2018-10-23

Gdzie znajdę OC na motocykl?

Jako pojazd mechaniczny motocykl czy skuter również podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu OC komunikacyjnemu.

Gdzie znajdę OC na motocykl?

Jako pojazd mechaniczny motocykl czy skuter również podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu OC komunikacyjnemu. Wymóg ten jest regulowany tymi samymi przepisami prawa, toteż brak ważnej polisy OC komunikacyjnego na te pojazdy wyklucza możliwość uczestnictwa w ruchu drogowym.

Z racji tego, że popularność motocykli znacznie wzrosła (w 2012 roku sprzedano ok. 8 tysięcy nowych motocykli, natomiast w 2016 już 26 tysięcy) zwiększyło się również zapotrzebowanie na atrakcyjne ubezpieczenia OC komunikacyjne dla jednośladów.

Co wpływa na cenę OC komunikacyjnego motocykla?

Na cenę polisy mają wpływ takie same czynniki jak w przypadku samochodu. Co ważne, jeśli posiadasz zniżki w
OC na samochód, przy wykupywaniu tego ubezpieczenia na motor również są one brane pod uwagę (nie w wypadku wszystkich Towarzystw Ubezpieczeniowych).

Ile kosztuje OC komunikacyjne na motocykl?

Mimo, że motocykl również musi posiadać aktualną polisę OC Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują w tym wypadku ubezpieczenia o bardzo zróżnicowanych cenach.

Aby nie przepłacać i wybrać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń motocykla dostępnego na stronie CUK Ubezpieczenia.

Gdzie najlepiej kupić OC komunikacyjne na motocykl?

Aby sprawdzić i porównać ofertę na ubezpieczenie OC komunikacyjne dla motocykla możesz wybrać się bezpośrednio do placówki jednej z 300 placówek CUK w całej Polsce – możesz wyszukać najbliższą tutaj.

Możesz przeprowadzić kalkulację samodzielnie wykorzystując kalkulator ubezpieczeń dostępny na naszej stronie.

Dzięki niemu po podaniu kilku podstawowych danych i bez wychodzenia z domu będziesz mógł porównać oferty 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych w jednym miejscu i wybrać tę, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna.

Kolejny sposób to telefon na infolinię CUK pod numer 22 27 00 337.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku