Ubezpieczenie samochodu to nie tylko obowiązek prawny regulowany przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, ale przede wszystkim gwarancja spokoju i ochrony Twojego pojazdu oraz portfela. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia to kluczowy krok w zabezpieczeniu siebie i swojego samochodu przed nieoczekiwanymi sytuacjami. Firma Trasti wie, że potrzebujesz pewności i kompleksowej opieki, dlatego oferuje Ci ubezpieczenie samochodu, które spełni Twoje oczekiwania i dopasuje się do Twojego stylu życia.

Sprawdź, jaki zakres ubezpieczenia oferuje Trasti i dlaczego warto zdecydować się właśnie na tego ubezpieczyciela.

Trasti – OC dla Twojego pojazdu

Kiedy wsiadasz za kierownicę swojego samochodu, pewnie zastanawiasz się, co przyniesie Ci dzień na drodze. W każdej chwili może się zdarzyć coś nieoczekiwanego, dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Ubezpieczenie OC dla Twojego auta od Trasti to gwarancja, że jesteś chroniony przed potencjalnymi kosztami związanymi ze szkodami, wyrządzonymi innym osobom i w ich mieniu.

Zakres oraz sumy ubezpieczenia w ramach OC komunikacyjnego w każdym towarzystwie są takie same. Reguluje je ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych UFG i PBUK.

Sumy gwarancyjne zgodnie z ustawą wynoszą:

  • szkoda na osobie – 5 210 000 EUR;
  • szkoda na mieniu – 1 050 000 EUR.

Sprawdź, jakie jeszcze rozszerzenia ochrony dla Twojego pojazdu oferuje towarzystwo Trasti. OC to tylko jeden z elementów dobrego ubezpieczenia samochodu. 

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie AC w Trasti?

Towarzystwo Trasti oferuje ubezpieczenie autocasco w formule all risk, które zapewni Ci pełną ochronę zarówno w razie wypadku, jak i kradzieży Twojego pojazdu.

Warto wspomnieć, że w ramach ubezpieczenia AC masz gwarancję profesjonalnej naprawy Twojego auta lub otrzymasz pełną wartość pojazdu. Trasti jako jedyny ubezpieczyciel w Polsce nie stosuje szkody całkowitej na poziomie 70%. Oznacza to, że pokryje do 100% kosztów naprawy samochodu.  Wypłacona zostanie Ci równowartość pojazdu z dnia wypadku, bez pomniejszenia wypłaty o wartość wraku, który nadal zostanie w Twoim posiadaniu. Od Ciebie zależy, czy przeznaczysz wypłacone odszkodowanie na naprawę pojazdu, czy może wykorzystasz je na zakup nowego auta.

Warto pamiętać, że jeśli zdecydujesz się na naprawę w Sieci Warsztatów Partnerskich Trasti, Twój uszkodzony pojazd zostanie odebrany „spod Twojego domu" i dostarczony z powrotem po naprawie. To usługa „door-to-door", która zapewni Ci wygodę i oszczędność czasu.

Gdy Twój pojazd zostanie skradziony, nie musisz rezygnować z mobilności. Trasti zapewnia bezpłatny samochód zastępczy na okres do 30 dni, dzięki czemu będziesz mógł kontynuować codzienne obowiązki.

W ramach ubezpieczenia AC All Risk w Trasti, w każdym wariancie ubezpieczenia, masz możliwość utrzymania stałej wartości pojazdu przez cały czas trwania umowy, bez względu na wiek pojazdu.

Dużą wartością dodaną AC w Trasti jest brak udziałów własnych i amortyzacji. W przypadku części zamiennych towarzystwo nie pomniejsza wartości odszkodowania o amortyzację części zamiennych.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy zakres ubezpieczenia AC w Trasti.

AC TrastiKosztorysWarsztat PartnerskiSerwis

Rodzaj pojazdu

Osobowe i dostawcze do 3,5 t

Wiek pojazdu

20 lat

Szkoda całkowita

Na poziomie 100%

Likwidacja szkody

Wycena rzeczoznawcy – wypłata na rachunek klienta

Naprawa bezgotówkowa w sieci naprawczej Trasti

Możliwość zmiany na kosztorys

Usługa door to door przy naprawie w warsztacie partnerskim

Naprawa bezgotówkowa w autoryzowanej sieci naprawczej producenta pojazdu (ASO)

Możliwość zmiany na warsztat partnerski lub kosztorys

Rozpoczęcie naprawy po zatwierdzeniu kosztorysu przez Trasti

Części

Zamienne z oznaczeniem P – jeśli niedostępne to z oznaczeniem Q lub O

Zamienne z oznaczeniem O (oryginał)

Amortyzacja

Brak

Udział własny

Brak

Szkoda minimalna (franszyza integralna)

Brak

Zakres ubezpieczenia

All Risk

Zakres terytorialny

Polska i Europa

Konsumpcja sumy ubezpieczenia

Brak konsumpcji sumy ubezpieczenia po szkodzie

Stała suma ubezpieczenia

Możliwość wprowadzenia

Ochrona zniżki AC

Brak

Samochód zastępczy

W przypadku kradzieży darmowy pojazd zastępczy nawet do 30 dni w ramach AC

Przed zawarciem ubezpieczenia AC w Trasti koniecznie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w tym z wyłączeniami ochrony, by mieć pewność, w jakich sytuacjach zadziała Twoja polisa ubezpieczeniowa.

Zalety ubezpieczenia assistance w Trasti

W podróży nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Drogowe przygody i niespodzianki mogą zdarzyć się każdemu, dlatego warto mieć pewność, że zawsze jesteś zabezpieczony. Ubezpieczenie assistance w Trasti to kompleksowe wsparcie na drodze, które działa 24/7, aby zapewnić Ci spokojną jazdę, bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Poniżej przedstawiamy zakres ubezpieczenia assistance w Trasti.

Assistance TrastiWymiana lub naprawa koła (assistance opony)Holowanie pojazdu po wypadku (assistance holowanie)Pomoc w podróży – awaria lub wypadek (assistance)

Rodzaj pojazdu

Osobowy, dostawczy do 3,5 t

Wiek pojazdu

Bez limitu

Do 20 lat

Zakres terytorialny

Polska

Samochody osobowe – Polska i Europa

Samochody ciężarowe do 3,5 t - Polska

Holowanie pojazdu

Do najbliższego warsztatu

W zależności od wybranego wariantu:

do najbliższego warsztatu

do 200 km

do 500 km

do 1 100 km (tylko dla aut osobowych)

do 1 500 km (tylko dla aut osobowych)

Awaria

Tak (koło, opona, dętka)

Nie

Tak

Wypadek lub kolizja

Tak (koło, opona, dętka)

Tak

Tak

Kradzież

Nie

Nie

Tak

Pomoc w razie zajścia wypadku pod domem

Tak

Tak

Tak

Pojazd zastępczy

Nie

Nie

Tak, w zależności od wybranego wariantu:

do 3 dni

do 7 dni

do 14 dni (tylko dla aut osobowych)

do 21 dni (tylko dla aut osobowych)

Naprawa na miejscu zdarzenia

Tak

Tak

Tak

Dostarczenie paliwa

Nie

Nie

Tak – max. 3 razy w okresie ubezpieczenia

Rozładowanie akumulatora

Nie

Nie

Tak – max. 3 razy w okresie ubezpieczenia

Brak powietrza w oponie / oponach

Tak

Nie

Tak – max. 3 razy w okresie ubezpieczenia

Zatrzaśnięcie kluczyków

Nie

Nie

Tak – max. 3 razy w okresie ubezpieczenia

Transport przyczepy

Nie

Nie

Nie

Suma ubezpieczenia

1 000 zł na jedno i wszystkie zdarzenia. Ulega pomniejszeniu wskutek wypłaty odszkodowania.

3 000 zł dla jednego zdarzenia. Ulega pomniejszeniu wskutek wypłaty odszkodowania.

50 000 zł dla jednego zdarzenia. Nie ulega pomniejszeniu wskutek wypłaty odszkodowania.

Dzięki szerokiemu zakresowi ubezpieczenia możesz dobrać ochronę dopasowaną do Twoich potrzeb. Wybierz taki zakres ochrony, na jakim Ci zależy i ciesz się spokojem podczas swoich podróży.

Dodatki ubezpieczeniowe w Trasti

Poza podstawowym ubezpieczeniem OC, Auto Casco oraz assistance Towarzystwo Trasti oferuje również inne rozszerzenia ochrony, takie jak – NNW oraz Szyby.

Ubezpieczenie NNW

Twoje bezpieczeństwo i spokój są priorytetem dla Towarzystwa Trasti, dlatego możesz liczyć na kompleksową ochronę dzięki ubezpieczeniu NNW, czyli Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Dzięki temu możesz cieszyć się jazdą bez obaw o ewentualne niespodziewane sytuacje na drodze.

Ubezpieczenie NNW w Trasti to gwarancja wsparcia finansowego w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Jeśli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, towarzystwo wypłaci Ci odszkodowanie, które pomoże Ci sprostać kosztom leczenia i rehabilitacji. Polisę ubezpieczeniową możesz zawrzeć na 50 000 zł, 100 000 zł lub nawet aż na 200 000 zł.

Ubezpieczenie szyb

Kolejnym rozszerzeniem ochrony, które zapewni Ci bezpieczeństwo, jest ubezpieczenie szyb. Suma ubezpieczenia wynosi aż 4 000 zł. W przypadku tego ubezpieczenia Trasti również nie stosuje żadnych udziałów własnych. Polisa działa na terenie całej Polski, a ochroną można objąć każdy pojazd osobowy i dostawczy do 3,5 t, bez względu na jego wiek. Szyby naprawiane są we wskazanym przez ubezpieczyciela warsztacie, przy użyciu części alternatywnych.

Gdzie kupić ubezpieczenie samochodu towarzystwa Trasti?

Ubezpieczenie OC Trasti możesz kupić w CUK Ubezpieczenia. Podobnie jak wszystkie oferowane przez to towarzystwo dodatki ubezpieczeniowe. Nie czekaj i przyjdź do jednej z naszych placówek, które znajdują się w Twojej okolicy lub zadzwoń na naszą infolinię.

Polisę możesz kupić również bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz na nasz kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych i wypełnisz najważniejsze informacje dotyczące Twojej historii ubezpieczeniowej oraz Twojego auta.

Już dziś zabezpiecz się przed nieprzewidzianymi wypadkami, jakie mogą mieć miejsce w trakcie podróży.