2019-05-20

Gdzie ubezpieczyć motocykl?

Dowiedz się, gdzie warto ubezpieczyć motocykl i czy poza obowiązkowym OC warto zdecydować się na dodatkową ochronę.

Gdzie ubezpieczyć motocykl?

Właściciele motocykli mają obowiązek posiadania ważnej polisy OC na swoje jednoślady. OC to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie motocykla.

Zakup polisy AC i NNW jest dobrowolny i dlatego wielu motocyklistów zastanawia się, czy warto wykupić te polisy. Co nam dają? Czy poza obowiązkową polisą OC warto zdecydować się na ubezpieczenie AC? A może warto też rozważyć NNW? Gdzie najlepiej ubezpieczyć swój jednoślad?

Gdzie kupić ubezpieczenie motocykla?

W jakim towarzystwie warto kupić ubezpieczenie motocykla? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno warto porównać ofertę kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Polisy mogą różnić się nie tylko ceną, ale także tym, co otrzymujemy w ramach polisy. Różnice są znaczne nawet w przypadku podstawowej polisy OC - na przykład część towarzystw w cenie OC oferuje ochronę assistance. 

Porównanie oferty kilku towarzystw ułatwi wybór odpowiedniego dla nas ubezpieczyciela. Jednoczesna analiza oferty kilku ubezpieczycieli jest możliwa bez wychodzenia z domu - umożliwia to porównywarka polis online. Jeśli nie lubisz samodzielnie wypełniać formularzy, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego z doradcą ubezpieczeniowym CUK, który przedstawi Tobie ofertę  kilku towarzystw.

Jednak zanim podejmiesz decyzję, gdzie kupisz polisę na motocykl, warto zastanowić się nad zakresem ochrony. Sprawdź jakie ubezpieczenie jest obowiązkowe dla motocyklistów, a które warto dokupić, by zapewnić sobie pełną ochronę.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC motocykla

Polisa OC jest ubezpieczeniem, którym objęty musi być każdy motocykl. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela każdego pojazdu mechanicznego, który podlega rejestracji. Dlatego polisę OC musi wykupić każdy właściciel motocykla.

Ubezpieczenie OC chroni motocyklistę przed finansowymi skutkami spowodowania wypadku. W razie kolizji czy stłuczki, to właśnie z tego ubezpieczenia pokrywane są koszty odszkodowań. 

Czy warto mieć AC na motocykl?

W praktyce bardzo niewielu kierowców motocykli decyduje się na wykup polisy AC. To dodatkowe ubezpieczenie stanowi zabezpieczenie dla motocykla. Dzięki polisie AC w razie wypadku lub kradzieży właściciel pojazdu otrzyma świadczenie, które pokryje poniesione koszty.

Zakup ubezpieczenia AC jest dobrowolny, ale zdecydowanie warto go rozważyć. Naprawa motocykla nawet po drobnej kolizji może być bardzo kosztowna. Dlatego dobrze jest wybierać jak najdogodniejszy dla nas wariant ubezpieczenia AC (więcej o wariantach AC przeczytasz tutaj).  

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ubezpieczenie NNW motocyklisty

Pamiętajmy także o tym, że ubezpieczyciel w ramach posiadanej polisy AC wypłaci środki jedynie w przypadku uszkodzenia naszego pojazdu. W ramach polisy OC jesteśmy chronieni w przypadku wyrządzenia szkody osobom trzecim (i ich pojazdom).

Zarówno w ramach ważnego OC, jak i AC nie otrzymamy świadczenia, które pomogłoby sfinansować koszty naszego leczenia. Aby zabezpieczyć się na taką ewentualność, warto rozważyć zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Polisa NNW wiąże się z dodatkowym kosztem, jednak pamiętajmy, że jako motocykliści jesteśmy często narażeni na urazy nawet w przypadku drobnej kolizji. Dlatego być może warto zdecydować się na ubezpieczenie motocykla nie tylko w wersji podstawowej (samo OC), ale w wersji nieco rozszerzonej, dostosowanej do naszych potrzeb. Odpowiedni pakiet polis zapewni motocykliście pełne wsparcie w razie szkody.
 

Chcesz porównać oferty bez wychodzenia z domu?

Chcesz porównać bez wychodzenia z domu ceny polisy dla Twojego motocykla od wielu ubezpieczycieli?

Skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych lub zadzwoń pod numer 22 27 00 337 i porozmawiaj z doradcą ubezpieczeniowym. Możesz też odwiedzić jedną z naszych licznych placówek, których pełna lista znajduje się tutaj.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku