2024-05-21

Ubezpieczenie domu Warta Dom i Warta Dom Komfort

Sprawdź, co możesz zyskać, kupując ubezpieczenie nieruchomości w towarzystwie Warta!

Ubezpieczenie domu Warta Dom i Warta Dom Komfort

Zalanie mieszkania sąsiada, pożar w Twoim domu czy niespodziewana wizyta złodziei spędza Ci sen z powiek? Ubezpieczenia Warta Dom i Warta Dom Komfort to doskonałe rozwiązanie, które zapewni ochronę Twojego mienia. Sprawdź, czym wyróżnia się ubezpieczenie mieszkaniowe w Warcie.

Najważniejsze informacje:

 • Warta Dom to kompleksowe ubezpieczenie stworzone z myślą o ochronie nieruchomości. Chroni Cię przed różnymi ryzykami, takimi jak pożar, zalanie, kradzież czy uszkodzenia mienia.
 • Dzięki elastycznym opcjom dostosujesz polisę do swoich indywidualnych potrzeb, a 24/7 pomoc w razie szkody pozwoli Ci szybko wrócić do normalności.
 • Warta Dom Komfort natomiast gwarantuje Ci szerszą ochronę ubezpieczeniową w formule all risk (ubezpieczenie od wszystkich ryzyk).
 • Ubezpieczenie domu i mieszkania w Warcie wyróżnia się indywidualnym podejściem, szerokim zakresem ochrony oraz opcjami dodatkowymi, które podnoszą poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Co obejmuje ubezpieczenie domu i mieszkania Warta?

Ubezpieczenie domu i mieszkania Warta to kompleksowy pakiet ochrony, który może różnić się w zależności od konkretnej polisy oraz dodatkowych wybranych przez Ciebie opcji. Możesz zdecydować się na ubezpieczenie Warta Dom, które chroni Cię od ryzyk nazwanych lub szerszy pakiet ochrony, jaki oferuje Warta Dom Komfort.To ubezpieczenie działa w formule „all risk”, czyli chroni od wszystkich ryzyk, poza tymi, które są wskazane w wyłączeniach ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie domu i mieszkania Warta może obejmować następujące elementy:

 • ochrona od ryzyka pożaru – ubezpieczenie Warta chroni Twój dom lub mieszkanie przed szkodami spowodowanymi pożarem, włączając w to uszkodzenia strukturalne oraz utratę mienia;
 • ochrona od ryzyka zalania – Warta może również chronić Cię przed uszkodzeniami spowodowanymi zalaniem, na przykład w wyniku pęknięcia rur czy awarii instalacji wodnej;
 • ochrona od ryzyka kradzieży – ubezpieczenie domu i mieszkania Warta może obejmować ochronę przed kradzieżą, a także uszkodzeniami w efekcie włamania lub rabunku;
 • ochrona od ryzyka zniszczeń w wyniku działania sił przyrody – obejmuje zdarzenia, takie jak wichury, gradobicie, powodzie czy osunięcia ziemi;
 • ochrona od ryzyka przepięcia – to zdarzenie obejmuje zarówno szerszy wariant, Warta Dom Komfort, jak i w wariant Warta Dom;
 • ochrona mienia mobilnego – w niektórych polisach znajdziesz ochronę nie tylko dla stałych elementów domu, ale także dla cennych przedmiotów, takich jak sprzęty elektroniczne, biżuteria czy sztuka. W obu wariantach ochroną ubezpieczeniową objęte są również sprzęty służbowe;
 • odpowiedzialność cywilna – ubezpieczenie może obejmować ochronę OC w życiu prywatnym, która pokrywa koszty naprawy szkód, które Ty, Twoje dzieci lub mienie spowodujecie innym osobom.
 • pomoc w stuacjach awaryjnych – polisa oferuje również wsparcie w nagłych sytuacjach, takich jak awarie instalacji, utrata kluczy czy konieczność znalezienia np. hydraulika. W ubezpieczeniu Warta Dom Komfort Assistance gwarantuje Ci również naprawę sprzętu AGD/RTV/PC oraz pomoc medyczną.

Warto pamiętać, że szczegóły pokrycia oraz dostępne opcje mogą się różnić w zależności od wybranego wariantu ubezpieczeniowego. Przed zakupem zawsze warto dokładnie zapoznać się z warunkami polisy, aby wiedzieć, jakie ryzyka są objęte ochroną, jakie są ograniczenia i wyłączenia oraz jakie dodatkowe opcje można wybrać, aby dostosować ubezpieczenie do swoich potrzeb. Zanim zdecydujesz się na konkretny wariant przeczytaj OWU Warta Dom oraz OWU Warta Dom Komfort i wybierz ten, który jest bardziej dopasowany do Twoich wymagań.

Czym wyróżnia się ubezpieczenie domu i mieszkania w Warcie?

Szukasz ubezpieczenia, które zapewni kompleksową ochronę Twojego domu lub mieszkania? Ubezpieczenie Warta jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Co wyróżnia to ubezpieczenie spośród innych ofert na rynku? Poznaj unikalne cechy, które czynią Wartę liderem w dziedzinie ochrony nieruchomości.

Indywidualne podejście do klienta

Ubezpieczenie domu i mieszkania w Warcie to nie gotowa oferta, lecz elastyczny pakiet, dostosowujący się do Twoich wymagań. Wybierz sumy ubezpieczenia, zakres ryzyk oraz opcje dodatkowe, które najlepiej pasują do Twojej sytuacji. To Ty decydujesz, co jest dla Ciebie ważne.

Bogaty zakres ochrony

Warta oferuje wszechstronną ochronę przed różnorodnymi ryzykami, takimi jak pożar, zalanie, kradzież czy szkody powstałe w wyniku działania sił przyrody. Dzięki temu możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twój dom lub mieszkanie są objęte solidną i kompleksową ochroną.

Opcje dodatkowe dla jeszcze większej pewności

Warta idzie krok dalej, oferując opcje dodatkowe, które podnoszą poziom ochrony i komfortu. Ochrona mienia mobilnego, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz wsparcie w nagłych sytuacjach awaryjnych to tylko niektóre z dodatkowych korzyści, które możesz wybrać.

Profesjonalna pomoc 24/7

Warta zapewnia profesjonalną pomoc przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dzięki temu możesz szybko i skutecznie reagować na sytuacje awaryjne, minimalizując ewentualne utrudnienia.

Długoletnie doświadczenie i zaufanie klientów

Warta to renomowana firma ubezpieczeniowa, która ma wieloletnie doświadczenie i zdobyła zaufanie licznych klientów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybierając ubezpieczenie domu lub mieszkania w Warcie, stawiasz na solidność i profesjonalizm.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Warta Dom a Warta Dom Komfort – porównanie zakresów

Kiedy wybierasz ubezpieczenie domu lub mieszkania, kluczowe jest dokładne zrozumienie różnic między ofertami. Warta oferuje dwie opcje: Warta Dom i Warta Dom Komfort. Jakie są ich główne różnice?

Oto porównanie zakresów ochrony, które pozwoli Ci podjąć najlepszą decyzję.

Warta DomWarta Dom Komfort

Formuła ubezpieczenia

Ryzyka nazwane

All Risk

Stłuczenia – wariant podstawowy – m.in. okna, płyty grzewcze

Tak

Tak

Stłuczenia – wariant komfort – m.in. panele fotowoltaiczne, szyby piekarnika w zabudowie

Nie

Tak

Kradzież z włamaniem i rabunek

Możliwość dokupienia za dodatkową opłatą

Tak

Koszty poszukiwania i usunięcia awarii

Tak, do SU* 10 000 zł

Tak, do SU* 40 000 zł

Ruchomości domowe

Wypożyczony sprzęt sportowy lub instrumenty muzyczne

Tak

Tak

Przedmioty służbowe – m.in. laptop, telefon

SU* 10 000 zł

SU* 20 000 zł

Biżuteria i zegarki

20% SU* ruchomości domowych, nie więcej niż 10 000 zł

20% SU* ruchomości domowych, nie więcej niż 20 000 zł

Ochrona gotówki

20% SU* ruchomości domowych, nie więcej niż 5 000 zł

20% SU* ruchomości domowych, nie więcej niż 10 000 zł

Oszustwo na wnuczka lub policjanta – wyłudzenie gotówki

10% SU* ruchomości domowych, nie więcej niż 25 000 zł

10% SU* ruchomości domowych, nie więcej niż 50 000 zł

Przedmioty wykorzystywane do działalności gospodarczej

    10 000 zł

    20 000 zł

Rzeczy przechowywane na balkonie lub tarasie

2 500 zł

5 000 zł

Przedmioty przechowywane w komórce lokatorskiej

do limitu 50%

do limitu 50%

Assistance

Wariant podstawowy – pomoc specjalisty

Tak

Tak

Wariant komfort – naprawa sprzętu RTV/AGD/PC oraz pomoc medyczna

Możliwość dokupienia

Tak

*suma ubezpieczenia

OC w życiu prywatnym i NNW

OC w życiu prywatnym – Świat bez USA i Kanady

Możliwość dokupienia

Możliwość dokupienia

Szkody wyrządzone przez dzieci – OC dziecka

W zakresie OC w życiu prywatnym

W zakresie OC w życiu prywatnym

OC lokator lub OC najemca

W zakresie dla najemcy lub wynajmującego

W zakresie dla najemcy lub wynajmującego

Rozszerzenie OC na terytorium USA i Kanady

Nie

Możliwość dokupienia

OC dla osób prowadzących gospodarstwo agroturystyczne

Możliwość dokupienia

Możliwość dokupienia

NNW

Możliwość dokupienia

Możliwość dokupienia

Twój Ogród

Ochrona otoczenia domu – altany, wiaty, meble ogrodowe

Możliwość dokupienia

Możliwość dokupienia

Ochrona zasadzonych drzew i krzewów

Nie

Możliwość dokupienia

Twój rower

Ochrona roweru w razie rabunku poza domem

W ramach ruchomości domowych do limitu 2 500 zł

    W ramach ruchomości domowych do limitu 5 000 zł

Ochrona roweru poza domem w razie zdarzeń losowych, rabunku lub wypadku wraz z assistance

Możliwość dokupienia

Możliwość dokupienia

Twój sprzęt

Ochrona sprzętów (komputerowych, muzycznych, biwakowych, sportowych i fotograficznych) od rabunku poza domem

W ramach ruchomości domowych do limitu 5 000 zł, w tym gotówka 500 zł

W ramach ruchomości domowych do limitu 10 000 zł, w tym gotówka 1 000 zł

Ochrona Twojego sprzętu na wypadek zdarzeń losowych lub kradzieży z włamaniem z bagażnika auta lub pokoju hotelowego

Możliwość dokupienia

Możliwość dokupienia

Ostateczny wybór pomiędzy Warta Dom a Warta Dom Komfort zależy od Twoich potrzeb i priorytetów. Jeśli chcesz solidnej ochrony przed kluczowymi ryzykami, Warta Dom jest świetnym wyborem. Natomiast, jeśli pragniesz podnieść poziom bezpieczeństwa i komfortu, Warta Dom Komfort dostarczy Ci dodatkowe korzyści. Bez względu na wybór, Warta to gwarancja profesjonalnej ochrony Twojego mieszkania lub domu.

Gdzie kupić ubezpieczenie domu i mieszkania?

Ubezpieczenie domu i mieszkania w Warcie możesz kupić, przychodząc do jednej z placówek CUK Ubezpieczenia w Twojej okolicy. Jeśli nie chcesz wychodzić z domu, możesz zadzwonić na naszą infolinię. Dopiero budujesz swój wymarzony dom? Pamiętaj, że również warto go ubezpieczyć. Polisa Warta dom w budowie pozwala ubezpieczyć nieruchomość zarówno w stanie surowym otwartym, jak i w stanie surowym zamkniętym.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi ofertami ubezpieczenia domuubezpieczenia mieszkania. Składkę możesz wyliczyć, wchodząc na nasz kalkulator ubezpieczenia domu. Wystarczy, że podasz podstawowe dane dotyczące Twojej nieruchomości i poznasz oferty różnych towarzystw.

FAQ:

 • 1
  Czym się różni Warta Dom od Warta Dom Komfort?

  Warta Dom pozwala na ubezpieczenie domu i mieszkania od ryzyk nazwanych z nieco mniej rozbudowanym zakresem. Warta Dom Komfort oferuje ubezpieczenie w formule all risk i znacznie szerszym zakresem ochrony dodatkowej.

 • 2
  Czy Warta to dobry ubezpieczyciel?

  Tak. Towarzystwo Warta to renomowana firma ubezpieczeniowa z dużym doświadczeniem oraz historią. Szeroka oferta ubezpieczenia oraz szybkość i profesjonalizm w obsłudze szkód gwarantują zadowolenie klienta. Dodatkowo stabilność finansowa sprawia, że zdolność do wypłacenia odszkodowań i wypełnienia obowiązków w stosunku do klientów nie jest zagrożona.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku