Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-11-08

Jak działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Zdecyduj, czy wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to dobre rozwiązanie dla tych, którzy często decydują się na korzystanie z prywatnych usług medycznych. Polisa zdrowotna w takich przypadkach opłaca się zwłaszcza w perspektywie długoterminowego leczenia prywatnego. Składki miesięczne często są mniejsze niż jednorazowa wizyta u specjalisty w prywatnym gabinecie. W zależności od wariantu ubezpieczenia, zyskujesz dostęp do specjalistów, przychodni, badań, zabiegów, a nawet operacji. Więcej na temat tego, jaki jest zakres dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego przeczytasz w poniższym artykule.

Kompleksowo zadbaj o swoje zdrowie i wykup ubezpieczenie zdrowotne w ramach Krajowego Programu Zdrowotnego.

Czy polisa zdrowotna zastępuje ubezpieczenie w NFZ?

Nie. Ubezpieczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest obowiązkowe. Z pensji każdej osoby legalnie pracującej w Polsce odciągana jest składka na ubezpieczenie zdrowotne. Nie można z niego zrezygnować. Jednak leczenie w ramach NFZ często wiąże się z długim oczekiwaniem na wizytę. Wychodząc naprzeciw osobom, które cenią sobie komfort korzystania z prywatnej opieki medycznej, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które jest dobrowolnym uzupełnieniem ubezpieczenia w NFZ.

Zakres prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego a cena

Zakres dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego zależy przede wszystkim od wariantu polisy. Im więcej sytuacji obejmuje, tym wyższa jest składka. Podstawowe warianty takiego ubezpieczenia kosztują ok. 40-50 zł w zależności od towarzystwa.

Szeroki wybór specjalistów

Kupując polisę zdrowotną, zyskujesz przede wszystkim wygodę i czas. W ramach prywatnego pakietu medycznego ubezpieczony ma dostęp do wielu przychodni prywatnych, także specjalistycznych. Często oferują one możliwość korzystania z wizyty u specjalistów, którzy nie przyjmują pacjentów w przychodniach publicznych. Warto wspomnieć, że wiele towarzystw zapewnia nielimitowany dostęp do lekarzy.
Na wizytę w ramach prywatnego pakietu medycznego często czeka się znacznie krócej niż w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ. Posiadając polisę zdrowotną możesz spotkać się z lekarzem w dogodnym dla siebie terminie. Ważnym udogodnieniem, które również skraca czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, jest w wielu przypadkach brak konieczności zdobycia skierowania. Wiele towarzystw oferuje również wizyty domowe czy prywatne pogotowie ratunkowe

Badania i szczepienia

Za specjalistyczne badania (np. rezonans magnetyczny) trzeba często sporo zapłacić. Wybierając stosowny wariant prywatnego pakietu medycznego, będziesz mógł skorzystać z badań i testów diagnostycznych w ramach jednej miesięcznej opłaty. Wykonasz m.in. badanie moczu, w kierunku diagnostyki cukrzycy, markery nowotworowe. Polisy zdrowotne obejmują również szczepienia np. przeciw grypie i inne. 

Zabiegi i rehabilitacja

Mniejsze kolejki w porównaniu z publicznym ubezpieczeniem zdrowotnym obowiązują także zabiegi ambulatoryjne (takie, które nie wymagają od pacjenta pozostania w placówce dłużej niż 24 h). Czy w ramach prywatnego ubezpieczenia można korzystać z rehabilitacji? Tak, jednak tego typu usługa dostępna jest często w ramach wyższych wariantów polisy. 

Polisa obejmująca ubezpieczenie szpitalne

Jeśli zależy Ci na leczeniu w prywatnym szpitalu, możesz zdecydować się na wariant, który obejmuje ubezpieczenie szpitalne. Dzięki takiemu zabezpieczeniu otrzymasz również odszkodowanie z tytułu poważnych chorób, a także zasiłek szpitalny czy operacyjny.

Czego nie obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Dostępne na rynku oferty prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego mają pewne wyłączenia. Z reguły towarzystwa nie decydują się na podjęcie leczenia w takich przypadkach:
-    samookaleczenie 
-    skutki spożywania alkoholu i substancji odurzających, a także leków stosowanych wbrew zaleceniom lekarskim
-    choroby będące skutkiem wad wrodzonych
-    sytuacje powstałe w ramach popełnienia przestępstwa lub jego usiłowania
-    leczenie niepłodności itd.

Krajowy Program Zdrowotny

Mówiąc o prywatnym ubezpieczeniu medycznym, nie sposób nie wspomnieć o ciekawym projekcie, jakim jest Krajowy Program Zdrowotny. Przystępując do tego ubezpieczenia, możesz bez limitu korzystać z wizyt lekarskich oraz badań w wielu prywatnych placówkach w Polsce i to już przy miesięcznej składce wynoszącej 49 zł! Polisa KPZ zapewnia dostęp do prawie 2000 placówek w całym kraju. Właśnie dlatego coraz więcej osób, które cenią sobie leczenie prywatne, decyduje się na zakup tej polisy. 

Więcej na temat KPZ przeczytasz tu: Czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne się opłaca?

Odwiedź CUK i kup polisę zdrowotną

Jeśli jesteś zainteresowany wykupieniem polisy, zapraszamy do wizyty w naszej placówce lub do rozmowy telefonicznej z doradcą. Wybierzemy wspólnie interesujący Ciebie wariant. Wolisz kupić ubezpieczenie bez wychodzenia z domu? Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora online.