2020-10-07

Ubezpieczenie zegarka - wszystko, co musisz wiedzieć

Chcesz zabezpieczyć swój zegarek? Sprawdź, jakie ubezpieczenie wybrać.

Ubezpieczenie zegarka - wszystko, co musisz wiedzieć

Od jakiegoś czasu zegarek to nie tylko praktyczny dodatek, dzięki któremu możesz sprawdzić godzinę. To także nowoczesny sprzęt z ciekawą technologią. W sklepach dostępne są aktualnie smartwatche i smartbandy, które zastępują często klasyczne czasomierze. Sprawdź, gdzie wykupić ubezpieczenie zegarka i kiedy się przyda.

Jak ubezpieczyć zegarek?

Jeśli dojdzie do takiego uszkodzenia jak pęknięcie klamry, stłuczenie tarczy czy porysowane szkło, możesz liczyć na pomoc w ramach specjalnie wykupionej polisy. Proponują ją nieliczne firmy, które najczęściej specjalizują się w sprzedaży czasomierzy. Warto zapytać o ubezpieczenie zegarka w miejscu, w którym kupujesz urządzenie. Wtedy możesz liczyć na pomoc biegłych zegarmistrzów, którzy podejmą się naprawy.

Nie jest to jednak jedyny sposób na ubezpieczenie zegarka. Warto uwzględnić go w ruchomościach domowych, które są elementem polisy mieszkaniowej. Ponadto, jeśli prowadzisz działalność związaną z zegarkami, możesz wykupić polisę firmową, która ochroni Twój sprzęt i wyposażenie przedsiębiorstwa.

Ubezpieczenie zegarka w ramach polisy firmowej - kiedy możesz to zrobić?

Twoja działalność jest związana ze sprzedażą zegarków? Jesteś zegarmistrzem? W takim razie możesz ubezpieczyć swoje wyposażenie w razie nieprzewidzianych sytuacji, takich jak kradzież czy zdarzenie losowe (np. pożar).

PZU proponuje ubezpieczenie firmy, które w zakresie ochrony ma także uszkodzenia z winy pracowników. Oznacza to, że możesz liczyć na wypłatę odszkodowania w sytuacjach, na które nie masz bezpośrednio wpływu.

Bez problemu dopasujesz ubezpieczenie zegarka i sprzętu firmy do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie zegarka jako mienie ruchome

Zegarek to mały przedmiot, który może zostać skradziony, jeśli dojdzie do włamania do Twojego mieszkania. Jest także narażony na wiele innych uszkodzeń, związanych np. z pożarem, huraganem czy powodzią. Właśnie dlatego warto uwzględnić go w wyposażeniu swojego domu, kiedy będziesz podpisywać umowę ubezpieczeniową dedykowaną Twojej nieruchomości. W praktyce, chronisz nie tylko mury (podstawowa polisa mieszkaniowa), ale także mienie ruchome (rozszerzenie) podczas zdarzeń, na które nie masz wpływu.

Ubezpieczenie zegarka oraz innego sprzętu wchodzącego w skład Twojej firmy gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania w razie zdarzeń, które są objęte ochroną. Które z nich najczęściej są w umowie? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu. Wypłata świadczenia rozumiana jest dwojako przez ubezpieczycieli, w zależności od rodzaju wartości. Pierwsza z nich to odtworzeniowa, która odzwierciedla cenę zegarka w momencie zakupu. Druga to rzeczywista, czyli taka, która jest równa wartości sprzętu w dniu, w którym wystąpi szkoda.

Co ciekawe, niektóre polisy mieszkaniowe gwarantują także wypłatę odszkodowania, kiedy dojdzie do uszkodzenia czy kradzieży mienia ruchomego poza miejscem zamieszkania. Taką propozycję ma dla swoich klientów towarzystwo ubezpieczeniowe TUZ. Wśród przedmiotów można wymienić nie tylko zegarek, ale także dokumenty, okulary czy laptop.

Ubezpieczenie nieruchomości

Nie przepłacaj za ubezpieczenie domu lub mieszkania.

SPRAWDŹ CENĘ

Od czego zależy cena ubezpieczenia zegarka?

Mienie ruchome to tak naprawdę wyposażenie Twojego mieszkania. Właśnie dlatego cena za ubezpieczenie różni się, w zależności od klienta. Towarzystwo bierze pod uwagę różne czynniki, a następnie ocenia ryzyko ubezpieczeniowe. Na tej podstawie stwierdza, jaką składkę powinieneś zapłacić za ubezpieczenie zegarka i innego sprzętu. Warto porównywać oferty, np. za pomocą kalkulatora online, aby w wygodny sposób zobaczyć, która z nich jest najbardziej opłacalna.

Cena ubezpieczenia zegarka i pozostałego mienia ruchomego jest zależna od:

  • wartości wyposażenia, czyli sumy ubezpieczenia,
  • zakresu ochrony,
  • czasu trwania umowy i sposobu opłacania składek,
  • lokalizacji nieruchomości.

Od czego można ubezpieczyć zegarek?

W podstawowej wersji polisy mieszkaniowej znajduje się ubezpieczenie murów. Ruchomości domowe to rozszerzenie, które gwarantuje Ci kompleksową ochronę. Znajdziesz w nim zabezpieczenie na wypadek:

  • kradzieży z włamaniem,
  • rabunku,
  • zdarzenia losowego (np. pożaru, huraganu),
  • powodzi.

Konieczne jest zastosowanie zabezpieczeń, np. w postaci podwójnego zamka w drzwiach czy drzwi na klucz w budynku gospodarczym, aby w ogóle doszło do ochrony ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Przed podpisaniem, zapoznaj się ze szczegółami w OWU.

Wyłączenia odpowiedzialności a ubezpieczenie mieszkania

Czym są wyłączenia odpowiedzialności? To sytuacje, w których towarzystwo nie wypłaci Ci odszkodowania. Ma to na celu uniknięcie wyłudzeń oraz naruszeń ze strony klientów. Przykładowo, jeśli dotyczy to Twojej pośredniej winy, czyli np. jeśli nie zamkniesz okna lub drzwi balkonowych, a dojdzie do zalania mieszkania po obfitych opadach deszczu. Często też ubezpieczyciel odmawia wypłacenia świadczenia, jeśli zostało skradzione wyposażenie pozostawione w altanie ogrodowej, na balkonie, tarasie czy innym miejscu poza domem bez zabezpieczenia.

Wyłączenia odpowiedzialności są różne, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Wszystkie szczegóły znajdziesz w OWU.

Ubezpieczenie zegarka w CUK!

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku