2024-03-29

Bezpieczny Kredyt 2% a ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Otrzymałeś wsparcie w postaci Bezpiecznego Kredytu 2%? Pamiętaj o ubezpieczeniu kredytu hipotecznego!

Bezpieczny Kredyt 2% a ubezpieczenie kredytu hipotecznego

W związku z rosnącymi cenami nieruchomości i coraz droższymi kredytami zakup pierwszego mieszkania to często wielkie wyzwanie, zwłaszcza dla młodych ludzi. Jednak istnieje program, który może uczynić to marzenie bardziej realnym – Bezpieczny Kredyt 2%. Jeśli uda Ci się go otrzymać, warto go ubezpieczyć. Dowiedz się, jak działa ubezpieczenie kredytu hipotecznego w ramach tego programu i kto może z niego skorzystać?

Najważniejsze informacje:

 • Program Bezpieczny Kredyt 2% to doskonała okazja dla młodych ludzi, którzy marzą o własnym mieszkaniu. Dzięki niskiemu oprocentowaniu i dopłacie do rat staje się on bardziej dostępny niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Ubezpieczenie kredytu hipotecznego to istotny element wielu ofert kredytów hipotecznych, zwłaszcza tych z niskim oprocentowaniem. Ubezpieczenie Bezpiecznego Kredytu 2% zapewnia ochronę zarówno pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy, co przekłada się na większy spokój ducha i bezpieczeństwo finansowe.

Kto może dostać Bezpieczny Kredyt 2%?

Program Bezpieczny Kredyt 2% jest dostępny dla osób do 45. roku życia, które nie posiadają i nie posiadały wcześniej własnego mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. W przypadku małżeństw i rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka to warunek wieku musi być spełniony przynajmniej przez jednego z partnerów lub rodziców.

Warto wiedzieć!

2.01.2024 r. nastąpiło wstrzymanie przyjmowania przez banki kredytujące wniosków o udzielenie bezpiecznego kredytu 2%.

Wysokość kredytu

Maksymalna wysokość kredytu, którą może otrzymać pojedyncza osoba, wynosi 500 tys. zł. W przypadku małżeństw lub rodziców z dzieckiem maksymalna kwota kredytu wynosi 600 tys. zł. Program Bezpieczny Kredyt 2% obejmuje zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nie obowiązuje żaden limit cen za 1 m2 mieszkania.

Jak działa dopłata do rat kredytu mieszkaniowego?

Dopłata do rat kredytu mieszkaniowego stanowi różnicę między stałą stopą oprocentowania ustalaną na podstawie średniego oprocentowania kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących a oprocentowaniem kredytu, które wynosi tylko 2%. Ta dopłata będzie przysługiwała przez okres 10 lat.

Jak działa ubezpieczenie Bezpiecznego Kredytu 2%?

Teraz zastanówmy się, jak działa ubezpieczenie kredytu hipotecznego w kontekście oferty kredytu z niskim oprocentowaniem, wynoszącym 2%. W tym artykule omówimy podstawowe zagadnienia związane z ubezpieczeniem kredytu hipotecznego, aby pomóc Ci dokonać świadomego wyboru.

Czym jest ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego to rodzaj zabezpieczenia, które chroni zarówno pożyczkobiorcę, jak i pożyczkodawcę przed ryzykiem związanym z kredytem hipotecznym. Głównym celem tego rodzaju ubezpieczenia jest zapewnienie spłaty kredytu w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, takich jak choroba lub śmierć pożyczkobiorcy. Takie zabezpieczenie najczęściej jest wymagane przez bank.

Ubezpieczenie w kontekście Bezpiecznego Kredytu 2%

Jak działa ubezpieczenie kredytu hipotecznego w przypadku programu Bezpieczny Kredyt 2%?

 • Składka ubezpieczeniowa

Pożyczkobiorca płaci regularne składki ubezpieczeniowe, które są naliczane na podstawie wartości kredytu hipotecznego oraz określonego poziomu ryzyka. Składki te mogą być wliczane w miesięczne raty kredytu lub opłacane osobno. Jest również możliwość zakupienia takiego ubezpieczenia poza bankiem – bezpośrednio u ubezpieczyciela. Zanim zdecydujesz się na zakup polisy za pośrednictwem banku, sprawdź, czy składka oraz zakres ubezpieczenia są dla Ciebie wystarczające.

 • Ochrona przed ryzykiem

W razie wystąpienia sytuacji, która jest objęta ochroną ubezpieczenia (np. śmierć pożyczkobiorcy), towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje część lub całość spłaty kredytu. Dzięki temu pozostali członkowie rodziny nie muszą martwić się długiem hipotecznym po śmierci pożyczkobiorcy. Cesja na bank jest ustanowiona do kwoty, która pozostała do spłaty. Jeśli suma ubezpieczenia była wyższa, pozostała kwota trafi na konto spadkobierców.

 • Warunki ubezpieczenia

Warunki ubezpieczenia, takie jak rodzaj ryzyka objętego ochroną, wysokość składki, okres ochrony i limit wypłat, mogą się różnić w zależności od polisy i ubezpieczyciela. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z umową przed jej podpisaniem. Koniecznie zwróć uwagę również na wyłączenia ochrony, by mieć pewność, że Twoja polisa zadziała wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Zalety ubezpieczenia kredytu hipotecznego – Bezpieczny Kredyt 2%

Jakie są plusy ubezpieczenia w przypadku Bezpiecznego Kredytu 2%? Oto najważniejsze korzyści:

 • zabezpieczenie rodziny – ubezpieczenie kredytu hipotecznego chroni rodzinę przed koniecznością spłaty obciążenia finansowego w przypadku Twojej śmierci.
 • spokój ducha – jako pożyczkobiorca masz pewność, że w razie utraty pracy lub innych trudności finansowych część kredytu zostanie spłacona przez ubezpieczyciela.
 • niskie oprocentowanie – oferty kredytów hipotecznych z niskim oprocentowaniem, takie jak Bezpieczny Kredyt 2%, mogą być dla Ciebie atrakcyjne, a ubezpieczenie dodatkowo zwiększa Twoje bezpieczeństwo.

Gdzie kupić ubezpieczenie kredytu – Bezpieczny Kredyt 2%?

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego Bezpieczny Kredyt 2% możesz kupić w CUK Ubezpieczenia. Przyjdź do jednej z naszych placówek w Twojej okolicy lub zadzwoń na naszą infolinię. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać ubezpieczenie najlepiej dobrane do Twoich potrzeb.

Zaciągnąłeś już kredyt hipoteczny Bezpieczny Kredyt 2%? Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z naszymi wykwalifikowanymi doradcami, którzy pomogą Ci zawrzeć polisę z odpowiednim zakresem ubezpieczenia.

FAQ:

 • 1
  Czy każdy kredyt hipoteczny jest ubezpieczony?

  Banki, które udzielają kredytów hipotecznych, z reguły wymagają od swoich klientów wykupienia stosownego ubezpieczenia nieruchomości. Choć nie jest to polisa obowiązkowa, w praktyce bank może odmówić 

 • 2
  Czy bank zwraca ubezpieczenie kredytu?

  Tak. Jest taka możliwość. Na przykład przy odstąpieniu od umowy kredytowej, banki zwracają składkę.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku