Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Polisa nie tylko dla domu

02/02/2018

Niezależnie od tego, czy to poważne zniszczenia mienia, drobne szkody, przepięcia elektryczne czy zalanie sąsiada - odpowiednie ubezpieczenie zapewni nam ochronę i spokojny sen.

W ofertach ubezpieczycieli znajdziemy między innymi assistance medyczny i rowerowy, telefoniczną konsultację informatyczną czy odzyskiwanie danych z dysku komputera. Można też uzyskać zniżki na OC komunikacyjne wraz z ubezpieczeniem domu lub mieszkania.

Idealna i nieprzepłacona polisa – jak ją znaleźć?

Wielu właścicieli odrzuca ubezpieczenie swojej nieruchomości z powodów braku chęci pokrywania dodatkowych kosztów. Spora część Polaków żyje w przeświadczeniu, że mieszkają w dobrej i bezpiecznej okolicy, a o poważny kataklizm w naszym kraju trudno:

To oczywiste, że nie wszyscy widzą potrzebę zakupu polisy dla domu lub mieszkania, a jeszcze więcej osób nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy. Dlatego CUK poprzez szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych pomaga klientom dopasować ubezpieczenie tak, by nie towarzyszyło im uczucie inwestowania pieniędzy w wariant, który nie spełni ich oczekiwań – komentuje Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

Dwa sposoby na zdobycie rzetelnych informacji

Chcąc wybrać najlepszą i najkorzystniejszą dla nas polisę, warto zapoznać się z wieloma ubezpieczycielami, wariantami ich ubezpieczeń oraz cenami.

Są dwa sposoby na zorientowanie się w rynku ubezpieczeń. Pierwszym z nich jest skorzystanie z "kalkulatora majątku", który możemy znaleźć na stronach multiagencji. Drugim przystępnym sposobem jest bezpośrednia konsultacja z doradcą w placówce agencji. Która z opcji jest dla nas atrakcyjniejsza i z której skorzystamy – zależy od nas. W przypadku tej drugiej opcji mamy o wiele większy komfort, ponieważ doradca oprócz sprawnego wyszukania polis, szybko udzieli odpowiedzi na pytania i odpowiednio dopasuje wariant polisy – radzi Maciej Kuczwalski.

– Jeśli będziemy zapoznawać się z ofertami internetowo, warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie aktualnych propozycji różnych ubezpieczycieli. Ze względu na konkurencyjny charakter rynku ubezpieczeniowego, niektóre towarzystwa jako bonus oferują zniżki na inne produkty – na przykład wraz z zakupem ubezpieczenia mieszkaniowego w Proama można uzyskać aż 10% zniżki na OC komunikacyjne. Warto zatem rozejrzeć się uważnie, by znaleźć produkt skrojony na miarę naszych potrzeb – dodaje nasz ekspert.

2018-02-20