2018-06-11

Kiedy OC zaczyna obowiązywać po rejestracji pojazdu

Jeśli nie dopełnimy tego obowiązku musimy liczyć się z prawdopodobieństwem nałożenia na nas kary pieniężnej.

Kiedy OC zaczyna obowiązywać po rejestracji pojazdu

W związku z tym, że ubezpieczenie OC komunikacyjne  należy w Polsce do grupy obowiązkowych polis należy zadbać o to, aby było ono aktualne.

Jeśli nie dopełnimy tego obowiązku musimy liczyć się z prawdopodobieństwem nałożenia na nas co najmniej dotkliwej kary pieniężnej, nie wspominając o skutkach finansowych wynikających z wyrządzonej przez nas szkody podczas zdarzenia na drodze.

Kiedy OC komunikacyjne zaczyna obowiązywać po rejestracji pojazdu mechanicznego?

Zgodnie z regulacjami prawnymi określonymi w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszy Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych właściciel zostaje pojazdu zostaje objęty ubezpieczeniem OC komunikacyjnym w poniższych przypadkach:

  • przy aucie fabrycznie nowym – w dniu jego zarejestrowania,
  • przy aucie sprowadzonym do Polski i przeznaczonym do rejestracji w kraju – w dniu rejestracji,
  • przy pojeździe zakupionym na rynku wtórnym zarejestrowanym w Polsce, a nie posiadającym aktualnej polisy OC komunikacyjnego – w dniu zakupu pojazdu,
  • jeśli auto zostało zakupione na rynku wtórnym oraz jest zarejestrowane w Polsce, a w momencie zakupu posiada aktualną polisę OC komunikacyjnego po zbywcy – mamy możliwość korzystania z OC komunikacyjnego zbywcy do końca obowiązywania polisy lub wypowiedzieć w dowolnym momencie z art. 31.1.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku