W ostatnich latach zachorowalność na nowotwory złośliwe w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie. Rak może rozwijać się bezobjawowo nawet przez wiele lat, a potem zaskoczyć chorego i jego bliskich. Warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe wspierają swoich klientów, proponując specjalne polisy. Zobacz, dlaczego warto się nad nim zastanowić.
Czym jest ubezpieczenie na raka?
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu wspiera chorych oraz gwarantuje dodatkowe wsparcie finansowe. Może być zakupiona jako osobna polisa, a także rozszerzenie do ubezpieczenia na życie.
W zależności od produktu, ubezpieczenie na raka może gwarantować wypłatę świadczenia w razie zachorowania. Tego typu wsparcie jest nieocenione w trudnej sytuacji. Walka z nowotworem to nie tylko stres, ale także koszty leków, specjalna dieta czy badania wykonywane w prywatnych placówkach ze względu na oszczędność czasu. Polisa na raka może również zapewniać wsparcie dla bliskich po ewentualnej śmierci. Niektóre polisy obejmują także wizyty u specjalistów, konsultacje medyczne i profesorskie, specjalistyczne badania. Kompleksową ochronę gwarantuje pakiet assistance, czyli pomoc specjalistów w domu i nie tylko, np. wizyty pielęgniarki, konsultacje z dietetykiem, opieka nad dziećmi.
Czy wiesz, że...
Statystyki zachorowań są nieubłagane. Najczęstszym nowotworem występującym u mężczyzn jest rak płuc (ok. 17% przypadków), a u kobiet rak piersi. Często pojawiają się także nowotwory płuc. Według danych "Rocznika demograficznego 2019" w Polsce na raka umiera około 27% ludzi.
Warto, kiedy masz zobowiązania finansowe
Pierwszą sytuacją, w której warto wykupić ubezpieczenie na raka są liczne zobowiązania finansowe oraz zabezpieczenie przyszłości małżonka czy dzieci. Nagła choroba to jeszcze nie wyrok, ale ryzyko, że zostaną oni wraz z niespłaconym kredytem czy innym obciążeniem. Warto ich zabezpieczyć i przygotować na różne sytuacje.
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to nie tylko wypłata świadczenia w razie zachorowania, ale także wsparcie finansowe Twoich bliskich. Kiedy Ciebie zabraknie, będą mogli zadbać o swój budżet.
Przykładowo, Julita i Andrzej prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Mają też 5-letnie dziecko. Kupili mieszkanie na kredyt w dużym mieście, który obciąża ich finansowo co miesiąc. Julita obawia się, że jeśli zachoruje i pozostawi rodzinę samą, będzie im trudno się utrzymać, dlatego zdecydowała się na ubezpieczenie na raka wraz z zabezpieczeniem swoich bliskich.
Warto, kiedy jesteś obciążony genetycznie
Jeśli ktoś z Twojej rodziny chorował na nowotwór to powinna zapalić Ci się przysłowiowa żółta lampka. Możesz być obciążony genetycznie i również zachorować. Oprócz tego, że powinieneś badać się regularnie i wykonywać profilaktyczne badania, dobrym zabezpieczeniem jest ubezpieczenie na raka.
Przykładowo, mama Anny zmarła pięć lat temu na raka szyjki macicy, a jej dziadek chorował na nowotwór złośliwy płuc. Obawia się, że jest obciążona genetycznie, dlatego zdecydowała się na ubezpieczenie na raka.
Z DORADCĄ
Warto, kiedy prowadzisz szybki tryb życia
Stres, zanieczyszczone powietrze, zła dieta, spożywanie żywności modyfikowanej to tylko niektóre z elementów, które mogą zwiększać ryzyko zachorowania na nowotwór. W dzisiejszych czasach trudno o czas dla siebie, choć każdy powinien go wygospodarować chociażby na aktywność fizyczną. Warto badać się regularnie, a także zabezpieczyć się w razie nagłego zachorowania. Szczególnie narażone są osoby, które spożywają alkohol oraz palą papierosy. To dodatkowe obciążenia dla organizmu. Przygotuj się na każdą ewentualność jeszcze zanim pojawi się nieprzyjemna diagnoza.
Przykładowo, Paulina prowadzi własną działalność i pracuje minimum 12 godzin dziennie. Nie ma czasu na regularne badania, żywi się często gotowym jedzeniem, a stres nie sprzyja jej samopoczuciu. Wykupiła ubezpieczenie na raka, aby w razie trudnej sytuacji, móc liczyć na wsparcie finansowe i nie tylko.
Polisa na raka - czy warto?
Na podstawie powyższych sytuacji widzisz, jak ważne jest solidne zabezpieczenie swojej przyszłości. Najlepiej zrobić to jak najszybciej, aby nagła choroba nie naraziła Cię na dodatkowy stres i koszty.
Ceny za ubezpieczenie na raka różnią się od jego zakresu ochrony. Najczęściej składka kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Konieczne będzie jednak wypełnienie ankiety medycznej. Jeśli ktoś z Twojej rodziny chorował na raka albo palisz papierosy, ta cena może się indywidualnie zmieniać.
Aby ubezpieczenie na raka było opłacalne, warto zwrócić uwagę na zakres ochrony. Dobrze, aby zapewniało wypłatę odszkodowania w razie zachorowania, ale nie tylko. Zwróć uwagę także czy zawiera np. transport medyczny i konsultacje profesorskie. Wsparcie w tym zakresie podczas choroby jest bardzo cenne, aby móc zrobić jak najwięcej w stronę wyzdrowienia. Przyda się też pomoc psychologa, szczególnie w trudnych sytuacjach, kiedy brakuje siły i energii na dalszą walkę. Dla osób, które mają dzieci, warto zabezpieczyć się także na wypadek pobytu w szpitala i wybrać rozszerzenie do polisy na raka w postaci opieki domowej.
Ubezpieczenie na raka - kupuj w CUK!
Oceń artykuł