2020-07-10

Co zrobić, aby dom był bezpieczny podczas Twoich wakacji?

Wyjeżdżasz na wakacje? Zabezpiecz swój dom!

Co zrobić, aby dom był bezpieczny podczas Twoich wakacji?

Czy wiesz, że najwięcej włamań notuje się w okresie wakacyjno-urlopowym, czyli od czerwca aż do połowy września? Nic dziwnego - włamywacze po prostu wykorzystują nieobecność mieszkańców w domu. Czy to oznacza, że aby uniknąć wizyty intruza, trzeba zrezygnować z wyjazdów w tym okresie? Oczywiście, że nie! Jednak zanim zaczniesz pakowanie walizek, zadbaj o bezpieczeństwo domu. Przeczytaj, jak zabezpieczyć mieszkanie.
 

Bezpieczeństwo domu a zabezpieczenia

Niedomknięte okna to najczęściej wykorzystywany przez włamywaczy element zabezpieczenia domu. Czy wiesz, że aż 80% włamań następuje przez wyważenie okna lub wybicie szyby? Dlatego nie zalecamy pozostawiania nawet “rozszczelnionych” okien. Mieszkanie czy dom możesz dokładnie wywietrzyć po powrocie z wakacji, a na czas wyjazdu zamknij dokładnie wszystkie okna i drzwi. Skorzystaj ze wszystkich dostępnych w domu zabezpieczeń antywłamaniowych np. rolet czy zamków. Może warto rozważyć wymianę okien i drzwi na te ze specjalnymi zamkami i innymi zabezpieczeniami przed włamaniem? Upewnij się, czy system alarmowy i monitoring działają poprawnie. Nie zapomnij ich uruchomić tuż przed wyjazdem. 
 

Jeśli wybierasz się na długi urlop i zależy Ci na tym, aby sąsiad lub inna zaufana osoba raz na jakiś czas wywietrzyła mieszkanie lub podlała kwiaty, przekaż klucz osobiście! Pod żadnym pozorem nie zostawiaj go pod wycieraczką - tam w pierwszej kolejności zajrzy włamywacz. Wybierasz się na krótki urlop? Warto wtedy skorzystać ze specjalnych urządzeń, które pomogą upozorować obecność mieszkańców w domu. Na rynku jest wiele programatorów, dzięki którym o wskazanej godzinie włączy się dane urządzenie np. lampka w głównym pokoju.

Pamiętaj, że złodziej w pierwszej kolejności będzie “polował” na cenne i niewielkie przedmioty, które łatwo jest wynieść z domu. Dlatego, jeśli masz sejf, zgromadź je tam i zamknij lub po prostu powierz zaufanej osobie na czas Twojej nieobecności.
 

Nie tylko wizyta intruza jest niebezpieczna!

Czasem, przez nieuwagę możesz sam przyczynić się do powstania strat. Nigdy nie wiadomo, kiedy zawiodą instalacje wodne czy gazowe, a jeśli stanie się to pod Twoją nieobecność, takie awarie mogą być jeszcze bardziej dotkliwe w skutkach. W przypadku nieszczelnego zaworu wody, zagrożeniem jest zniszczenie przez zalanie nie tylko Twojego mieszkania i sprzętów, ale i mienia sąsiada.   

Dlatego przed wyjazdem na wakacje zrób dokładny “obchód”. Zakręć zawory wody i gazu. Upewnij się, że urządzenia, które nie muszą pracować pod Twoją nieobecność są wyłączone. Warto wyłączyć bezpieczniki, odpowiadające za zasilanie tych sprzętów, które nie będą używane. Nie rób tego w pośpiechu! Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że przez przypadek odetniesz od zasilania lodówkę, w której przechowywane są spożywcze artykuły. A jeśli już mowa o lodówce - sprawdź, czy na pewno ją zamknąłeś. Mała szczelina może doprowadzić do jej rozmrożenia i zalania mieszkania

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Mieszkanie bezpieczne z ubezpieczeniem

Nigdy nie przewidzimy wszystkich wydarzeń i wypadków. Nawet, jeśli mocno przyłożymy się do tego, aby zadbać o bezpieczeństwo domu, czasem nie unikniemy wizyty intruza. Również różne zdarzenia losowe mogą sprawić, że po powrocie do domu zastaniemy nieprzyjemny widok. I po to właśnie są polisy mieszkaniowe. Jeśli ją masz, sprawdź czy zakres ochrony będzie adekwatny do aktualnej sytuacji - nieobecności w domu. Przed wyjazdem na wakacje zawsze możesz rozszerzyć zakres takiej polisy.

Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze, ubezpieczenie mieszkaniapowinno zapewniać odszkodowanie w razie wystąpienia zdarzeń losowych typu przepięcie, pożar czy zalanie. Świadczenie wypłacone przez towarzystwo ułatwi przeprowadzenie naprawy sprzętów czy remont mieszkania zniszczonego pod Twoją nieobecność. 

Po drugie, kupując odpowiedni produkt ubezpieczeniowy, możesz zyskać ochronę mieszkania na wypadek kradzieży z włamaniem. Czy wiesz, że według policyjnych statystyk aż 33% włamań jest niewyjaśnionych, a sprawcy pozostają nieujęci? Właśnie dlatego najskuteczniejszym sposobem uniknięcia przykrych skutków włamania jest posiadanie odpowiedniej polisy. W zależności od zakresu ubezpieczenia, ochroną mogą być objęte elementy stałe (drzwi, okna, przedmioty na stałe włączone w zabudowę mieszkania) oraz ruchomości (telewizor, komputer, inne wartościowe sprzęty). Jeśli zdecydujesz się na szeroki zakres, będziesz mógł skorzystać z odszkodowania, które pokryje naprawę zniszczonego w wyniku włamania okna, a także pozwoli odkupić skradziony sprzęt. Warto tutaj wspomnieć, że polisa mieszkaniowa może chronić również na wypadek dewastacji. Jeśli pod Twoją nieobecność (i nie tylko), intruzi wybiją okno w domu czy porysują sprayem drzwi, otrzymasz odszkodowanie, które pozwoli zlikwidować szkodę. 

Bezpieczne mieszkanie i dom z CUK!

Wyjeżdżasz na wakacje i chcesz rozszerzyć swoją polisę mieszkaniową o nowe zdarzenia? A może jeszcze nie masz w ogóle polisy typu bezpieczne mieszkanie? Zapraszamy do CUK! Nasi agenci przedstawią Ci oferty różnych towarzystw, dzięki czemu będziesz mógł wybrać taką polisę, która będzie najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom! Zadzwoń na infolinię lub odwiedź nas w najbliższej placówce

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku