2019-06-07

Czy OC jest najdroższe w Warszawie?

Jesteś kierowcą i chcesz obniżyć OC w Warszawie? Przekonaj się, że w stolicy nie wszystko musi być najdroższe!

Czy OC jest najdroższe w Warszawie?

Jesteś kierowcą i chcesz obniżyć OC w Warszawie? Przekonaj się, że w stolicy nie wszystko musi być najdroższe!
 

Od czego zależy wysokość składki?

OC jest obowiązkowe, a jego warunki jednakowe dla wszystkich zawieranych polis. Nie oznacza to jednak, że dla każdego kierowcy OC wiąże się z takimi samymi kosztami.

Twoja składka obliczana jest na podstawie szczegółowych danych. Wśród nich duże znaczenie ma wiek, staż za kółkiem, historia bezszkodowej jazdy, miejsce zameldowania, pojemność silnika czy nawet stan cywilny. Co ciekawe, ubezpieczyciele uwzględniają różne kryteria w trakcie kalkulacji i nigdy nie wiadomo, który zestaw parametrów okaże się dla Ciebie najkorzystniejszy.

Adres zamieszkania a polisa OC

Wśród powyższych czynników wymieniliśmy miejsce zameldowania. Twój adres widnieje w dowodzie rejestracyjnym, tak samo jak miejsce wydania dokumentu. 

Warto wiedzieć, że towarzystwo może zapytać Cię o faktyczny obszar użytkowania auta czy nawet o miejsce parkowania auta na noc, co ma szczególne znaczenie w przypadku polisy AC. Podanie nieprawdziwych danych może łatwo wyjść na jaw w razie powstania szkody. Ubezpieczyciel dokona rekalkulacji składki i koszty Twojego ubezpieczenia zrównają się ze stawkami obowiązującymi w stolicy, skoro to właśnie tutaj mieszkasz na co dzień.

Ile kosztuje OC w Warszawie i czy stolica jest najbardziej poszkodowana?

Z reguły im większe miasto, tym wyższa składka OC. Ta zależność staje się jak najbardziej zrozumiała, kiedy wyobrazisz sobie sytuację drogową w Warszawie. Gęsta sieć ulic, ruchliwe skrzyżowania, tramwaje wyrastające nie wiadomo skąd, korki i ten pośpiech, bo każdy kierowca chce jak najszybciej przedrzeć się przez miejską dżunglę. Przez stolicę codziennie przetaczają się tysiące samochodów, a przy takim natężeniu ruchu prawdopodobieństwo kolizji czy wypadku znacznie się zwiększa.

W Warszawie jednak wcale nie jest najdrożej. Obserwując ceny OC w ostatnich latach, możemy stwierdzić, że inne aglomeracje dotrzymują jej kroku. Wrocław, Gdańsk czy Poznań - choć mniejsze od stolicy, przodują w średnich składkach za OC. Oprócz wielkości miasta liczą się także rzeczywiste statystyki wypadków drogowych.

Jak zaoszczędzić na OC w Warszawie?

Zawsze dobrym pomysłem jest porównanie ofert kilku towarzystw. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę różne czynniki ryzyka i każdy z nich zaproponuje Ci inną składkę.

Jeśli przysługują Ci zniżki za bezszkodową jazdę, może się okazać, że za OC w Warszawie zapłacisz mniej niż niedoświadczony kierowca w małym mieście.

Porównaj cenę OC bez wychodzenia z domu!

Nasz kalkulator cen OC/AC to doskonały sposób na porównanie cen od wielu ubezpieczycieli. Cenę polis możesz poznać też podczas wizyty w placówce lub podczas rozmowy telefonicznej z doradcą.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku