Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-01-30

Kiedy kupić ubezpieczenie na życie i dlaczego warto?

Nieszczęśliwe wypadki chodzą po ludziach. Co wtedy? Co z dziećmi? Co z rodziną?

Całe życie staramy się zapewnić swoim bliskim odpowiedni poziom życia – ciężko pracujemy, dajemy z siebie wszystko, aż tu nagle…  nieszczęśliwe wypadki chodzą po ludziach. Co wtedy? Co z dziećmi? Co z rodziną?

To problem, który dotyczy każdego z nas i każdy z nas się nad tym zastanawia. Co dalej? Rozwiązaniem jest ubezpieczenie na życie, które pomoże zachować komfort finansowy w razie nieszczęśliwego wypadku. Kiedy wykupić ubezpieczenie na życie i dlaczego warto to zrobić? Czy można posiadać kilka polis?

jak wybrać najlepszy wariant ubezpieczenia na życie
jak wybrać najlepszy wariant ubezpieczenia na życie

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie ma na celu ochronę finansową ubezpieczonego w przypadku poważnej choroby lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Należy też podkreślić, że polisa na życie chroni również najbliższych ubezpieczonego w przypadku jego śmierci. Wyobraź sobie sytuację, w której jako jedyny żywiciel rodziny nagle zostajesz sparaliżowany. Byłoby to z pewnością bardzo ciężkie doświadczenie, ale to nie musi być koniec świata – wypłata odszkodowania pomoże w leczeniu i zapewni środki do życia, dając tym samym czas na dostosowanie się do nowej sytuacji.

Załóżmy jeszcze gorszy scenariusz. Twój mąż lub żona giną w wypadku. Poza ogromnym bólem i emocjonalną stratą nagle okazuje się, że z własnej kieszeni trzeba pokryć koszty pogrzebu. Oprócz tego niespodziewanego wydatku pozostają jeszcze sprawy bieżące — dzieci na utrzymaniu, spłata rat kredytu na dom i inne comiesięczne opłaty. Właśnie w takich przypadkach niezastąpione jest wykupione wcześniej ubezpieczenie na życie, w ramach którego nastąpi wypłata świadczenia.
 

Czy można posiadać kilka polis na życie?

Może się wydawać, że im więcej polis tym lepiej – w praktyce bywa jednak różnie. Do kwestii ubezpieczeń należy podchodzić z rozsądkiem i patrzeć na jakość oraz zakres ochrony, a nie na ilość. Zasada jest prosta – możesz kupować dokładnie tyle polis, ile chcesz, ale miesięczne raty mogą okazać się nie do przeskoczenia.

Na pewno nie opłaca się mieć kilku polis mieszkaniowych czy komunikacyjnych, ponieważ w razie wypadku i tak nie otrzymamy odszkodowania przekraczającego wysokości poniesionych przez nas wydatków. Na ubezpieczeniach majątkowych nie można zarobić – ich celem jest przede wszystkim pokrycie szkody.

Inaczej jest w przypadku ubezpieczenia na życie. Tutaj odszkodowania się sumują. W przypadku śmierci ubezpieczonego lub utraty zdrowia można dochodzić odszkodowania od wszystkich ubezpieczycieli.
 

Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Każdego dnia dbamy o siebie i swoją rodzinę. Nie myślimy przy tym o tym, jakie konsekwencje może nieść za sobą nasza choroba lub wypadek. Ubezpieczenie na życie to doskonałe zabezpieczenie w razie niespodziewanych wypadków.

Pieniądze z polisy, które otrzymuje ubezpieczony lub jego rodzina, mogą się okazać bardzo dużym wsparciem w codziennych wydatkach, które w przypadku choroby lub wypadku znacznie rosną. 

Rozważasz zakup ubezpieczenia na życie?

Chciałbyś porównać ofertę z kilku różnych towarzystw ubezpieczeniowych? Odwiedź jedną z naszych placówek.