Ubezpieczenie AC w PZU - aby podróżowało się komfortowo

Ubezpieczenie AC w PZU to propozycja dla kierowców, którzy chcą czuć się bezpiecznie na drodze. Zobacz szczegóły oferty.

PZU dba o Twoją ochronę podczas podróży i nie tylko. Bogata oferta AC obejmuje wypadek, kradzież czy nawet gradobicie. Zobacz, czym wyróżnia się ubezpieczenie dla właścicieli pojazdów.

W jakich okolicznościach możesz liczyć na pomoc?

Ubezpieczyciel proponuje bardzo szeroki zakres ochrony, który z łatwością dopasujesz do swoich oczekiwań. Na pomoc możesz liczyć, jeśli zdarzy się kolizja lub wypadek na drodze i uszkodzi się zarówno Twój samochód, jak i jego wyposażenie. Poza tym, AC w PZU obejmuje również kradzież samochodu lub jego części (np. radio). Uszkodzenia Twojego pojazdu mogą wystąpić także w innych okolicznościach, np. sąsiad zarysuje karoserię na parkingu czy dzikie zwierzę zniszczy jego część w momencie zderzenia. W takich sytuacjach także chroni Cię AC w PZU.

Trzy warianty do wyboru

W PZU masz aż trzy warianty do wyboru: serwisowy, partnerski oraz optymalny. Pierwszy z nich umożliwia Ci naprawę samochodu w razie zdarzenia objętego ochroną w warsztacie partnerskim. Wtedy ubezpieczyciel rozlicza się bezpośrednio z tą firmą, bez angażowania Ciebie jako kierowcy. Kolejną możliwością jest zwrot pieniędzy za naprawę w innym warsztacie współpracującym z PZU. Odszkodowanie otrzymasz po wcześniejszej ocenie wymiaru szkody. Ostatnia opcja w tym wariancie to bezpośrednie rozliczenie się z serwisem, który nie współpracuje bezpośrednio z PZU. Niezależnie od tego, jaką możliwość wybierzesz, użyte zostaną części oryginalne.

Drugi wariant AC w PZU to partnerski. Oznacza to, że firma wskaże Ci warsztaty, z którymi współpracuje i rozliczy się z nim samodzielnie. Ostatnia możliwość to wariant optymalny, który obejmuje wszystkie opcje z wariantu serwisowego, jednak użyte części mogą być alternatywne lub oryginalne.

To jeszcze nie wszystko!

Warto wspomnieć także, że zakres ochrony AC możesz w każdej chwili rozszerzyć o kolejne komfortowe rozwiązania. Wśród nich są np. ochrona bagażu, samochód zastępczy na czas naprawy czy gwarancja wartości pojazdu, wskazanej podczas podpisywania umowy. A jeśli zależy Ci na tym, aby obniżyć składkę za ubezpieczenie AC, nie ma problemu. PZU proponuje w takich sytuacjach udział własny - stały lub o wartości 25%. Do dyspozycji również masz AC mini, który różni się zakresem ochrony od standardowej polisy.