2020-03-16

Koronawirus a ubezpieczenie - jak możesz się zabezpieczyć?

Zobacz, jak możesz zabezpieczyć się na wypadek koronawirusa.

Koronawirus a ubezpieczenie - jak możesz się zabezpieczyć?

Główny Inspektorat Sanitarny ogłosił stan pandemii, a liczba zarażonych koronawirusem w kraju i na świecie rośnie. Każdy z nas powinien teraz działać świadomie oraz rozsądnie. Zaleca się pozostanie w domach i unikania kontaktu z innymi, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Zastanawiasz się jak działa w takim przypadku ubezpieczenie na życie? A może w jaki sposób zabezpieczyć się na wypadek pilnego wyjazdu? Dowiedz się wszystkiego na temat ubezpieczenia.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła już pod koniec stycznia stan zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym. Koronawirus rozprzestrzenia się w wielu krajach, a każdy wyjazd zagraniczny wiąże się z ryzykiem zarażenia. Mówi się, że chory na wirusa SARS-Cov-2 może nie odczuwać żadnych dolegliwości nawet przez kilkanaście dni! Nie ma też żadnego dowodu na to, że choroba, która przebiega bezobjawowo nie stwarza zagrożenia dla innych. Ten wyjątkowy czas zarówno w Polsce i na świecie to pełna mobilizacja ze strony każdego mieszkańca. Konieczne jest częste mycie rąk, unikanie bezpośredniego kontaktu oraz rezygnacja ze spotkań towarzyskich.

Czy ubezpieczenie turystyczne chroni na wypadek koronawirusa?

Ubezpieczenie turystyczne w momencie pandemii działa na takich samych warunkach, jak dotychczas. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na wyjazd za granicę, będziesz mógł otrzymać np. zwrot kosztów leczenia. Wszystkie szczegóły znajdziesz jednak w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy). Jednak częstym elementem wyłączenia odpowiedzialności w towarzystwach ubezpieczeniowych jest epidemia. W takiej sytuacji, polisa podróżna może nie gwarantować zwrotów kosztów leczenia w ramach polisy podróżnej. Jeśli epidemia zostanie ogłoszona w trakcie pobytu za granicą, ubezpieczenie podróżne nadal działa na takich warunkach, jakie podpisałeś i zaakceptowałeś w umowie. Kiedy to się stanie przed wyjazdem, niestety nie możesz liczyć na wsparcie finansowe i wyjeżdżasz na własną odpowiedzialność.

Zachowaj szczególną ostrożność!

Niesamowicie ważne jest bezpieczeństwo, szczególnie teraz, kiedy z dnia na dzień w Polsce liczba zarażonych wzrasta. Zalecane jest ograniczenie wyjazdów i podróży do minimum. Nawet jeśli chodzi o przejazd do sklepu. Duże skupiska ludzi, przemieszczanie się autobusem, samolotem czy pociągiem są ryzykowne nie tylko dla Ciebie, ale także i Twoich bliskich. Warto śledzić jego oficjalne komunikaty, a także informacje od Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne od koronawirusa?

Jak już wiesz, większość towarzystw ubezpieczeniowych uwzględnia w wyłączeniach odpowiedzialności epidemię. Aktualnie, jedynym towarzystwem, które jej nie ma jest Hestia. Sytuacja jednak może się zmieniać, dlatego warto na ten temat porozmawiać z naszym doradcą CUK. Zalecamy kontakt telefoniczny lub przez Internet, aby ograniczyć bezpośredni kontakt do minimum. Skontaktuj się z nami, a my udzielimy Ci wszelkich informacji.

Zobacz wszystkie najważniejsze informacje na temat ubezpieczeń bez wychodzenia z domu.

Koronawirus a ubezpieczenie na życie

Jeśli posiadasz ubezpieczenie na życie, możesz liczyć na odszkodowanie z tytułu zachorowania na koronawirusa. Towarzystwo ubezpieczeniowe może też wypłacić świadczenie uposażonym na wypadek śmierci spowodowanej COVID-19. Bardzo ważnym elementem takiej polisy jest właśnie wskazanie bliskich, którzy dostaną wsparcie finansowe. Pamiętaj także o tym, że ubezpieczyciel może uwzględnić karencję, czyli okres, w którym nie możesz zgłosić zdarzenia objętego ochroną, ponieważ nie otrzymasz odszkodowania.

Jednoosobowa działalność gospodarcza - co możesz zrobić?

Skutki pandemii mogą dotknąć osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Przekłada się to na brak możliwości wykonywania swojego zawodu, a co za tym idzie - utrata płynności finansowej. Co możesz zrobić? W CUK Ubezpieczenia masz możliwość zakupu specjalnej polisy w razie okresowej niezdolności do pracy wskutek wypadku i choroby w Lloyds. Najważniejsze jest to, że w tym ubezpieczeniu nie uwzględnia się epidemii w wyłączeniach odpowiedzialności. Oznacza to, że dostaniesz pełne wsparcie finansowe, nawet jeśli koronawirus rozprzestrzeni się jeszcze bardziej. Polisa nie ma także karencji, dlatego działa od razu po zawarciu umowy. Więcej szczegółów na ten temat udzieli Ci nasz doradca.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku