2020-03-10

Indywidualna polisa NNW w Compensie. Co warto wiedzieć kupując ochronę?

Ubezpieczenie NNW w Compensie.

Indywidualna polisa NNW w Compensie. Co warto wiedzieć kupując ochronę?

Indywidualne ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w Compensie pozwala na otrzymanie świadczenia w związku z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią. Przed zakupem ochrony należy przemyśleć, z jakich elementów powinna się składać. 

NNW w Compensie

Wypadki chodzą po ludziach i zawsze są niespodziewane. To oczywiste, że gdy jesteśmy zdrowi i nie czujemy się w żaden sposób zagrożeni. Jednak ubezpieczeniowa praktyka każdego dnia dostarcza dowodów, że nie jesteśmy całkowicie bezpieczni. Nie mamy wpływu na pogodę, więc nie zapanujemy nad spadającą z drzewa gałęzią i ślizgawicą na chodniku. Wydaje nam się, że pewnie stawiamy każdy krok, a jednak zdarza nam się przewrócić na mokrych liściach, a nawet na prostej, suchej drodze. Może to spotkać każdego z nas!

Dlatego lepiej pożegnać się z myślą, że jesteśmy niezniszczalni i pomyśleć, co robić, jeśli to nam przytrafi się wypadek. Po potknięciu i upadku scenariusze są dwa. Pierwszy: wstajemy, otrzepujemy się i idziemy dalej, bo nic nam nie jest. Drugi: odnosimy mniej lub bardziej poważną kontuzję, którą musimy leczyć, co zabiera nam czas i niemało kosztuje. 

Właśnie w drugim przypadku przydaje się dostępna w CUK Ubezpieczenia indywidualna polisa NNW towarzystwa ubezpieczeń Compensa. Poniżej umieszczamy zestaw kilku pytań, na które warto  odpowiedzieć, aby dobrze poznać mechanizm działania tej przydatnej ochrony. 
 

Jak działa indywidualna polisa NNW w Compensie?

Indywidualne ubezpieczenie NNW w podstawowym zakresie zapewnia wypłatę świadczenia w związku z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub poważnymi urazami. Ochroną w ramach polisy mogą zostać objęci zarówno dorośli, jak i dzieci. Compensa wypłaca im świadczenie, gdy orzeczone zostaną wspomniane powyżej: trwały uszczerbek na zdrowiu lub poważny uraz (od ich stopnia, a więc od tego, jak poważna jest kontuzja, zależy wysokość świadczenia). 

Zaletą polisy jest możliwość elastycznego określenia sumy ubezpieczenia. Compensa ustala ją indywidualnie z klientem. Warto dodać, że ochrona działa zarówno w Polsce, jak i za granicą.
 

Czy ubezpieczenie NNW można kupić jako osobny produkt?

Tak, indywidualne NNW w Compensie można kupić jako samodzielne ubezpieczenie. Inną możliwością zakupu polisy jest dodanie rozszerzenia NNW do pakietu ubezpieczeń majątkowych Compensa Rodzina.

Czy podstawowy zakres ubezpieczenia można rozszerzyć?

W Compensie dostępnych jest kilkanaście rozszerzeń podstawowego zakresu ochrony. Dotyczą one istotnych z perspektywy dochodzenia do zdrowia sytuacji, więc warto rozważyć dodanie ich do polisy. Wśród dodatkowych ryzyk znajdują się m.in. assistance (m.in. dostęp do infolinii medycznej czy dostarczenie leków), zwrot kosztów leczenia, dzienne świadczenie szpitalne, zwrot kosztów rehabilitacji, zwrot kosztów operacji plastycznych czy zwrot kosztów dostosowania mieszkania lub domu do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Ponadto, jeśli wskutek wypadku dojdzie do śmierci ubezpieczonego, świadczenie do wysokości sumy ubezpieczenia otrzymają osoby uposażone lub będzie tu miało zastosowanie prawo spadkowe.

Ubezpieczenie w Compensie może zostać ponadto rozszerzone o ryzyko zachorowania na raka – ten produkt nosi nazwę Onkopensa. Aby skorzystać z dodatkowej ochrony, nie trzeba wypełniać szczegółowej ankiety medycznej czy poddawać się dodatkowym badaniom. Wystarczy w momencie zakupu polisy podjąć decyzję o zakupie rozszerzenia i odpowiedzieć na jedno pytanie o to, czy aktualnie nie czeka się na wyniki badań z podejrzeniem wystąpienia nowotworu. Polisa zapewnia świadczenia w wysokości 50 tys. zł, 100 tys. zł lub 150 tys. zł, które można wydać na dowolny cel po zdiagnozowaniu nowotworu złośliwego w stadium inwazyjnym.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku