Ubezpieczenie komunikacyjne w TUW - bogata oferta dla kierowców

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych proponuje szereg polis dla kierowców, w tym obowiązkowe OC posiadacza pojazdu mechanicznego, AC, AC Mini czy NNW. Sprawdź!

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych proponuje szereg polis dla kierowców, w tym obowiązkowe OC posiadacza pojazdu mechanicznego, AC, AC Mini czy NNW. Co ciekawe, TUW jest partnerem programu Karty Dużej Rodziny, dlatego oferuje ciekawe zniżki, także jeśli chodzi o polisy komunikacyjne.

Obowiązkowe OC dla kierowców w TUW

Nie da się ukryć, że zakres ochrony OC w TUW jest dokładnie taki sam jak w przypadku innych towarzystw ubezpieczeniowych. To obowiązek każdego kierowcy, aby móc liczyć na wsparcie ze strony ubezpieczyciela w momencie wyrządzenia szkody drugiemu kierowcy. Warto zaznaczyć, że obowiązkowe OC  obejmuje szkody powstałe podczas ruchu pojazdu, w trakcie wsiadania i wysiadania, podczas załadowania i rozładowania pojazdu, a nawet, kiedy auto zatrzyma się na poboczu.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ceni lojalność, dlatego jeśli klienci zdecydują się na inne polisy, np. mieszkaniowe, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Oczywiście, cena za OC zależy także od tego czy kierowca może pochwalić się bezszkodową jazdą. Poza tym, klienci mogą liczyć również na Zieloną Kartę.
 

AC i AC Mini w TUW - w zależności od potrzeb

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych proponuje Autocasco w formule All Risk, czyli kompleksową ofertę dla kierowców pojazdów oraz AC Mini dla aut, które mają do 3,5 tony i wartość od 5 do 20 tysięcy.

Pierwsza opcja gwarantuje ubezpieczenie pojazdów do 15 roku eksploatacji oraz wypłatę odszkodowania nawet w przypadku małych szkód. TUW nie uwzględnia udziału własnego (chyba, że chodzi o kradzież lub szkodę całkowitą) oraz franszyzy integralnej. Poza tym, ubezpieczyć można również wyposażenie dodatkowe samochodu. Ochronę można rozszerzyć również o takie zdarzenia jak utrata kluczyków.

Z kolei, AC Mini to oferta o ograniczonym zakresie ochrony. Gwarantuje pomoc w przypadku całkowitego zniszczenia samochodu (wraz z wyposażeniem). Odszkodowanie jest wypłacane w momencie, kiedy stwierdzona zostanie szkoda całkowita, czyli przewidywany koszt naprawy przekracza 70% wartości rynkowej pojazdu. 

NNW - ochrona dla kierowcy i pasażerów

Jeśli wydarzy się nieszczęśliwy wypadek w momencie wsiadania, wysiadania, postoju czy naprawy pojazdu czy rozładunku i załadunku samochodu, możesz liczyć na pomoc w ramach polisy NNW. To jeszcze nie wszystko. TUW wypłaca świadczenia za następstwa nieszczęśliwych wypadkach na skutek pożaru czy wybuchu pojazdu. Suma ubezpieczenia w TUW wynosi od 5 do 25 tysięcy złotych. Zakres ubezpieczenia obejmuje wypłatę odszkodowań w razie doznania urazu, śmierci czy nawet zwrot kosztów za nabycie protez i środków pomocniczych.

Każdy kierowca może także skorzystać z dodatkowej opcji wykupienia Bezpośredniej Likwidacji Szkody. TUW zapewnia pomoc, kiedy ubezpieczony jest poszkodowanym, suma ubezpieczenia wynosi do 30 tysięcy złotych, a drugi kierowca (sprawca) również posiada możliwość rozliczenia BLS. Formalności zostaną załatwione szybko i sprawnie.