2022-03-04

CUK Ubezpieczenia uruchomił infolinię w języku ukraińskim i włącza się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Konflikt w Ukrainie wywołał kryzys humanitarny. Fale uchodźców z każdym dniem docierają do Polski. Eksperci szacują, że z zaatakowanego przez Rosję kraju mogą uciekać setki tysięcy, a nawet miliony mieszkańców.

CUK Ubezpieczenia uruchomił infolinię w języku ukraińskim i włącza się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Dynamiczny napływ uchodźców spowodował, że Polacy masowo ruszyli z pomocą. Organizowane są zbiórki finansowe i materialne. Z odpowiedzią przychodzą również firmy, które uruchamiają swoje zasoby i angażują się we wsparcie.  

Każdy pomaga, jak potrafi. Potrzebne jest dosłownie wszystko również wsparcie informacyjne. CUK Ubezpieczenia uruchomił dedykowaną infolinię w języku ukraińskim. Pod numerem tel. 523 702 999 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 konsultanci pomogą we wszelkich tematach dotyczących ubezpieczeń w Polsce. Firma wykorzystuje sieć obsługi wielokanałowej i zaangażowała się w działania informacyjne, dotyczące sfinansowanych przez Ergo Hestię, PZU i Wartę 30-dniowych krótkoterminowych polis OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych wszystkich uchodźców przybywających do Polski z Ukrainy. 

W grupie CUK Ubezpieczenia znajduje się ponad 500 punktów w całej Polsce, a firma obsługuje ponad 600 tys. klientów. To ogromny potencjał do wsparcia pomocy humanitarnej. Zarząd CUK zdecydował o przekazaniu 50 000 zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej i nie wyklucza kolejnych wpłat. Uruchomił też specjalną zbiórkę na rzecz PAH wśród pracowników.  Oprócz tego firma jest w gotowości do przygotowania i udostępnienia pomieszczeń w Płocku, w których schronienie znajdą potrzebujące rodziny z dziećmi. 

Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Dzięki zaangażowaniu środków finansowych i zasobów materialnych firmy możemy pomóc na wielu płaszczyznach, przyczyniając się również do przekazania informacji o działaniach innych podmiotów. Uchodźcy z Ukrainy mogą pozostać w Polsce bardzo długo. Oprócz zabezpieczenia niezbędnych potrzeb z pewnością przyjdzie czas na formalności, w tym również te ubezpieczeniowe. Jesteśmy gotowi, żeby pomóc.   - mówi Jacek Byliński, Prezes CUK Ubezpieczenia 

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku