PZU Dom

Przyglądamy się ofercie PZU na ubezpieczenie domu.

PZU Dom

Planujesz kupić ubezpieczenie domu? Sprawdź, czym wyróżnia się oferta PZU Dom. To polisa skierowana do właścicieli domków jednorodzinnych, także tych w budowie, mieszkań, domków letniskowych. Towarzystwo ma także inne produkty np. PZU Dom Rolnika czy PZU Dom Grupowy dla członków spółdzielni, ale w tym tekście przybliżymy jedynie pierwszy rodzaj ubezpieczenia.

Co obejmuje PZU Dom?

Jeśli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego lub mieszkania, możesz ubezpieczyć się w PZU od nieprzewidzianych sytuacji. Sprawdź, co obejmuje polisa PZU Dom:

 • nieruchomości
 • PZU ubezpieczenie mieszkania – mury, czyli m.in. konstrukcje ścian, stropów i podłóg mieszkania;
 • PZU ubezpieczenie na dom jednorodzinny – mury, czyli np. fundamenty, ściany, dach, schody itd.
 • elementy zewnętrzne, czyli np. rynny, balustrady, zabudowy tarasów itd.
 • stałe elementy w domu, czyli podłogi, instalacje, ale też meble w zabudowie czy AGD w zabudowie itd.
 • wyposażenie domu lub mieszkania
 • ruchomości domowe, czyli komputery, laptopy, sprzęt RTV/AGD, meble, ale też biżuteria itd.
 • elementy w ogrodzie lub na tarasie, które nie są trwale związane z podłożem, czyli meble ogrodowe, rowery, narzędzia ogrodnicze, baseny wolnostojące, grille itd.
 • rzeczy studenta lub dziecka, które uczy się poza miejscem zamieszkania (internat, akademik itd.).

Co wchodzi w zakres polisy PZU Dom?

Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach możesz otrzymać odszkodowanie w ramach ubezpieczenia mieszkania PZU czy PZU domu jednorodzinnego? Oto przykładowe sytuacje:

 • zdarzenia losowe, do których zalicza się m.in. działanie ognia, zalanie, uderzenie pioruna, powódź, grad, huragan, a nawet uderzenie drzew i masztów;
 • dewastacja, czyli umyślne uszkodzenie elementów domu czy mieszkania;
 • uszkodzenie sprzętów lub instalacji elektrycznej w wyniku przepięcia;
 • włamanie i kradzież wyposażenia domu czy mieszkania;
 • rabunek na ulicy.

To zakres podstawowej polisy PZU Dom. Jednak warto zdecydować się na wariant od wszystkich ryzyk. Wtedy ubezpieczenie będzie obejmować także wyłudzenie gotówki lub biżuterii od dzieci do 13. roku życia lub ubezpieczonych od 65. roku życia. Pakiet ten zapewnia także odszkodowanie w razie wielu innych nietypowych sytuacji.

W podstawowej wersji ubezpieczenia domu jednorodzinnego oraz mieszkania otrzymujesz bezpłatnie PZU Dom Assistance. Usługa, która nazywa się Pomoc w Domu Komfort zapewnia pomoc ślusarza, hydraulika, elektryka, szklarza, a nawet murarza czy dekarza. Możesz także zdecydować się na rozszerzone ubezpieczenie assistance.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat zakresu ubezpieczenia, sprawdź PZU Dom OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dowiesz się z tego dokumentu także tego, kiedy ubezpieczenie nie zadziała.

Czym jest PZU Dom w budowie?

To specjalne ubezpieczenie domu, który jest dopiero stawiany, a także budynku, który już istnieje, ale jest rozbudowywany. Jego zakres obejmuje takie zdarzenia, jak te opisane już w akapicie wyżej.

W związku z tym, jeśli ktoś ukradnie elementy wyposażenia, które jeszcze nie zostały zamontowane, otrzymasz odszkodowanie. Wariant od wszystkich ryzyk przewiduje ubezpieczenie od nietypowych sytuacji, np. zniszczenia elementów budowanego domu przez dzikie zwierzęta.

Na czym polega ubezpieczenie PZU Dom letniskowy?

Masz domek letniskowy lub altankę na terenie ogródków działkowych, w których trzymasz cenne przedmioty? Szukasz ochrony, która będzie obejmować budynek i jego wyposażenie w sezonie letnim, ale i zimowym? Odpowiedzią na to jest ubezpieczenie PZU Dom letniskowy. Polisa obejmuje takie sytuacje jak: zdarzenia losowe, włamania, a także, za dodatkową opłatą, dewastacje. Co ważne, możesz ubezpieczyć także altanki czy domki holenderskie, które niezwiązane są z gruntem.

Dodatkowe rozszerzenia ubezpieczenia PZU Dom

Znasz już podstawowy zakres polisy mieszkaniowej w PZU. Możesz zdecydować się także na dodatkowe opcje ubezpieczenia m.in.

 • PZU Dom OC w życiu prywatnym, które zadziała, jeśli Ty lub Twoi bliscy (np. dziecko do 13. roku życia, które było pod Twoim nadzorem) wyrządzicie szkodę osobie trzeciej. Wtedy to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie poszkodowanym.
 • PZU Dom Ubezpieczenie nagrobka to ochrona dla grobowca lub tradycyjnego nagrobku od różnych zdarzeń.
 • PZU Dom Ubezpieczenie przedmiotów od stłuczenia to zabezpieczenie dla takich przedmiotów jak szyby, umywalki czy płyty indukcyjne. Jeśli z jakiegoś powodu stłuczą się lub zniszczą, otrzymasz odszkodowanie.
 • PZU Dom Ubezpieczenie ochrony prawnej to pomoc prawnika, który zabezpieczy interesy Twoje i Twoich najbliższych. Zadziała np. wtedy, gdy będziesz miał wątpliwą przyjemność współpracować z nieuczciwą ekipą budowlaną.
 • PZU Dom Ubezpieczenie Asystent Zdrowotny to pomoc w razie urazu ortopedycznego m.in. zapewnienie konsultacji z ortopedą czy fizjoterapeutą, a także zabiegów.
 • PZU Dom Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zapewni świadczenie w razie uszkodzenia ciała lub śmierci w wyniku wypadku.

Jak zgłosić szkodę w PZU Dom?

Zgłoszenie szkody w PZU Dom możesz zrobić online. To najwygodniejszy sposób, bo nie musisz wychodzić z domu, nie wymaga także rozmowy z konsultantami. Wystarczy wejść na stronę www.zgloszenie.pzu.pl. Możesz w ten sposób zgłosić zdarzenie, które powstało w Twoim domu w ramach:

 • Twojego ubezpieczenia,
 •  ubezpieczenia sprawcy, który ma ubezpieczenie OC w PZU.

Postępuj zgodnie z krokami i wpisz odpowiednie dane w formularzu m.in. numer polisy i czas zdarzenia. Będą Ci także potrzebne zdjęcia uszkodzenia, a także numer konta bankowego, na który PZU ma wysłać odszkodowanie. W formularzu będziesz musiał opisać szkodę, m.in. jej zakres, rozmiar, przyczyny.

Dokumenty typu zdjęcia szkody możesz załączyć od razu, ale także po zgłoszeniu szkody poprzez specjalny link, który wygenerowany zostanie po przejściu wszystkich kroków.

Czym wyróżnia się ubezpieczenie mieszkania/domu PZU Dom?

Podsumujmy teraz, co jest wyjątkowego w ofercie ubezpieczenia nieruchomości w PZU. Po pierwsze, towarzystwo zapewnia ochronę w razie rażącego niedbalstwa, co oznacza, że jeśli przyczynimy się w jakiś sposób do szkody, np. zapomnimy wyłączyć płytę indukcyjną i dojdzie do jej zniszczenia – lub co gorsze – pożaru, wypłacone zostanie odszkodowanie. Kolejna ciekawa oferta dotyczy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Jeśli dziecko do 13. roku życia wyrządzi szkodę osobie trzeciej, a będzie pod Twoją nadzorem, poszkodowanemu zostanie wypłacone odszkodowanie do 10 000 zł bez dociekania, w jaki sposób doszło do szkody. Ze względu na częste w ostatnim czasie wyłudzenia gotówki od osób starszych, towarzystwo postanowiło zapewnić ochronę w takich sytuacjach. Odszkodowanie należy się, gdy ofiarą wyłudzenia padnie ubezpieczony powyżej 65. roku życia i dziecko do 13. roku życia.

To tylko niektóre zalety polisy. Jeśli masz pytania na temat ubezpieczenia PZU Dom, zapraszamy do konsultacji z naszymi doradcami.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku