz, jakie są terminy ferii zimowych w 2020 roku i o czym musisz pamiętać przed wyjazdem.

Ferie zimowe 2020 – terminy

Wolny czas zimą można zaplanować ze sporym wyprzedzeniem, ponieważ Minister Edukacji Narodowej ogłasza poszczególne terminy nawet półtora roku wcześniej. Każda rodzina z dzieckiem w wieku szkolnym może zatem zorganizować dwutygodniowy urlop poza domem. W 2020 roku terminy ferii zimowych prezentują się następująco:

  • 13 stycznia - 26 stycznia dla województw: lubuskie, łódzkie, podkarpackie, śląskie, pomorskie
  • 20 stycznia - 2 lutego dla województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 27 stycznia - 9 lutego dla województw: kujawsko-pomorskie, małopolskie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 10 lutego - 23 lutego dla województw: dolnośląskie, mazowieckie, zachodniopomorskie, opolskie

Gdzie pojechać na ferie zimowe?

Chcesz zaplanować ferie zimowe dla siebie i Twojego dziecka? Dokąd warto się wybrać na ferie zimowe? Jednym z rozwiązań jest wybór większych polskich miast, które mają niesamowity urok podczas zimy. Podczas niepogody warto zobaczyć ciekawe zabytki, a także ogrzać się w lokalnych kawiarniach i restauracjach. Jesteś miłośnikiem Bałtyku? Wybierz się do większych kurortów, aby mieć pewność, że podczas wypoczynku nie zabraknie atrakcji. Coraz częściej jednak, rodziny decydują się na wspólny wyjazd w góry na narty. Mnóstwo turystów wybiera Tatry i ponadczasowe Zakopane, ale to nie jedyny ciekawy kierunek. Możesz wziąć pod uwagę także Białkę Tatrzańską, Zieleniec czy mniej zaludnione zakątki Bieszczad.

To świetna okazja do szaleństwa na stokach, a także nauki lub doskonalenia jazdy. Takie ferie zimowe mogą okazać się przyjemnym czasem spędzonym na świeżym powietrzu. W wolnych chwilach warto wybrać się także na sanki, łyżwy lub po prostu piesze wycieczki po polskich szlakach. Bardziej zaawansowani miłośnicy jazdy na nartach wybierają stoki za granicą, np. u naszych sąsiadów w Czechach, w malowniczych Włoszech, a także zróżnicowane pod względem trudności trasy w Austrii. Przed wyjazdem za granicę, warto jednak zastanowić się jak zadbać zdrowie oraz bezpieczeństwo całej Twojej rodziny podczas urlopu. Jak to zrobić?

Ubezpieczenie podróżne na narty

Jeśli wybierasz się na ferie zimowe za granicę, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem turystycznym. Przede wszystkim, masz pewność, że podczas nagłych dolegliwości czy nieprzewidywalnego wypadku, będziesz mieć pomoc od ręki. Polisa podróżna pokrywa wszelkie koszty leczenia, a specjalnie dopasowana oferta do wyjazdu na narty, gwarantuje Ci jeszcze większe bezpieczeństwo. Przede wszystkim, nie musisz się martwić o ponoszenie kosztów za nagłe akcje ratownicze czy poszukiwawcze. To szczególnie ważne w przypadku wyjazdów na narty za granicę, gdzie opłaty za leczenie, transport do placówki medycznej czy pierwszą pomoc na stoku są o wiele wyższe niż w kraju. Przykładowo, jeśli doznasz poważnego urazu podczas jazdy na nartach i nie będziesz mógł o własnych siłach dotrzeć do szpitala, potrzebny będzie śmigłowiec czy karetka. Może okazać się, że musisz ponieść za to dodatkowe koszty, które dzięki ubezpieczeniu turystycznemu zostaną pokryte. W dodatku pozwala Ci ono na korzystanie z prywatnych placówek medycznych, co jest także komfortowe i szybsze.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Znajdź ubezpieczenie na ferie zimowe

Odpowiednią polisę podróżną kupisz przez telefon na infolinii CUK lub odwiedzając jedną z naszych placówek.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku