Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2020-02-11

Najtańsze ubezpieczenie OC taxi - gdzie znaleźć?

Zobacz, jak wybrać najlepszą polisę OC.

Jesteś taksówkarzem i chcesz po raz pierwszy zarejestrować swój samochód? A może szukasz atrakcyjnej oferty, aby płacić mniej i zyskać lepsze warunki ubezpieczenia pojazdu? Sprawdź, jakie to proste z naszym kalkulatorem online.

Sprawdź, w jaki sposób możesz zaopatrzyć się w ubezpieczenie OC taxi.

Czym się różni ubezpieczenie taxi od standardowego auta?

Na samym początku warto zaznaczyć, że dla towarzystwa ubezpieczeniowego ma znaczenie Twoje użytkowanie pojazdu. W momencie, kiedy prowadzisz wykorzystujesz auto w celach zarobkowych, musisz powiadomić o tym firmę, z którą podpisujesz umowę. Jest to na tyle ważne, że w przypadku, kiedy zataisz fakt użytkowania samochodu w ramach prowadzenia przedsiębiorstwa, w momencie stłuczki czy wypadku na drodze, towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty odszkodowania. Nie jest to korzystna sytuacja, prawda? 

Cena składki za OC samochodu osobowego a taxi

Niestety, zła informacja jest taka, że za polisę OC taksówki zapłacisz więcej niż w przypadku tradycyjnego samochodu osobowego. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, tego typu pojazd jest użytkowany bardzo często, a co za tym idzie - częściej staje się narażone na awarię, stłuczkę czy wypadek na drodze. Różnice pomiędzy składką za OC pojazdu osobowego, a taksówką często wynoszą nawet kilkaset złotych. Jednak mamy dla Ciebie też dobrą informację. Wystarczy, że skorzystasz z naszego kalkulatora online, aby dostać propozycje najkorzystniejszych ofert.

Jak wykupić ubezpieczenie OC taxi online?

Teraz nie musisz wychodzić z domu, aby wykupić polisę OC taxi. Skorzystaj z naszego kalkulatora online, który jest czytelny zarówno na większym, jak i mniejszym ekranie. Takie rozwiązanie jest nie tylko komfortowe, ale także pozwala na porównanie kilku czy nawet kilkunastu ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu, sprawdzisz cenę, a także możliwości rozszerzeń polisy i wybierzesz najlepszą dla Ciebie opcję.

Ubezpieczenie OC taksówki krok po kroku

Pierwszym istotnym elementem jest umieszczenie informacji w formularzu na stronie kalkulatora online. Dotyczą one zarówno samego pojazdu, jak i kierowcy. Przydadzą się proste dane takie jak:

  • marka i model samochodu,
  • rok produkcji,
  • data rejestracji i rok nabycia,
  • pojemność i moc silnika,
  • rodzaj skrzyni biegów,
  • aktualny przebieg.

Bardzo istotnym elementem formularzu jest wskazanie celu wykorzystywania pojazdu. Wybierz tam pozycję taxi, aby uzyskać realne wyliczenia składki za ubezpieczenie. Przydadzą się też dane właściciela pojazdu oraz poprzedniego ubezpieczenia. Po wypełnieniu danych, dostaniesz spis ofert dobranych specjalnie dla Ciebie. Możesz posortować je np. według najniższej ceny, aby zobaczyć, które rozwiązanie jest najbardziej opłacalne. Kiedy zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie OC, za pomocą jednego kliknięcia zrobisz zakup. Płatność również odbywa się przez Internet, aby formalności były ograniczone do minimum. Gotowa polisa przyjdzie prosto na Twoją elektroniczną skrzynkę pocztową.

Czy możesz dokupić AC i NNW?

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe nie proponują AC dla taksówkarzy. Możesz jednak dowiedzieć się, czy jest możliwość wykupienia rozszerzenia do standardowej polisy. Firmy próbują w ten sposób zabezpieczyć się przed wysokimi kosztami, które mogą powstać wskutek intensywnej eksploatacji pojazdu. Z zakupem ubezpieczenia NNW nie powinieneś mieć aż takiego problemu.

Porównaj superochronę w CUK

Skorzystaj z naszego intuicyjnego kalkulatora online, w którym zaopatrzysz się w polisę taksówki. Możesz też porozmawiać z doradcami przez infolinię lub w jednym z naszych oddziałów.

Oceń artykuł

0
(0)