2018-11-13

Październikowy raport obecności CUK Ubezpieczenia w mediach

W październiku 2018 r. o CUK pisano 84 razy, w tym 13 razy w tradycyjnej prasie.

Nasi eksperci niemal codziennie wypowiadają się w mediach i informują czytelników w całej Polsce o sytuacji w branży ubezpieczeniowej.

W październiku największym zainteresowaniem cieszył się temat związany ze zmianami w ubezpieczeniach. 

Czytelnicy chętnie sięgali też po teksty dotyczące ubezpieczenia nagrobka. 

W październiku o CUK Ubezpieczenia pisano 84 razy - w tym 13 razy w prasie tradycyjnej!

Pojawiliśmy się w wielu popularnych tytułach prasowych, m.in:

  • Gazeta Pomorska
  • Gazeta Ubezpieczeniowa
  • Nowoczesny Warsztat
  • Głos Pomorza
  • Własny Biznes Franchising
  • i w artykułach zamieszczanych na wielu portalach internetowych.

Rewolucja w ubezpieczeniach

Od 1 października zaczęła obowiązywać ustawa o dystrybucji ubezpieczeń, która wdraża przepisy unijne dyrektywy IDD.

Nasz ekspert – Maciej Kuczwalski wyjaśniał, m.in., że w związku z ustawą "Dystrybutor będzie musiał szczegółowo zbadać potrzeby klienta, by później przedstawić i porównać dostępną ofertę produktową. Podkreślał także, że ustawa ta przyczyni się do większego zrozumienia produktów przez konsumentów".

Sezon na ubezpieczenia nie tylko domów

Maciej Kuczwalski wypowiadał się także w temacie polis dla domu i mieszkania: "Analizując oferty, zwróćmy uwagę przede wszystkim na sumę ubezpieczenia, czyli kwotę, do której ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność. Najbezpieczniej będzie, jeśli równa się ona wartości rynkowej naszego domu czy mieszkania".

W październiku często pisano również o ubezpieczeniach nagrobka. Nasz Ekspert podkreślał, że ubezpieczenie nagrobka jest często składową ubezpieczenia domu czy mieszkania: "Składka w wysokości kilkudziesięciu złotych to niewielka kwota przy ewentualnej szkodzie, której naprawa kosztuje nawet kilka tysięcy złotych".

Spadek cen ubezpieczenia OC

Ważnym dla wszystkich Kierowców tematem był spadek cen OC. 

Po trzecim kwartale 2018 roku sytuacja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych mocno się ustabilizowała. Średnia cena transakcyjna polisy OC wyniosła 647 PLN.

Maciej Kuczwalski tak skomentował ten spadek: "Największym zaskoczeniem był bardzo wysoki spadek składek na Opolszczyźnie. W tamtym regionie ceny spadły z 696 PLN na 591 PLN, co daje nam różnicę 15 procent".

Więcej o spadku cen OC przeczytasz tutaj.

Zdrowie ważne dla Polaków

W mediach ponownie poruszono także temat ubezpieczeń zdrowotnych. 

Z badań przeprowadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) wynika, że w pierwszym półroczu 2018 roku, Polacy wydali 368,5 mln PLN na dodatkowe polisy – to o 19 proc. więcej niż przed rokiem.

Nasz ekspert, Maciej Kuczwalski komentował: "Przewidujemy, że liczba to będzie systematycznie rosnąć, ponieważ coraz więcej Polaków jest niezadowolonych z ubezpieczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Badanie przeprowadzone w maju przez multiagencję CUK Ubezpieczenia pokazuje, że 92 proc. naszych respondentów uważa, że świadczenia w ramach NFZ są niewystarczające".  Więcej w Gazecie Pomorskiej.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku