Yanosik wraz z CUK wyliczy najtańsze OC

04/08/2015

Yanosik, najpopularniejszy w Polsce asystent kierowcy stawia na interaktywność w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych. Aplikacja, z której korzysta w Polsce już ponad 3 mln kierowców, we współpracy z multiagencją CUK Ubezpieczenia umożliwi darmowe obliczenie składki najtańszego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Z Yanosikiem kierowcy omijają korki i całkiem skutecznie także mandaty. Teraz pomoc będzie jeszcze bardziej kompleksowa – mówi Adam Tychmanowicz, współtwórca Yanosika. Ubezpieczenie to niezwykle ważna kwestia dla każdego kierowcy. Zdecydowaliśmy się podjąć pracę nad nowymi funkcjonalnościami wraz z CUK Ubezpieczenia ze względu na wieloletnie doświadczenie multiagencji.

Kalkulacja ubezpieczenia OC będzie możliwa w specjalnej zakładce aplikacji na podstawie danych z dowodu rejestracyjnego. Po otrzymaniu wyliczenia składki, użytkownik będzie miał możliwość natychmiastowego i bezpośredniego kontaktu z infolinią CUK Ubezpieczenia lub zamówienia kontaktu w celu sfinalizowania usługi. Aplikacja wskaże także najbliższą placówkę multiagencji i dojazd do niej. System działający w oparciu o oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia poprawność i aktualność danych. Nowa funkcjonalność zostanie uruchomiona już w sierpniu. 

Porównując ubezpieczenia OC przez aplikacje Yanosik, zyskujemy nie tylko czas, ale i pieniądze. Konsultacja doradców CUK Ubezpieczenia będzie darmowa, a ceny ubezpieczeń potrafią być znacznie niższe niż te oferowane bezpośrednio w towarzystwie – mówi Jacek Byliński, Prezes Zarządu CUK Ubezpieczenia. Dzięki mobilnym i interaktywnym rozwiązaniom ubezpieczenia stają się produktem bardziej przyjaznym i zrozumiałym.

Większość Polaków nie ma czasu, żeby śledzić oferty różnych Towarzystw. Często Ubezpieczyciele kuszą kierowców promocjami, z których korzystają pod wpływem emocji, nie wiedząc nawet, że porównując ceny OC mogliby kupić ubezpieczenie zdecydowanie taniej. Średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia OC w Polsce jest nie mniejsza niż 375 zł, natomiast maksymalnie może wynieść nawet 710 zł. Statystyczny właściciel ubezpieczanego samochodu może więc przepłacić za OC nawet 335 zł – wynika z danych CUK Ubezpieczenia.

2015-08-03