2019-01-30

Kiedy kupić ubezpieczenie na życie i dlaczego warto?

Nieszczęśliwe wypadki chodzą po ludziach. Co wtedy? Co z dziećmi? Co z rodziną?

Kiedy kupić ubezpieczenie na życie i dlaczego warto?

Całe życie staramy się zapewnić swoim bliskim odpowiedni poziom życia – ciężko pracujemy, dajemy z siebie wszystko, aż tu nagle…  nieszczęśliwe wypadki chodzą po ludziach. Co wtedy? Co z dziećmi? Co z rodziną?

To problem, który dotyczy każdego z nas i każdy z nas się nad tym zastanawia. Co dalej? Rozwiązaniem jest ubezpieczenie na życie, które pomoże zachować komfort finansowy w razie nieszczęśliwego wypadku. Kiedy wykupić ubezpieczenie na życie i dlaczego warto to zrobić? Czy można posiadać kilka polis?

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie ma na celu ochronę finansową ubezpieczonego w przypadku poważnej choroby lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Należy też podkreślić, że polisa na życie chroni również najbliższych ubezpieczonego w przypadku jego śmierci. Wyobraź sobie sytuację, w której jako jedyny żywiciel rodziny nagle zostajesz sparaliżowany. Byłoby to z pewnością bardzo ciężkie doświadczenie, ale to nie musi być koniec świata – wypłata odszkodowania pomoże w leczeniu i zapewni środki do życia, dając tym samym czas na dostosowanie się do nowej sytuacji.

Załóżmy jeszcze gorszy scenariusz. Twój mąż lub żona giną w wypadku. Poza ogromnym bólem i emocjonalną stratą nagle okazuje się, że z własnej kieszeni trzeba pokryć koszty pogrzebu. Oprócz tego niespodziewanego wydatku pozostają jeszcze sprawy bieżące — dzieci na utrzymaniu, spłata rat kredytu na dom i inne comiesięczne opłaty. Właśnie w takich przypadkach niezastąpione jest wykupione wcześniej ubezpieczenie na życie, w ramach którego nastąpi wypłata świadczenia.
 

Czy można posiadać kilka polis na życie?

Może się wydawać, że im więcej polis tym lepiej – w praktyce bywa jednak różnie. Do kwestii ubezpieczeń należy podchodzić z rozsądkiem i patrzeć na jakość oraz zakres ochrony, a nie na ilość. Zasada jest prosta – możesz kupować dokładnie tyle polis, ile chcesz, ale miesięczne raty mogą okazać się nie do przeskoczenia.

Na pewno nie opłaca się mieć kilku polis mieszkaniowych czy komunikacyjnych, ponieważ w razie wypadku i tak nie otrzymamy odszkodowania przekraczającego wysokości poniesionych przez nas wydatków. Na ubezpieczeniach majątkowych nie można zarobić – ich celem jest przede wszystkim pokrycie szkody.

Inaczej jest w przypadku ubezpieczenia na życie. Tutaj odszkodowania się sumują. W przypadku śmierci ubezpieczonego lub utraty zdrowia można dochodzić odszkodowania od wszystkich ubezpieczycieli.
 

Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Każdego dnia dbamy o siebie i swoją rodzinę. Nie myślimy przy tym o tym, jakie konsekwencje może nieść za sobą nasza choroba lub wypadek. Ubezpieczenie na życie to doskonałe zabezpieczenie w razie niespodziewanych wypadków.

Pieniądze z polisy, które otrzymuje ubezpieczony lub jego rodzina, mogą się okazać bardzo dużym wsparciem w codziennych wydatkach, które w przypadku choroby lub wypadku znacznie rosną. 

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Rozważasz zakup ubezpieczenia na życie?

Chciałbyś porównać ofertę z kilku różnych towarzystw ubezpieczeniowych? Odwiedź jedną z naszych placówek.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku