2022-03-07

Pierwsza na rynku możliwość zakupu ubezpieczeń przez video rozmowę

Dynamika i postęp technologiczny w obsłudze klienta wymusza wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. CUK Ubezpieczenia jako pierwsza firma w branży ubezpieczeniowej wprowadził właśnie video sprzedaż. Od dziś klienci mogą umawiać się z doradcami na spotkania video. Wprowadzona technologia pozwala na pełną obsługę i zamknięcie sprzedaży wraz z dokonaniem płatności.

Pierwsza na rynku możliwość zakupu ubezpieczeń przez video rozmowę

Rezerwacja video spotkania jest bardzo intuicyjna. Oprócz prostego mechanizmu pozwalającego na wybór terminu, system sam będzie wysyłał informacje przypominające o spotkaniu. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z  trendem mobile first, czyli dostęp do spotkań będzie możliwy z poziomu telefonów komórkowych i komputerów bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Co więcej, na poziomie video spotkania będzie można dokonać pełnej obsługi wraz z zamknięciem transakcji i dokonaniem płatności. 

Począwszy od połowy 2017 roku, ceny ubezpieczeń OC sukcesywnie spadają. Pełna integracja systemów informatycznych i obsługi bezpośredniej powoduje, że kupowanie ubezpieczeń staje się łatwiejsze. Klienci w czasie – krótszym niż 2 minuty, mają dostęp do wszystkich ofert na rynku.  Kanał video będzie kolejną opcją dla osób ceniących sobie bezpośredni kontakt m.in. za pomocą urządzeń mobilnych.  Z perspektywy doradcy to dodatkowa przestrzeń z pełną ekspozycją oferowanego produktu. Doradca jest kluczowym ogniwem w komunikacji z klientem, bez względu, na to jak dalece będzie postępowała digitalizacja - mówi Marcin Dyliński, dyrektor departamentu Marketingu i E-Commerce w CUK Ubezpieczenia 

CUK Ubezpieczenia to jedyna multiagencja w Polsce, która sprzedaje polisy we wszystkich dostępnych kanałach (z ang. omnichannel), to znaczy, że klienci mogą skorzystać z ponad 500 placówek w całej Polsce lub wykupić polisę w korzystając z kalkulatorów na stronie www, aplikacji i contact center. Wprowadzenie video sprzedaży otwiera kolejny kanał sprzedaży. 

- Mamy świadomość, że część z naszych klientów po prostu lubi bezpośrednie spotkania z doradcą. Video spotkanie daje szansę na poznanie doradcy oraz oferty niemal w ten sam sposób, jak podczas wizyty w placówce. - dodaje Marcin Dyliński.  

Chesz wiedzieć więcej? Zapytaj doradcę w placówce CUK o najlepszą ochronę lub zadzwoń na infolinię 22 27 00 337

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku