Polisy inwestycyjne - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jest to sposób na inwestowanie, który łączy cechy polisy na życie i inwestycji w fundusze kapitałowe. Rozwiązania dostępne na rynku są różne, stąd potrzebna jest wiedza doradcy, który zwróci uwagę na cechy szczególne programów.

Co to jest polisa inwestycyjna?

Jest to sposób na inwestowanie, który łączy cechy polisy na życie i inwestycji w fundusze kapitałowe. Rozwiązania dostępne na rynku są różne, stąd potrzebna jest wiedza doradcy, który zwróci uwagę na cechy szczególne programów inwestycyjnych oraz dopasowanie ich do potrzeb klienta. Jako polisa na życie podlega prawu ubezpieczeniowemu, choć koszt ochrony jest znikomy.

Jako inwestycja pozwala pomnażać kapitał poprzez fundusze inwestycyjne wyselekcjonowane dla klientów przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Klient dokonuje wyboru spośród nich i tworzy własny portfel inwestycyjny. Niektóre Towarzystwa oferują usługę zarządzania aktywami, dzięki której nie trzeba samodzielnie inwestować – można powierzyć to profesjonalistom. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają wiedzy oraz czasu, by zajmować się analizowaniem swojego portfela inwestycyjnego.

Polisa inwestycyjna pozwala budować kapitał regularnym inwestowaniem małych kwot lub jednorazową wpłatą. Dzięki polisie zapewniasz kapitał na realizację swoich marzeń, edukację dzieci, ułatwienie im startu życiowego, emeryturę niezależną od ZUS czy wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego. Jest narzędziem, które można wykorzystać na różne sposoby. Rolą doradcy CUK jest zaproponowanie takiego programu, który pozwoli zbudować odpowiedni kapitał w określonym czasie.

Więcej o polisach inwestycyjnych znajdziesz tutaj.